Výpoveď počas rodičovskej dovolenky z dôvodu zániku zamestnávateľa. Na čo všetko mám nárok?

Zodpovedané
23. nov 2023

Dobrý deň,

bola mi doručená výpoveď od môjho zamestnávateľa z dôvodu, že sa zamestnávateľ zrušuje. Bol odvolaný z funkcie exekútora na vlastnú žiadosť. Vraj sa ma mňa podľa §64 ods.3 písm.a) bod 1 ZP nevzťahuje zákaz výpovede. Mám tam uvedené, že mi aktuálne plynie výpovedná doba.

Mám nárok na odstupné, keďže on ako exekútor má nástupcu, lebo jeho exekúcie musí niekto spracovávať?

Pracovala som tam od 5/2009.

Mám nárok na preplatenie dovolenky, ktorá mi počas materskej dovolenky nabehla?

Mám ešte na niečo právo, okrem toho, že si vyžiadam posudok zamestnanca a zápočtový list?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak to správne chápem, Váš zamestnávateľ (exekútorský úrad) bol zrušený počas Vašej RD.

V tom prípade sa na Vás naozaj nevzťahuje zákaz výpovede a prináležať by Vám mali všetky práva pri ukončení pracovného pomeru - výpovedná doba, odstupné vo výške trojnásobku Vášho priemerného mesačného zárobku, nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky a vydanie listín ako pri bežnom ukončení pracovného pomeru (potvrdenie o zamestnaní a pracovný posudok).

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk