Ako presvedčiť manžela, že umelé prerušenie tehotenstva nie je správna voľba?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

mám 40 rokov a 4 deti. Manžel má 54. Najmladší syn má 18 mesiacov. Vyzerá to tak, že som znovu tehotná. Manžel už o 5. dieťati nechce ani počuť. Chce, aby som išla na UPT. Ja som už raz bola po druhom dieťati a veľmi ťažko som to znášala. Doteraz to nosím v sebe. Ale pomohlo mi, že sme mali ďalšie dve deti.

Nechcem to znova zažívať, nebudem sa s tým vedieť vyrovnať.

Čo mám spraviť?

Ako presvedčiť manžela, že umelé prerušenie tehotenstva nie je správna voľba?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste manželovi vysvetliť a popísať Vaše pocity, to že to bolo a je pre Vás ťažké a nepredstaviteľné absolvovať znovu.

Musí to byť náročné, keď píšete, že o tom nechce ani počuť, ale je nevyhnutné, aby ste si Vy, ale hlavne on uvedomil, že je to Vaše telo a Vaše rozhodnutie.

Manžela by mal presvedčiť Váš jasný postoj a pocity k ďalšiemu UPT. Ak je pre Vás ťažké o tom hovoriť môžete mu to vysvetliť napríklad aj listom, v ktorom bude mať aj on viac času na pochopenie Vašich pocitov.

Držím Vám palce.

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/