avatar
hrabovo založila diskusiu
15. jún 2026    

Čo si obliecť na oslavu rodičov priateľa?

Ahojte dievčatá. Poraďte mi prosím, som veľmi nečakane pozvaná na oslavu okruhlin rodičov môjho veľmi čerstvo nového priateľa. Akože absolútne netuším, čo narýchlo vymyslieť. Mam parádne saténové noha

avatar
mishka69 založila diskusiu
15. jún 2026    

Aký letný tábor vybrať pre 7,5-ročného syna?

Ahojte , aký tábor by ste mi odporučili pre syna ako prvý tábor ? Recenzie sú tu už staršie ,prípadne pre vyššiu vekovú kategóriu . Malý má 7,5 roka. On veľmi chce ísť a ja som stále na hrane, či este

avatar
zuzanka560 založila diskusiu
15. jún 2026    

Skúsenosti s pracovnou pozíciou inštruktora sociálnej rehabilitácie

Dobrý deň prajem! Prosím Vás, má niekto skúsenosti s touto pracovnou pozíciou? Ponúkli mi v DSS, pracovnú pozíciu inštruktor sociálnej rehabilitácie.

avatar
tejana založila diskusiu
15. jún 2026    

Kedy by malo 2-ročné dieťa zaspávať na noc?

Ahojte maminy, potrebujem radu, odkedy - dokedy majú vaše 2 ročné deti obedny spánok a potom následne kedy zaspávajú na ten nočný spánok? Lebo naša spinká cca od 12:00 -12:30 do 14:00 Max... A potom j

avatar
simona_racz založila diskusiu
15. jún 2026    

Platba cez QR kód rovnakým mobilom

Mám na vás takú technickú otázku. Väčšinou mi všetko chodí elektronicky (napr. príloha v maili), a je na tom papieri QR kód, ktorý stačí v aplikácii internet bankingu odfotiť, a za pár sekúnd je to za

čo hovoríte na túto práčku,máte ju niekto?navyše je parná,takú som ešte nemala...https://www.nay.sk/pracka-samsung-ww90dg6u25leu...

avatar
jearptal založila diskusiu
15. jún 2026    

Spací vak pre 5 mesačné bábätko

Dobrý den, potrebujem poradiť s výberom spacieho vaku pre 5 mesacne babatko. Zatiaľ spinka v perinke/zavinovacke? lebo len v tej ma dobrý hlboký spanok v noci, ručičky jej nezavazujem.. ale uz je do n

Michael Jackson,kreslila dcéra.

avatar
elanor
Správa bola zmenená    15. jún 2026    

dnesny Dunaj sme spolu s deckami statocne preklali, hlavne koniec... ach jo, no... 😢

avatar
misenka3
Správa bola zmenená    15. jún 2026    

Ahojte dievčatá, prosim poradte mi, musim nutno poriesit co dat na zem do novostavby na podlahove kurenie. Pacila by sa mi aj nejaka pekna moderna dlazba,ale bojim sa udrzby,citala som viac recenzii a teda bolo to skor o tom ,ze leskla dlazba nie. Matna mi pride taka studena a tiez neviem ,co udrzba. Neviem vobec ako to poriesit,pre ututlnost a pocit pohody, by sa mi pacila plavajuca,ale zase okolo krbu musi byt nieco nehorlave, neviem si to predstavit, mat tam kusok dlazby,kusok,plavajucej,ako to prepojit ,aby to nevyzeralo hrozne. A popravde ja vobec nemam na toto nejaky vkus ,ze pozriem a toto bude takto,toto tak. Najhorsie,ze krb mame v obyvacke kusok vedla bude telka, vsak ja sa bojim,ze to skonci ako v cirkuse🤣🤣

Moja letná pohoda -slnko,more,oddych a ochrana pokožky s SPF 🏝️ #dm_letnapohoda

avatar
l88 založila diskusiu
15. jún 2026    

Kedy obnoviť pohlavný styk po spontánnom potrate?

Ahojte Kedy znova mozeme nabiehat na pohlavny styk po spontànnom potrate, skúsenosti? 1Týžden som krvàcala a už 1týžden som čistà.

Môj veľký pomocník 🍒

(2 fotky)
avatar
adam334 založila diskusiu
15. jún 2026    

Zber ovocia a zeleniny v zahraničí: Ako nájsť partiu?

Ahojte, chcel by som sa opýtať, či tu niekto chodí na sezónne zbery ovocia alebo zeleniny v zahraničí (napr. Nemecko, Holandsko, Rakúsko a pod.) Ak áno, chcel by som sa informovať, či náhodou nehľad

Dievcata z Liptova, neviete, ci su v okoli prosieckej a kvacianskej doliny medvede? Ideme na 4 dni na liptov v stredu, a chceli by sme vybehnut aj do prosieckej a kvacianskej doliny, ale z medvedov mame respekt

avatar
sisi2212 založila diskusiu
15. jún 2026    

Ako riešiť svokru, ktorá berie veci bez opýtania?

Ahojte, neviem, ako reagovat, mam svokru, ktora ma dve vnučata. Jedno nášho syna a druhe mladšie od dcery. Obi dve su chlapci. Kazdopadne som si vsimla, ze extremne sleduje, čo ma a nema syn oblečene.

avatar
ellie2022 založila diskusiu
15. jún 2026    

Môže masticha spôsobiť únavu?

Ahojte, začala som užívať mastichu kvôli tráviacim problém. Musím uznať že po prvom týždni užívania je mi o 50% lepšie ale pociťujem dosť únavu. Čítala som že masticha nemá vedľajšie účinky. Tak by ma

avatar
auberggine založila diskusiu
15. jún 2026    

Pracuje niekto na daňovom úrade a vie poradiť? Ide o úrok z omeškania

Zdravim, potrebovala by som sa poradit ohladom jednej veci, urok z omeskania. Vie niekto poradit? Dakujem.

avatar
stelly652 založila diskusiu
15. jún 2026    

Ako komunikovať s kórejskými cudzincami na verejnosti?

Ahojte ľudia dneska sa stala taka vec v meste,že bolo kopec ľudí a hlavne tých cudzincov Kórejských cudzincov jedna Kórejčanka prišla ku mne a začala rozprávať po Vietnamsky no jasne nechápal som ju v

(10 fotiek)

Sob polárny patrí medzi najzaujímavejšie zvieratá severu – a to nielen kvôli parohom či schopnosti prežiť v extrémnych podmienkach. Jednou z jeho najunikátnejších vlastností je schopnosť meniť farbu očí v priebehu roka.
Počas leta majú soby oči zlatohnedé, zatiaľ čo v zime sa menia na tmavomodré. Táto zmena však neprebieha v dúhovke ako u človeka, ale v špeciálnej vrstve oka nazývanej tapetum lucidum. Ide o reflexnú vrstvu, ktorá pomáha zachytávať svetlo a zlepšuje videnie v tme.
Dôvod tejto premeny súvisí s extrémnymi svetelnými podmienkami v Arktíde. V zime je svetla veľmi málo, a modré sfarbenie oka umožňuje lepšie využitie slabého svetla. Naopak, v lete, keď slnko takmer nezapadá, je výhodnejšia zlatá farba, ktorá zabraňuje presýteniu oka svetlom.
Hoci sob nie je úplne jediným zvieraťom so zmenou očí, patrí medzi veľmi málo druhov, u ktorých je tento jav tak výrazný a pravidelný. Tento fascinujúci mechanizmus je ďalším dôkazom toho, ako sa príroda dokáže dokonale prispôsobiť aj tým najtvrdším podmienkam na Zemi.

Prosím Vás poradíte nejaký hotel v Albánsku?

Ahojte, vedeli by ste poradit nejaku dobrú väčšiu chatu pre 12 dospelych a 12 deti? Najlepsie okolie Lipt. Mikuláš, Orava. Ďakujem ❤️

avatar
naty_123 založila diskusiu
15. jún 2026    

Jedálniček pre 7,5 mesačné deti: Čo podávať?

Žienky aký jedálniček majú vaše 7,5 mesačne deti? Ak dávate chlebík tak v akých veľkých kusoch?