Sused nám chemikáliou postriekal tuje. Ako a kde žiadať náhradu?

Zodpovedané
9. nov 2023

Dobrý deň,

sused nám chemikáliou postriekal tuje, ktoré aj vyschli. Vyhrážal sa nám, že ich postrieka. Na druhej strane pozemku sú tuje zdravé.

Ako konať?

Aký je postup?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak máte dôkazy o tom, že tuje naozaj vyschli kvôli tomu, že ich sused postriekal, môžete od suseda žiadať náhradu vzniknutej škody, resp. na suseda podať z tohto dôvodu trestné oznámenie.

Ak by ste mali záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk