Zamestnávateľ nám neuznáva paragrafy a celkovo nás je málo v predajni. Pomôže nám inšpektorát práce?

Zodpovedané
30. okt 2023

Dobrý deň,

pracujem v jednej firme ako predavačka. Práca by bola celkom fajn. Problém je, že nám neuznávajú paragrafy a zostatkové dovolenky si máme vyčerpať do konca novembra, lebo nám siahnu na 13. platy. Stravné sa zvyšovalo a nám dali po zvýšení 30-eurovú poukážku k sume stravnému a ďalší mesiac už sme mali zase po starom. Je nás čoraz menej, keďže pár žien odchádza už do dôchodku. Žiadame o viac síl, lebo na veľkú predajňu je nás málo.

Bolo nám povedané, že nemajú nikoho, že si máme nové sily hľadať sami. A pritom majú všade inzeráty. Ľudia sa aj informujú, ale nikoho neberú. My potom musíme robiť prácu aj za troch. To nevravím o tom, že lietame z kasy do kasy, dokladáme tovar, upratujeme celé sklady a večer aj predajňu. Veľakrát sa stalo, že jedna predavačka bola na mäse, jedna v pokladni a nemali ani prestávku, lebo nemal ich kto zastúpiť.

Máme stanovené ranné a poobedné zmeny. No veľakrát sa stane, že chodíme z poobednej na rannú. Pričom poobednú máme do 22:00 a na rannú zmenu chodíme na 6:15. No v predajni sme oveľa skôr, keďže sa preberá pečivo, kasy a podobne.

Na tieto problémy sa sťažujeme už dlho, ale nikto nič nerieši.

Pomohol by nám inšpektorát práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš zamestnávateľ celkom zjavne vo viacerých veciach postupuje v rozpore so Zákonníkom práce.

Určite by som Vám odporúčala podať čo najskôr podnet na príslušný inšpektorát práce, aby jednotlivé záležitosti poriadne prešetrili.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk