Som tehotná po IVF. Môžem si počas dňa urobiť pár sérií drepov a výpadov?

Zodpovedané
28. apr 2020

Dobrý deň,

mám 30 rokov a som v 15. týždni po IVF. Tehotenstvo je zatiaľ bezproblémové. Pokým som podstúpila IVF, tak som cvičila 4-6x do týždňa (silový tréning, funkčný tréning, beh a joga).

Od stimulácie som však necvičila a chýba mi to. Sestrička v poradni mi poradila len gravid jógu. To mi však nestačí.

Môžem si počas dňa urobiť pár sérií drepov a výpadov?

Môžem robiť tricepsové kliky?

Ďakujem

Dobrý deň,

s cvičením opatrne. Neodporúčam Vám pokračovať v režime silový tréning, funkčný tréning, beh a joga ako bol pred IVF.

Ak ste zdravá a váš ošetrujúci lekár vám cvičenie nezakazuje, odporúčam si vybrať pohybový program pre tehotné.

Kondičného trénera určite nie. Je mnoho centier ktoré majú vo svojej ponuke predpôrodnú prípravu a cvičenia pre tehotné.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk