
Môžem pri prerušovanom styku otehotnieť?
Mamičky, prišla som sa spýtať, otehotnela niektorá z vás z tak zvaných "kvapôčiek lásky"? S manželom sme prvýkrát mali prerušovaný styk na 11. Deň cyklu a ovu som mala mať až okolo 17. , ale dopadlo t
Cca.po pol roku od rozvodu zistujem, ze moj exmanzel konecne rozvod “preglgol”, i ked v rozhodujucich chvilach, ked som mu este nechavala dvere pootvorene, sa spraval ako adolescent. A tak som sa rozhodla, ze ho zavolam s detmi do kina (na Jacksona). Obidvaja dnes uz jasne chapeme, ze nie je viac dovod na konfrontaciu…..a tak si moj exmanzel dokupil online listok vedla nas…..
Jeho biologicke dieta sedelo medzi nami. Nebiologicke vedla mna. A tak hladkam letmo jedneho zlava, druheho sprava…..milujem ich nadovsetko. Moj autisticky syn mi chyti ruku a prilozi si ju k tvari, skloni si do ruky hlavu, Mojho mladsieho syna chytim za stehno a vidim ako chyta svojho otca sucasne. Mne ruku, jemu ruku. Popritom zobem do pukancov…..ani jednemu z nas maly nechcel ostat dlzny…..miluje nas oboch….pre mna to bola skusenost, pre ktoru sa oplatilo exmanzela zavolat…..pretoze aj ked my dvaja si uz nemame co povedat, je jasne, ze dieta miluje svojich obidvoch rodicov ❤️ Skoda, ze sa nehodlal zmenit v spravani voci jeho nebiologockemu dietatu. Silit nic nemozem. Co sa nestalo za 10 rokov, to sa z dna na den nestane…..Dnes mohlo byt vsetko inak….no dnes viem, ze akekolvek konflikty medzi rodicmi deti bolia a miluju ich oboch ❤️ A preto bol rozvod jedina moznost, avsak bez toho, aby dieta nadobudlo pocit, ze o jedneho z nas prislo. A ked nebiologickemu dietatu podal na rozlucku ruku, akoby sa lucil so susedom, potvrdilo sa mi len to, o co som ho roky prosila. Suma sumarum, som spokojna.

Aké máte skúsenosti s užívaním antikoncepcie Drovelis?
Dobry den, citala aom tu aj ine diskusie ale nic som sa nedozvedela. Moja dr mi napisala antikincepciu Drovelis. Ja mam vsak respekt pred hormonami (mam 44 rokov - perimenopauza, PCO, migrenicka, velm
Ahojte , moja starká ma fakt veľmi vela opuchnuté nohy . Potrebujeme jej kupit narýchlo topanky ale netušíme kde .Na mieru neprichádza do úvahy teraz ,objednali sme z ovečkarne ale ani to jej nebolo .Neviete poradiť? Sanitas u nas v meste 0 bodov a objednať nevedia 🤷

Odporučte reštaurácie na hostinu po krste v Trenčíne
Ahojte dievčatá, chcela by som sa spýtať že kde odporúčate mať hostinu po krste tu v Trenčíne🙂 ....kde to tak najlepšie vychádza cenovo tak dostupné? Ďakujem 😊

Ako riešiť nadmerné potenie rúk a nôh?
Ahojte, Som tu nová, a nikdy som nechodila po radu na modrý koník hahaha ale som zúfalá. Trpím nadmerním potením rúk a nôh. Nohy má až tak neobmedzujú v každodennom živote ako ruky. Nemusím byť ani v

Dlhodobé tráviace problémy po antibiotikách: Máte skúsenosti?
Ahojte, Brala som kombináciu dvoch silný ATB zároveň a dodnes mám podráždene črevá. Pri ATB hnačky, vracanie, no podľa Dr som ich musela dobrať napriek tomu. Je to už pár mesiacov a stále mám stolicu

Hľadám dobrého kožného lekára na strednom Slovensku
Prosim Vas kde najdem dobru koznu/kozneho kdekolvek stredne slovensko. Potrebujem pre seba hlavne znamienka riesit, ale takeho/taku co berie aj deti atopicky ekzem. Aby mali naozaj ludsky pristup a ne

Silné menštruačné bolesti a odpadávanie. Môže ísť o endometriózu?
Ahojte, Chcela by som sa poradiť o vaše skúsenosti a rady. Vždy som mávala silnú, bolestivú a nepravidelnú menštruáciu. Na predstavu, bolesti prvé 3 dni také silné, že žiadne bežné lieky od bolesti

Ako prekonávať strach z ďalšieho pôrodu?
Ahojte mamičky idem si k vám pre vaše názory .. Mala som síce 3 pôrody za sebou ,prvý a druhý bol celkom dlhý mala som 12hodin z prvým synom bolesti z druhým synom som mala 9hodin bolesti ..z dcérkou

Je možné navštíviť Ľubovniansky hrad bez sprievodcu?
Da sa ist na luboviansky hrad bez sprievodcu?

Poznáte dobrého nefrológa v Prešove alebo Košiciach?
Ahojte, poznate dobreho nefrologa - Prešov, Košice ? Chosím vo svidníku, ale chcem zmeniť, lebo toto tu nemá zmysel. Ďakujem za tipy.

Máte skúsenosti s antikoncepciou KarHla pri bolestivej menštruácii
Ahojte, Nedávno mi bola predpísaná HAK KarHla kvôli extrémne bolestivej menštruácií. Na priblíženie situácie, vždy som mala veľmi silnú a nepravidelnú menštruáciu, spojenú s hnačkami, vracaním, slabo

Píšem rozprávky: Ako osloviť vydavateľstvá?
Ahojte baby 😊 chcela by som vedieť váš názor ... Píšem detské príbehy o obyčajnom živote na dedine, ktoré sú deťom blízke, ale dnes už ich veľa z nich ani nezažije. Väčšinou majú aj nejaké malé moráln
Syn má 12 rokov, tak raz za mesiac vie povedať, že ho pobolieva kĺb, vždy len jeden, ráno to prejde...nestretli ste sa s tým u vašich detí?

Pretrvávajú u vás príznaky po prekonaní covidu v roku 2026?
Ahojte. Prekonali ste niekto nedávno covid ? Ja ano pred mesiacom a pol. Mam od vtedy divne stavy. Brni mi cele telo,ruky,nohy,bolia ma svaly hlavne nohy,bolieva ma hlava a som neskutočne unavená. U l
Ahojte. Prosim, mate skusenost so zlavami v Douglas? Mavaju aj vyssie zlavy ako 20%? Myslim zlavove kody…

Potrebujem radu lekára na hojenie rany na bruchu
Ahojte, nájde sa tu nejaká lekárka, ktorá by mi vedela poradiť? Rodinnú známu prepustili z nemocnice a nezdá sa mi rana, ktorú má na bruchu.
Mama — to nie je len slovo alebo osoba.
Je to celý vesmír, ktorý jedného dňa jednoducho stíchne.
Keď mama odíde, nezmizne len jej hlas — zmizne ten pocit absolútneho bezpečia.
To zvláštne a upokojujúce vedomie, že na svete existuje niekto, pre koho budeš navždy dieťaťom.
Aj keď máš po štyridsiatke. Aj keď si silný. Aj keď mlčíš.
Mama odchádza — no jej láska zostáva vrytá do všetkého okolo.
Cítiš ju vo vôni čerstvo vypratej bielizne.
V jedle, ktoré nikto nedokáže pripraviť „presne tak isto“.
Vo vetách, ktoré zrazu počuješ z vlastných úst a uvedomíš si: to sú jej slová.
V tom tvojom zvyku starať sa o druhých viac než o seba.
S jej odchodom sa svet nezrúti — on sa len stane iným.
Chladnejším. Dospelejším. A oveľa osamelejším.
Najviac to bolí vo chvíli, keď chceš siahnuť po telefóne. Len tak. Bez veľkého dôvodu.
Povedať: „Mami, predstav si...“. A vtedy srdce na sekundu zabudne. A potom si spomenie. A znova to zabolí.
Ale mamičkina láska nezomiera s ňou.
Premieňa sa na spomienky. Formuje tvoj charakter. Stáva sa silou, o ktorej si ani netušil.
Žije v tom, ako dnes miluješ svoje deti.
Ako dokážeš čakať. Ako vieš odpúšťať.
Mama tu nie je fyzicky — ale navždy zostáva vo vnútri.
V každom tvojom rozhodnutí podľa svedomia. V každom „zvládnem to“.
Možno práve toto je jej posledná a najdôležitejšia lekcia:
aj keď už nie je s tebou — stále ťa drží za ruku.
Autor: Neznámy

Ako vybrať dekor do kuchyne k drevu Halifax?
Dobrý deň, neviem sa rozhodnúť, ktorý dekor do kuchyne si vybrať na horné a spodné skrinky. Na zástene aj pracovnej doske bude dub halifax H1180 od Egger. Už som toho opozeraná, raz sa mi páči jedno,

Máte radi vietnamské a kórejské jedlá?
Ahojte ľudia dneska sme sa rozhodli isť do Vietnamskej reštaurácii bol som prvý krát,ale už nikdy viac no nejdem nikoho súdiť,kto ako vari,ale to bolo ako keby som jedol presolené,sýte,bez omáčky jedl

Suchá pokožka u 4-mesačného bábätka. Máte tip na krém?
Milé maminy, Malinká bude mat 4 mesiace a už asi druhý alebo tretí týždeň ma suchu položku. Najprv to začalo tak že mala suché licka a teraz aj telo bruško ruky nohy. Máte s tým skúsenosti? Poprípade




