Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
dominika_sv16
21. júl 2019
Keď si chceš natrieť pred spaním nohy masťou, ale miesto natierania iba zaspíš s tou masťou v ruke... (Nieee, ja nie som unavená - prvé nie čítaj ako Prochazka)
Zobraz celú správu
dominika_sv16
20. júl 2019
Je vtipné, ako sa menia okolnosti, ale situácie zostávajú... Vysvetlím.

Kedysi som večer utekala domov, lebo som meškala a končila mi vychádzka a nechcela som zaracha. Dnes večer som utekala domov z vínka s kamoškou, lebo moja druhorodená sa zobudila a nikto ju nevedel utíšiť a nechcela som, aby dlho plakala. #mamabeziajvsukniasrozviazanousnurkou:sweat_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
15. júl 2019
Keď sa dieťa hrá na vlastnú verziu "Sedím si na konári a je mi dobre".

...Sedím si na zemi a tvárim sa ako kôpka nešťastia a sledujem, či ma mama čaká...:see_no_evil:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
13. júl 2019
Je fascinujúce, ako z dieťaťa, ktoré si strhávalo všetky čiapky z hlavy, vyrastie jedinec, ktorý nosí šiltovku aj doma... :astonished::sweat_smile:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
12. júl 2019 Čítané 1211x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
11. júl 2019
Akože, byť mamou niektorého z chuligánov, čo rozmlatili v Bratislave nabytok na terasách, tak dostane svoju vlastnú medicínku... Roztrhala by som mu všetky tričká, šáliky, plagáty a kartičky s jeho futbalovým timom a jedno materinské po papuľi k tomu...
Ale vážne, kde majú tito chuligáni rodičov... alebo kde ich mali pred 10 rokmi? #kktizmus
Zobraz celú správu
dominika_sv16
10. júl 2019
Ehm. Toto bola dnes jej prvá večera... Darmo, bude to gurmánka.

A čo, mimo bežného jedálneho lístka, chutí/lo vašim bzdochám (pardon za výraz, neberte to osobne, ale mne sa to na tie decká tak nejako hodí:innocent:slight_smile:.
Zobraz celú správu
dominika_sv16
8. júl 2019
Dávam dnes cikať prvorodeného a keďže sme na návšteve, pre istotu mu ho pridržím, lebo veď, hasiča nech si robí doma. A zrazu vraví: "Ako pekne máš nalakované nechty."

Áno, môj syn si všimol, že som si večer lakovala nechty! Thats my boy... Už teraz viem, že si ho žiadna nezaslúži :grinning::sunglasses:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
7. júl 2019
Nové porekadlo na nedeľu: Nekop cicík, čo ťa kŕmi!
Zobraz celú správu
dominika_sv16
5. júl 2019
So synom sme pravidelnými poslucháčmi audio rozprávok. Preto mám už napočúvané všeličo a viem sa k jednotlivým kúskom erudovane vyjadriť :sweat_smile:

Akurát sme dopočúvali Škaredé káčatko a tak mi napadlo... Odkedy sú labute ako kukučky, že znášajú vajcia do iných hniezd?!?:astonished: A to ozaj dovtedy nikto iný na svete nevidel mláďa labute???:thinking::sweat_smile:
Ďalšia v poradí je Šipová Ruženka a tam poviem len jedno... cca 80-ročný vekový rozdiel je akože ok? :rolling_eyes:
A takýchto postrehov mám viac! :stuck_out_tongue_closed_eyes: https://kari-matka.blog/2019/01/07/ach-tie-rozp...
Zobraz celú správu
dominika_sv16
4. júl 2019
Ako zistíš, že ti je ozaj pod psa?

Keď počujes pod barakom, ako sa susedia hádajú, ale zostaneš ležať v posteli! :sweat_smile::confounded::dizzy_face:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
2. júl 2019
Taká večerná úvaha k rannej téme... Otázka na viacnásobné matky. Ak vaše deti spia s vami v posteli (lebo sa rano proste presunú, pri kojení zadrichmete aj s deckom na posteli atď.), kde potom spíte vy? Ja si totiž myslím, že sme dvomi deťmi dosiahli maximálnu kapacitu našej postele, aby sme sa s mužom ešte ako tak dokázali vyspať :sweat_smile::see_no_evil::stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
2. júl 2019 Čítané 2192x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
29. jún 2019
Čo poviete, pristane im ružová? Podľa mňa nepochybne. Vynikne im v nej ich osobnosť. :smiling_imp: A viete čo im zaručene ešte pristane? L E T O!
Myslím, že už teraz v jeho úvode, môžem konštatovať, že to bude jediné leto svojho druhu. Tenkrát poprvé budem mať dve deti, z ktorých jedno sa hrá, že je McQueen, Spiderman, včielka Vilko, prípadne pes Bobbi. Okrem toho je to trochu krutý starší brat, ktorý sa nerád delí o svoje veci či matku. K nemu mi vlani v auguste pribudla malá meňavka, ktora zo dňa na deň rastie a rozvíja svoje malé chápadlá. Škoda, že nie priamo úmerne s pudom sebazáchovy (-inak hrozné slovo, keď ho človek napíše. Trikrát som si ho musela povedať, či nepíšem chujovinu). Zato sa intenzívne venuje degustácii, ideálne veciam, ktoré tabuľky pre deti jej vekovej kategórie zatracujú, prípadne takým, ktoré sa neodporúčajú jesť vôbec... Takže slovami niekdajšej ožieracej akcie na Štrande v Nových Zámkoch: VITAJ LETO! :metal::stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
25. jún 2019 Čítané 352x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
23. jún 2019
Asi na tom niečo bude, že druhé dieťa má úplne iné stravovacie začiatky ako prvé. Alebo je to len tým, že prvé leto prišlo neskôr ako u jej brata??? :thinking::blush:

Vokurky od profesora Róna z Bubenče přece nemúžou být kyselé! :joy:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
22. jún 2019
Ten pocit, keď si pri večernom uspávaní robíš smelé plány, ako pôjdeš cvičiť, dáš si healthy večeru a ešte si aj nechty prelakuješ... Aj sa vytešuješ, ako ti decko č.1 rýchlo zaspalo (dieťa č.2 odpadlo ešte skôr), pozeráš sa naňho ako spinká a preberieš sa o pól jednej nechápajúc, ako je možné, že si zaspala, lebo veď si už bola na odchode z izby...
Tak miesto všetkých spomenutých bodov programu si aspoň odmaľuješ ksicht (lebo už ti není lásko 25) a popritom napíšeš o svojej príhode a skúsenosti na modrého koníka. Aby si si overila, že je vás takých expertiek viac:wink::stuck_out_tongue_closed_eyes:
A jaj, jasné že aj sprchu si dám, veď to bol najdlhší deň predsa, tak som aj o toľko dlhšie spotená, či? #smelamatkasplanmi
PS: Až vďaka selfie som si všimla, že som si zabudla dať dole obočie :see_no_evil: a tie nechty... nekomentujem...
Zobraz celú správu
dominika_sv16
18. jún 2019
3 dôvody prečo nie som fashion (=módna) blogerka...

1. Obmedzený šatník - Nie, nemám obmedzený šatník, lebo som už prešla na ten moderný, eko a instafriendly KAPSULOVÝ šatník. Dôvod je jednoduchší. Takmer polovica vecí mi je po pôrode ešte malá alebo príliš tesná v nemenovaných partiách a ďalšia časť nie je kojeniefriendly. Takže otáčam pár zaručenych kúskov, medzi ktorými nechýbajú ani tepláky, ani tehotenské kraťasy (ako dobre, že som ich v popôrodnom afekte neposunula ďalej).

2. Ne/cit pre fotografiu - Ono, ja si myslím, že mám pekné fotky, ale veru, kompozične, kvalitatívne aj objektívne je ešte čo doháňať. Napríklad by som si mohla zvyknúť používať ozajstný foťák, ktorý mám doma na stole. Ale keď idem zachytiť nejaký moment, akosi mi je ten mobil bližší. A nielen preto, že ho mám často v ruke :innocent:. Navyše, kým by som zapla foťák a nastavila nejaký režim, čaro okamihu by bolo fuč. Tým čarom tu konkrétme myslím dieťa č.2. Ako vidíte na mojej rádoby peknej fashion fotke s našimi novými Jeejdesign ponožkami, tretí ponožkový člen už takmer ušiel zo záberu. A to bol môj zámer takmer až poetický. Viete si predstaviť :sweat_smile:

3. Netrendy vkus - Fashionista by mal byť okrem iného otvorený aj novým fashion vychytávkam. Ehm. No a tu naráža kosa na kameň (to sa môže ešte takéto používať??:thinking:slight_smile: Ja mám dosť konzervatívny vkus. Až tak, že keď sme predvčerom išli zo zmrzliny a predbehol nás mladý muž = tinedžer celý v čiernom s kozmonautickými teniskami na nohách, musela som si dať pomyselnú facku. Už sa mi totiž dralo na pery, že čo to tí mladí dnes nosia! Lebo to ste mali vidieť v 15ich mňa, aké žehličky som si obúvala! :person_facepalming::female_sign:️ Takže hej, asi je to aj vekom, ale ak to niekto z vás na mňa vytiahne, všetko popriem! A ani nejdem začínať tému mušličkových naramkov, ktoré sa neviem odkiaľ znova vynorili. :metal: #skromne
Zobraz celú správu
dominika_sv16
15. jún 2019 Čítané 1079x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
12. jún 2019
Samochvála, nesamochvála, občas to príde aj na mňa.

Takto, kto to o mne nevie, mal by si rozšíriť obzory. Nie som prototyp stravovaco-starostlivej matky, ktorá má nakúpené všetky suroviny v bio kvalite, v chladničke mi nespí zaslúženým spánkom kvások a ani nesledujem každý deň, "Čo jedia zdravé deti". Rada o sebe hovorím, že som šedý priemer, ktorý varí doma, ako najlepšie vie, ale pokojne spravím dieťaťu č.1 na večeru puding, krupicovú kašu pripadne biely rožok so šunkou (aj sebe a mužovi. Dieťa č.2 ešte musí počkať, ale slinky sa mu už zbiehajú). Sem-tam si pozriem recept v Bukovského detskej kuchárke (lebo inú doma nemám) a niekedy sa odhodlám aj k receptu od Mirky Luberdovej... A tu sa blížim k pointe...

To čo má moje mladšie dieťa na po bratovi podedenom slovenskom dizajnerskom bodyčku (zdravím značku Mile) nie je nič iné ako otlačok čerešňového pyré! Muž doniesol vlastnoručne natrhané nepostrekované čerešne (natíska sa mi napísať, že sú bio, ale netreba brať meno Bia nadarmo). Staršie dieťa si ich už konzumovalo len tak s vypľúvaním kôstky (bilancia je dobrá, iba jedna zjedená kôstka), ale mladšiemu som si netrúfla (kvôli neporiadku). Bukovský napísal, že už môže, dal aj recept, tak som sa do toho dala! A kým dieťa sedelo v stoličke a napchávalo sa kukuričnými chrumkami, kúskom kôrky či surovou mrkvou, kvôstkovala som, spravila si batiku na domácich šatách, rozmixovala - už s deckom na ruke, lebo animačné pomôcky sa medzičasom z jeho stolčeka minuli (rozumej boli všade okolo), 5 minút povarila - tiež s deckom na ruke, nechala vychladnúť - pyré, nie decko a upgrejdla ho o ovsené otruby, nech je hustejšie. A pozor dieťaťu č.2 chutilo! Foto ako dôkaz. A tu moje kulinárske chválenie sa nekončí!

Lebo nielen mladšie dieťa treba živiť (a po obžive hlavne šatiť. Inak tie fľaky z čerešne vyjdú, že??). A tu prichádza na rad Mirkina inšpirácia na ryžu z karfiola! Áno, čítate správne. Je to naozaj karfiol, ale iba akože ryža. Ale je to dobré a ešte aj fit. A hlavne to zvládnem aj ja. Takže si dávam pomyselnú pusu na biceps (lebo ešte nemám na aký) a môžem ísť spať. #skromne
Zobraz celú správu
dominika_sv16
10. jún 2019
Ehm... Takto nejako :sweat_smile::heart_eyes::heart:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
7. jún 2019
Dnes som asi nemala liezť do kuchyne... Ale aspoň to mám na rockových prstoch:joy::metal:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
6. jún 2019
Emócie matky v kocke, pardon v obdĺžníku :wink::sweat_smile::joy::cry:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
4. jún 2019 Čítané 726x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
1. jún 2019
Keď už ozaj nezvládaš obdobie vzdoru v kombinácii so separačnou úzkosťou a chceš sa poriadne vyplakať.... Ale potom zabudneš, lebo ťa malý Vzdor a jeho sestra Úzkosť privedú na 300 iných splašených myšlienok :sweat_smile::astonished:

Foto čisto ilustračná
Zobraz celú správu
dominika_sv16
29. máj 2019 Čítané 144x
Čítaj celý článok
dominika_sv16
Správa bola zmenená 27. máj 2019
Tuto boli voľakedy 4 veterniky (ani nie tak voľakedy ako pred 4 hodinami, ehm) a už nie sa! (-"sa" nie je chyba, to sú Kopytovci... Mladšie ročniky nepochopia a možno je to tak lepšie:innocent::stuck_out_tongue_closed_eyes: )
Zobraz celú správu
dominika_sv16
27. máj 2019
Ja: Karol, nebúchaj s tým, môže sa to rozbiť.
O 35 sekúnd
K: (hurónsky rukot) Opraviiiiiiiiiť!
Rýchlo mu beriem rozbitú fľaštičku a posielam ho pre papuče, nech sa mu nedostane úlomok do nohy...
Ale mňa nemal kto poslať! #sklovnohe:unamused:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
25. máj 2019
Pozerám práve na Netflixe stand up s Russellom Petersom. Typek rozpráva situaciu, že keď ide chlap v noci na záchod, ide čo možno najtichšie, pred spláchnutím sklopí dosku, počká kym sa nádrž doplní až potom otvorí dvere a priplíži sa späť do postele k partnerke. A že ženy, keď idú na záchod, tak narobia kravál, až nakoniec zobudia aj partnera. Ehm... Čo z toho vyplýva? Že v noci sa mením na chlapa, ktorý ide cikať veeeľmi potichu. Ale nielen kvôli mužovi... Veď ktorá matka by si dobrovoľne zobudila decko uprostred noci LEN preto, že mala plný mechúr??? Vidím, že pán standupista nevzal do úvahy všetky premenné... ešteže má mňa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zobraz celú správu
dominika_sv16
23. máj 2019
TOTO MUSÍM...
JA: TÁŇA, TEBE TIE KÁBLE NEDAJÚ POKOJ? ČO BUDEŠ ELEKTRIKÁRKA PO TATOVI?
K: ASI SA CHCE NABIŤ.
JA: NABIŤ? ABY MALA EŠTE VIAC ENERGIE?
K: ÁNO, ABY MALA VIAC ENERGIE. ALE NEMÁ ZÁSTRČKU...:smiley::hushed:
Zobraz celú správu
Strana
z 2
Predošlá Strana
z 2
Ďalšia