Zdedila som pozemok. Ak postavím na ňom apartmánový komplex, bude súčasťou BSM?

Zodpovedané
30. apr 2023

Dobrý deň,

počas manželstva som nadobudla dedením pozemok. Predpokladám, že nepatrí do BSM.

Ak by som sa rozhodla na pozemku postaviť apartmánový komplex s reštauráciou a službami, ktorý by bol financovaný z časti mojimi financiami ešte z dedenia a financiami klientov odkúpujúcich si apartmán, patril by tento komplex do BSM?

Ako urobiť, aby nebol súčasťou BSM?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zdedený pozemok nepatrí do BSM. Ak na ňom vybudujete apartmánový komplex z peňazí nepatriacich do BSM, tento komplex tiež nebude patriť do BSM. Teda za predpokladu, že v prípade sporu preukážete, že na jeho vybudovanie naozaj boli použité prostriedky nepatriace do BSM.

Ak sa chcete vyhnúť akýmkoľvek pochybnostiam o tom, či komplex bude patriť do BSM alebo nie, odporúčala by som Vám založiť si na tieto účely obchodnú spoločnosť a komplex vybudovať tak, aby tento "spadol" do majetku tejto obchodnej spoločnosti.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk