Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
dominika_sv16
Včera o 00:48
To že sa matka potrebuje socializovať, tu ani nejdem rozoberať (svojho času som tomu venovala cely blog na kari-marka.blog), ale to, že potrebuje marlenku, som si overila v praxi v utorok, ked nam ju navsteva priniesla ako darek.

Samozrejme, pre inú mamu, je tou marlenkou nieco iné, co ja viem Sacherka, punčak alebo pukance... Kazdopadne sa tomu z času na čas netreba braniť a treba tomu nechať volný priebeh. Ten moj sa aktualne niesol v znamení 3 kuskov (moj, mužov a nedojedený Karolov:see_no_evil:slight_smile:.
Zobraz celú správu
dominika_sv16
14. sep 2019
Jaj. Hoci som to dnes skoro zmeškala, nakoniec som to dala a ešte aj o 4 minúty rychlejšie, ako som si myslela! :muscle:#kymtatostrazideti #mamabeziozivot #karimatka a jej #4km bez treningu :sweat_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
13. sep 2019
Jeden by neveril, aké veci dokážu matku dojať k slzám, prekvapiť a urobiť hrdou zároveň. Mňa najnovšie napríklad toto srdce. Prvé vlastnoručne polepené, vystavené v škôlke na nástenke.:heart:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
10. sep 2019
A vy kedy vešiate? :sweat_smile: ja o 4:00... Lebo ved, treba zaspat spolu s deckom a nechat sa ním zobudit o pol stvrtej. Ale chvilu som musela rozmyslat, ze co som to vlastne chcela urobit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
9. sep 2019
New level achieved... Jednou rukou uspavaš dieťa a druhou sa zatiaľ odlíčiš :stuck_out_tongue_closed_eyes::thumbsup:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
6. sep 2019
Dnes (respektíve včera) som si dala zaväzok, že pôjdem spať najneskôr o jednej.... ta di da di da di da... :see_no_evil:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
5. sep 2019
Pred časom som si písala s kamaratkou, ktorá sa sťažovala na nemiestne komenty iných ohľadom jej materstva. Ja som jej písala, že ako dobre, že sa s takým niečím nestretavam. Respektíve ojedinele. A potom príde oslava narodenín. A jedna (bezdetná) teta sa spýta, aká je Tanička. Vravím, náročnejšia ako Karol. Chce byť skoro stále na rukách. Teta: "Ahm. Tak ste si ju naučili."

Ehm. Neviem.ju zatiaľ naučiť, ako robí mačka, lebo vsetky zvieratká su rybičky pre ňu (okrem hava, toho raz za 10 pokusov urobí), ale už som ju naučila, že treba byť stale na rukách. Lebo to mi mimoriadne uľahčuje existenciu. Bavi ma robiť veci jednou rukou a pomahať si pritom ešte aj nohami. Čo je lepšie? Všakže? :see_no_evil::sweat_smile::rolling_eyes: (PS: fotka ilustračná - keď máš dieťa, ktoré nechce kočík, je dobré mat aj dieťa, ktoré chce kočík:stuck_out_tongue_closed_eyes:slight_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
3. sep 2019
Áno, idem už spať... Len ešte...

Čo by som to bola za mama blogerku, keby som nemala komentár na prvorodeného prvý deň v škôlke. Tak... zvládla som to! A veru, nebolo to ľahké. Vstať na budík o šiestej, pripraviť raňajky, pripraviť svoj fejs (-pričom môj mejkapový kufrík zostal u svokrovcov), zobudiť dieťa bez ujmy, namotivovať ho, nezabudnuť stuff do škôlky, nezabudnúť deti a hlavne... nepokaziť mu to v prvý deň mojím ručaním. To bolo najtažšie. Z časti mi pomohol fakt, že som nemala vodeodolnú maskaru, z časti, že žiadny iný rodič tam scénu nerobil, tobôž dieťa. Tak si vravím, vzchop sa a preglgla som zlomený hlas a utrela z oka slzu, ktorá mi už-už išla rozmazať linku.

Ale potom doma? Ticho... také ticho, ak neratám bľabot druhorodenej, že až. A nikto sa ma nič nepýtal, nedožadoval sa odpovede, nerozvíjal so mnou čudesné úvahy. Asi si zvyknem na škôlku. Som zlá matka? Dont answer that... :sweat_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
1. sep 2019 Čítané 1510x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
Správa bola zmenená 29. aug 2019
Och... Takto pred rokom som mala jedného Karola, ktorý sa práve včas naučil pýtať kakať, aby som nemusela plienkovať dve deti (lebo som vedela, že nebudem vedieť komunikovať bezplienkovo ani s druhým dieťaťom). A mala som jedno ufónske dievčatko v maternici, lebo som netušila, aké bude a kedy sa vypýta na svet. Kým tato s prvorodeným skladali Karolovi veľkáčsku posteľ, ja som využila maminu prítomnosť a rýchlo sme vymenili posteľnú bielizeň, umyli záchod aj kúpeľňu. To som ešte netušila, že v túto sviatočnú noc už v čerstvo prevlečených perinách spať nebudem...

Manka presadila kvety a podvečer mala ísť na vlak domov... Ale Táňa si o tom myslela svoje...

Dnes mám jedného Karola, ktorý o pár dní nastúpi do škôlky a jednu Táňu, ktorá úspešne opustila fázu meňavka:heart_eyes::blue_heart::heart: (na fotke sa Karol samozrejme hrá, že je bábo a Táňa, že je Godzilla...)
Zobraz celú správu
dominika_sv16
23. aug 2019 Čítané 169x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
Správa bola zmenená 19. aug 2019
Stavím sa, že aj tu na MK je množstvo šikovných mamičiek, ktoré robia deťom jedlo viac atraktívne.

Nuž, moje vlohy sa evidentne ubrali iným smerom. :sweat_smile: Každopádne sa teším, že prvorodený rozoznal tvár a väčšinu z nej aj zjedol. Zvyšok - uši - dotlačila babka, ktorá inak pečivo neje. Tak asi som to ozaj zatraktívnila, či? Tak sa vlastne nesťažujem, ale chválim... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
16. aug 2019
Moje deti majú rady vodu... Ja mám rada moje deti... A tak...
Zobraz celú správu
dominika_sv16
14. aug 2019
Boli sme v Tatrách a niečo tam vyšlo najavo!

Naša druhorodená je zrejme reinkarnáciou Mikuláša. Jej obľubená činnosť hneď po jedení omrviniek zo zeme, bola dávanie rôznych "podarunkov" do topánok. Jeden deň sme hľadali kľúč od izby. Ďalší mužove hodinky. Oba predmety sme našli v mojich topánkach... Vidno, že moja dcéra už teraz vie, kto si toho najviac zaslúži :wink: (na fotke práve dáva pinzetu na vyťahovanie kliešťov do bratovej gumáky, čo je príznačné, lebo už jedného kliešťa asi pred 2 rokmi mal! Náhoda? Nemyslim si :sweat_smile:slight_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
13. aug 2019
Pozrite na tú kozu!

Ako sa smeje až jej ani oči nevidno. A tá ďalšia koza, menovite Sofka, na ňu skáče (doslova) ako koza. Okrem toho by som dala do pozornosti, že to je jedna z mála dovolenkových fotiek, na ktorých nie som rozbalené Kinder Surprise a.k.a Nosiaca matka (-ak sa niektorej matke teraz dostal na jazyk pojem nosnica, nech ho rovno prehltne, lebo neviem kto onen pojem vymyslel, ale rozhodne to nemohol myslieť vážne :person_facepalming::female_sign:️) a vidno tak napríklad aj predok mikiny, ktorú raz - o takých 15 kíl neskôr - plánujem nosiť ako oversize :fingers_crossed:.

Čo myslíte, je táto fotka dosť cool? Je to ten záber, ktorý zbúra moje srdiečkové a iné štatistiky? Hlavne úprimne. :wink:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
2. aug 2019
Akože viem, že táto fekálna téma je už otrepaná, ale ozaj... Som rada, že máme záchod dosť veľký na to, aby sa tam okrem mňa zmestili aj šamlík pre potreby prvorodeného, nejaké hračky pre potreby druhorodenej a tiež obe deti... Ach, prečo sa mi ešte nenastavili potreby na čas, keď aspoň jedno z nich spí:see_no_evil:#dajtemamamchvilku(aspon na hajzli!!!)
Zobraz celú správu
dominika_sv16
30. júl 2019
Tá večná dilema... Vieš, že tvoje 10-mesačné decko má v ruke niečo, čo by nemalo mať, lebo by to ozaj nemuselo jesť (rôzne typy celulózy, štetinky zo štetca). Prípadne vieš, že tým spôsobí škody na majetku (nájdený kelímok z jogurtu s lyžičkou- lebo aj v prázdnom kelímku je dosť jogurtu na natretie podlahy a gauča!). ALE aj tak ho necháš konať, lebo je jednak chvíľu ticho a druhak chvíľu nechce visieť na žiadnej časti tvojho tela :sweat_smile::see_no_evil:#dilemymatky
Zobraz celú správu
dominika_sv16
28. júl 2019
Niekedy asi napíšem viac o mojich materstvom nadobudnutých superschopnostiach, ale nateraz mi dovoľte iba podotknúť, že pri druhom dieťati som obsadenosť jednej ruky nahradila nohou! Netreba zabúdať na tieto ritné výrastky (-toto si raz patentujem, tak použivať iba so správnym zdrojovanim), pretože vedia byť veľmi nápomocné, keď vám niečo spadne a vás už nebaví robiť drepy s desaťkilovou činkou, ktorá sa ešte aj vkuse hmýri...
Zobraz celú správu
dominika_sv16
24. júl 2019
Keď sa ti narodí dieťa, je to neopísateľný pocit. Ani to tu nebudem rozoberať. Rovnako čarovné je slovo "mama", na ktoré čakáš a máš slzy na krajíčku, keď to príde...

A potom príde deň, keď si povieš: "Bodaj by to slovo na moment zase zabudli..." :see_no_evil::hear_no_evil::speak_no_evil:

Priznajte sa, ktorá to tak už mala?
Zobraz celú správu
dominika_sv16
24. júl 2019
Ten pocit, keď máš také brucho (po 2 detoch), že keď si položíš nezamknutý mobil do lona, aby si si spravila cop, tvoje brucho píše:" m - m m" :sweat_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
21. júl 2019
Keď si chceš natrieť pred spaním nohy masťou, ale miesto natierania iba zaspíš s tou masťou v ruke... (Nieee, ja nie som unavená - prvé nie čítaj ako Prochazka)
Zobraz celú správu
dominika_sv16
20. júl 2019
Je vtipné, ako sa menia okolnosti, ale situácie zostávajú... Vysvetlím.

Kedysi som večer utekala domov, lebo som meškala a končila mi vychádzka a nechcela som zaracha. Dnes večer som utekala domov z vínka s kamoškou, lebo moja druhorodená sa zobudila a nikto ju nevedel utíšiť a nechcela som, aby dlho plakala. #mamabeziajvsukniasrozviazanousnurkou:sweat_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
15. júl 2019
Keď sa dieťa hrá na vlastnú verziu "Sedím si na konári a je mi dobre".

...Sedím si na zemi a tvárim sa ako kôpka nešťastia a sledujem, či ma mama čaká...:see_no_evil:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
13. júl 2019
Je fascinujúce, ako z dieťaťa, ktoré si strhávalo všetky čiapky z hlavy, vyrastie jedinec, ktorý nosí šiltovku aj doma... :astonished::sweat_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
12. júl 2019 Čítané 1248x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
11. júl 2019
Akože, byť mamou niektorého z chuligánov, čo rozmlatili v Bratislave nabytok na terasách, tak dostane svoju vlastnú medicínku... Roztrhala by som mu všetky tričká, šáliky, plagáty a kartičky s jeho futbalovým timom a jedno materinské po papuľi k tomu...
Ale vážne, kde majú tito chuligáni rodičov... alebo kde ich mali pred 10 rokmi? #kktizmus
Zobraz celú správu
dominika_sv16
10. júl 2019
Ehm. Toto bola dnes jej prvá večera... Darmo, bude to gurmánka.

A čo, mimo bežného jedálneho lístka, chutí/lo vašim bzdochám (pardon za výraz, neberte to osobne, ale mne sa to na tie decká tak nejako hodí:innocent:slight_smile:.
Zobraz celú správu
dominika_sv16
8. júl 2019
Dávam dnes cikať prvorodeného a keďže sme na návšteve, pre istotu mu ho pridržím, lebo veď, hasiča nech si robí doma. A zrazu vraví: "Ako pekne máš nalakované nechty."

Áno, môj syn si všimol, že som si večer lakovala nechty! Thats my boy... Už teraz viem, že si ho žiadna nezaslúži :grinning::sunglasses:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
7. júl 2019
Nové porekadlo na nedeľu: Nekop cicík, čo ťa kŕmi!
Zobraz celú správu
dominika_sv16
5. júl 2019
So synom sme pravidelnými poslucháčmi audio rozprávok. Preto mám už napočúvané všeličo a viem sa k jednotlivým kúskom erudovane vyjadriť :sweat_smile:

Akurát sme dopočúvali Škaredé káčatko a tak mi napadlo... Odkedy sú labute ako kukučky, že znášajú vajcia do iných hniezd?!?:astonished: A to ozaj dovtedy nikto iný na svete nevidel mláďa labute???:thinking::sweat_smile:
Ďalšia v poradí je Šipová Ruženka a tam poviem len jedno... cca 80-ročný vekový rozdiel je akože ok? :rolling_eyes:
A takýchto postrehov mám viac! :stuck_out_tongue_closed_eyes: https://kari-matka.blog/2019/01/07/ach-tie-rozp...
Zobraz celú správu
Strana
z 3
Predošlá Strana
z 3
Ďalšia