Vysporiadanie pozemku, keď je vlastník mŕtvy. Ako odkúpim podiely k parcele?

Zodpovedané
7. jún 2024

Dobrý deň,

pomáham mame s vysporiadaním pozemku pod nehnuteľnosťou, rodinný dom, kde býva. Niekoľko vlastníkov, ktorí sú zapísaní na parcele k pozemku už nežijú. O niektorých viem, že majú deti, ale asi neprebehlo dedičské konanie k danej parcele.

Ako postupovať v tomto prípade, aby bolo možné zceliť takýto pozemok a odkúpiť podiely k parcele?

Koho osloviť a akú zmluvu vypracovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste schopná dohľadať žijúcich príbuzných bývalých spoluvlastníkov, odporúčala by som Vám kontaktovať ich s ponukou na odkup podielov. Následne prezistiť u notára, aké máte možnosti ohľadne novoobjaveného dedičstva.

Ak príbuzných dohľadat neviete, kontaktujte v tejto veci Slovenský pozemkový fond.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk