Toto je strom, ktorý zasiahol blesk a odhalil svoj cievny systém. Príroda je taká zložitá.
Cievny systém stromu prenáša vodu a minerály od koreňov až po listy a fotosyntetizovanú potravu späť do zvyšku stromu.
Zaujímavý fakt: Stromy nemajú svaly (ani nervový systém), takže celý tento pohyb je poháňaný tlakom turgoru ( vnútorný tlak pletív a tkanív - u ľudí je to elasticita kože), ktorý je ovládaný stomatami (prieduchmi) v listoch, ktoré sa podľa potreby otvárajú a zatvárajú.
zdroj: internet
Poradte prosim, chcem zhodit par kg, ale nemam cas si varit jedlo osobitne, comu sa vyvarovat, co obmedzit...dake zasady, aby som daco schudla? Nemala som problem nikdy s tymto...ale teraz treba. Dakujem
Och, práve som našla na parapete dve belorítky, vzala som ich do vnútra, kocúrov som samozrejme vypoklonkovala z izby (to by tu bol texaský masaker), žijú, sú kus skrehnuté ... no mám len slnečnicové jadierka, myslíte, že stačí?
Chcela by som si na jeseň, zimu nasadiť nejaké vitamíny. Co si dávate? Okrem cecka a decka a samozrejme čerstvý vzduch, zelenina, ovocie. Ďakujem
Dámy prosím tie čo máte problémy s chrbticou alebo skôr asi s kĺbmi.. 😏 aj vám sa to výrazne zhoršuje akonáhle sa ochladí? Ja som veľmi zimomrava, celé leto som ani nevedela že nejaké kĺby mám a teraz ako sa ochladilo katastrofa 🙄 boky chrbtice, kolená, zápästia, lakte.. 😑 sa cítim ako starenka, každý kĺb ma boli. A ak máte skúsenosti tak aj prosím čo vám pomáha..
Akú stoličku majú vaše deti k písacie u stolu ?
Poraďte mi prosím transparentny sypký púder na mastnú pleť
Ďakujem
Babule Prešov...taka mini otazka...11.10 ma caka operacia (cysta na vaječniku) laparka..to je gynekologia a porodnica na jednom oddeleni? A su tam aj nadstandartne izby? A aky je DR .Šima? On ma bude operovať 🙏
Ahojte..zajtra sú potraviny otvorené??dik🌸
Ahojte, prvykrat mame susicku 🫣. Vytiahnem odtial pradlo a mne akosi vobec nevoni. Citala som tu vase rady a vraj avivaz nedavat ak ide pradlo do susicky, skusala som s avivazou aj bez a to iste. Nesmrdi, ale proste nevonia nejako.
Ahojte,vie mi prosim niektora odfotit vybrane slova z ucebnice Slovenskeho jazyka pre 3rocnik? Dakujem
Dobrú den..mam takú otázku.prave som zažila nepríjemnu situáciu.poslednu dobu mám veľa stresu a asi aj tetaniu lebo mi prichádza zle nájme v práci.posledne dva dni mám mierne zvýšený tlak tak 134/93.dnes po jedle som začala cítiť horucavu do tváre,krku a uši.zlakla som sa že sa mi zvýšil tlak tak som ho radšej nemerala,lebo u mňa to potom vedie k stresu a tlak sa zvýši ešte viac.celu hodinu mi bolo zle,srdce mi busilo.ten pocit horúčavy na hlave trocha lepšie ale cítim ho po celom tele aj na rukách.pozeram že mám ruky,hruď červené a trochu aj akokeby fľaky.mama mi hovorí že podla nej je to alergia na jedlo čo som jedla.ja som si myslela že mi náhle silno stúpol tlak tak z toho tie návaly tepla.usi som mala až bordove.co na to poviete.neliecim sa na nič,užívam hák kvôli predčasnej menopauze na dopĺňanie hormónov už 8 rokov.tlak celý čas v norme akurát v pauze v užívaní pri mensese niekedy trosku stúpol.akonahle som tabletky nasadila opäť v norme.ale to len tak na 130/85.dakujem pekne sa reakcie.


















































































































