Máme druhú krízu a manžel sa so mnou nebaví. Čo mám robiť?

Zodpovedané
10. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Vydatá som viac ako 20 rokov a máme dve deti. Dcéra je už dospelá, ale býva s nami. Syn je ešte školák.

Pred 10 rokmi sme mali prvú krízu, ktorú sme ustáli. Teraz nastala druhá, ktorá trvá mesiac. Vznikla zrejme zo stereotypu. Mužovi som vyčítala, že nikam cez víkendy nechodíme. Chodíme akurát tak k svokre. On si zašportuje a víkend za nami. Jeho reakcia bola, že začal ešte viac športovať. Bavíme sa len o deťoch a domácnosti. Do očí sa mi ani nepozrie.

V poslednej dobe sa mi začal vyhýbať. Keď je doma, tak je v inej miestnosti. Nesadne si ku mne ani pri telke a chodí skôr spať. Neviem čo s tým robiť, viem, že rozhovor nepomôže, nebude sa chcieť baviť.

Nemám ani síl sa s ním o tom porozprávať, keď vidím jeho nezáujem. O deti sa stará, dokonca viac ako predtým. A na nákupy chodí tiež viac ako pretým. Pred rodinou sa tvári, že je všetko ok.

Čo mám robiť?

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

základom každého fungujúceho vzťahu je dobrá komunikácia. Ak sa s manželom nebudete rozprávať nikam sa nepohnete, len sa vzdialite.

Ak je to len o stereotype skúste priniesť do vzťahu niečo nové, niečo čo by ho oživilo. Je to však stále len o typovaní, lebo ak sa manžela nespýtate, čo by chcel nebudete vedieť, čo robiť. To platí aj v jeho prípade k Vám.

Ak sa rozprávať nedokážete alebo je vaša komunikácia neefektívna, vyhľadajte pomoc. Prípadne skúste nájsť inšpiráciu na mojej stránke v sekcii články.

Prajem úspešné rozhovory.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com