Je v poriadku odísť zo vzťahu, v ktorom sa manžel so mnou nerozpráva?

Zodpovedané
10. júl 2019

Dobrý deň,

môj manžel so mnou dlhodobo nekomunikuje. Keď máme problém a ja ho chcem riešiť, on mi škaredo zahreší.

Odíde z miestnosti a ide spať. Potom sa so mnou nerozpráva aj tri týždne. Nerozpráva sa so mnou ani o základných veciach. Vo vzťahu sa cítim osamelo. Keď urobí niečo zle, tak sa ofúkne. Počká týždeň, resp. dva a začne sa so mnou rozprávať. Správa sa tak, ako keby sa nič nestalo.

Spoločné stolovanie s dieťaťom je pre neho hlúposť. Keď sú sviatky, tak sa so mnou aj dva týždne nerozpráva. Naše malé dieťa to vidí a pýta sa, prečo sa ocko s maminku nerozpráva.

Keď chce sex, tak príde za mnou bez toho, aby sa so mnou rozprával. Z jeho strany to je iba o sexe. Žiadna predohra, nič o mne.

Ja potrebujem počuť, že odísť z takéhoto vzťahu je v poriadku.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z toho čo píšete mám dojem, že vy už ste rozhodnutá a potrebujete len odobrenie, že je vase rozhodnutie správne.

Ja za vás rozhodnutie nespravím.

Môžem Vám len odporučiť, aby ste konali tak ako cítite a vnímate. Ak budete konať podľa seba, bude to ok.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com