Manžel mi klame ohľadom financií. Mám sa s ním rozviesť?

Zodpovedané
14. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. S manželom sme spolu 9 rokov, z toho 1 ako manželia. Od začiatku nášho vzťahu vždy sme mali problémy s financiami.

Manžel mi nikdy nepovedal, že ako je na tom finančne. Teraz v poslednej dobe mi aj zaklamal, že nemá finančné problémy, napriek tomu že som mu povedala, že nech mi vždy povie, keď potrebuje peniaze.

Sľúbil, že mi nebude klamať. I napriek tomu celému mi aj teraz zaklamal, keďže je zase v mínuse. Plus si občas aj zahazarduje, lebo veri a dúfa, že mu to vyjde.

Už rozmýšľam nad rozvodom.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

na jednej strane je asi ťažké pre muža priznať, že nemá dostatok peňazí a v takom prípade aj rozumiem jeho klamstvu. Hovoríte, ale že je v hre aj hazard, a to ma vždy upozorní, že je to možno väčší problém ako len hrdosť a to možná závislosť. Neviem ako hrá, ale keď má človek nedostatok financií, nemal by hrať vôbec.

Rozvod je vždy riešenie a pri závislých je to často aj jediná možná voľba, zároveň však môžete ešte skúšať s ním o tom priamo hovoriť.

Predstavujem si ale, že jeho v situácii potrebuje dostatok pochopenia a podpory, aby prestal klamať a priznal si svoje problémy.

Ak sa Vám to nebude dariť "po dobrom" skúste mu vysvetliť, že ak nebude riešiť situáciu a neprestane hazardovať a klamať, že ste ochotná sa rozviesť a pustiť vzťah. Bude to potom na jeho rozhodnutí, či zvolí cestu úprimnosti, alebo nad ním zvíťazí nedospelosť a ľahkovážnosť.

Rozhodnutie je samozrejme na Vás, ale aj na ňom. Dajte mu vedieť ako sa cítite a na čom ste.

S pozdravom

Mgr. Andrej Naščák
Tel: +421 948 034 613
Mail: a.nascak@gmail.com
Web: www.onlineterapeut.sk/