Ako odstrániť blok o rozvode v manželovej hlave?

Zodpovedané
11. jún 2019

Dobrý deň,

s manželom už asi dva roky riešime manželskú krízu. Raz bolo dobré obdobie, potom sa to zmenilo a oboch nás to vyčerpalo.

Asi pred dvoma mesiacmi manžel navrhol rozvod s tým, že už nevládze. Ja som sa od toho momentu zmenila. Všetko, čo mi vyčítal, tak som zmenila. Chcela som náš vzťah zachrániť, lebo ho veľmi ľúbim. To, že ho ľúbim som si uvedomila až vtedy, keď dal návrh o rozvod.

Som ochotná bojovať za každú cenu. Aj keď sa snažím, tak u manžela ostal blok v hlave, že sa musí rozviesť. Aj keď mi povie, že ma ľúbi, stále má blok v hlave a bojí sa, že sa všetko vráti do starých koľají. Návštevu akejkoľvek poradne manžel odmieta. Ja ho nechcem stratiť.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na vzťahu treba pracovať. Chce to čas. Potrebuje dôkaz o zmene, ktorý však ukáže len čas. Ak ho skutočne milujete a aj on vás, tak je úplne jedno či budete rozvedení alebo nie. Spolu môžete byť tak či tak.

Obávam sa, že je to o ňom a jeho emóciách, ktoré by mal v prvom rade riešiť on sám.

Prajem veľa trpezlivosti a porozumenia jeden pre druhého.

Mgr.Veronika Rosinová
Poradenské a konzultačné centrum Nové Zámky, Súkromná poradňa psychológa
web: www.pkc-psycholog.eu
tel: 0917 022 755
mail: rosinova.pkc@gmail.com