Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
4. máj 2011

@anakonda veď sa choď opýtať priamo na UPSVAR - na adopciu nemusíš byť ani vydatá, myslím 😉

suezana
4. máj 2011

@alicag nemusíš ma ľutovať, ja mám skoro 6 ročnú dcéru, nenudím sa 😀 vydržíme...ale tak potešilo by, keby to už bolo 😵

anakonda
4. máj 2011

@suezana no tam som uz bola a papiere mama doma ale nechcem byt otravna ked vydimtuto stranku taksa oyptam vas ci to vadi lebo viem ze davaju aj jednotlivcom babatka,ale som zase pocula ze davaju iba takym parom ktory su aspon dva roky spolu neviete o tom nic?
a este kolko trva zhruba vybavovanie od podania paierov na urad po zaradenie poradovnika zhruba 😉 😉 😉 😉

nelly00707
4. máj 2011

@anakonda awojki moj muz je ok mne nedorastaju vajicka my sme uz manzelia 3 roky a od zaciatku sa snazime normalne otehu a nic um. oplodnenie som neskusala je to drahe ako som pocula nie som na 100% rozhodnuta na adopciu ale by som chcela welmi mat babo chceme si to este riadne premysliet preto som tu v tejto miestnosti ja mam 21 a muz ma 22 😉 s kadial si ja som LV

anakonda
4. máj 2011

@nelly00707 ja som szo senca tt a ja mam to iste pco mas aj ti ze nemam ovu a nedorastavu mi vajicka a tiez som dobre silnejsej postavy a toho mam pekne vela kg .....mam o dva roky viac ako ty..a le manzelmi sme kratkoa pocula som ze musime byt aspon dva roky ..... a tiez chceme dietatko..
um? nieje az take drahe.. preplaca positovna pri pco metoda ivm odobratie nezrelych vajec... cca jeden pokus 600eur--..... no tak dovra palka teda no 🙂 ale myslim tak ze za babo to stoji.. my chceme do 6mes. zdrave biele na pohl, nezalezi

alicag
4. máj 2011

@suezana 😉 🙂

alicag
4. máj 2011

@anakonda ževraj od 5-7 mesiacov

beba1902
4. máj 2011

@anakonda no ja neviem ,ale ja mam kamosku ,ktora ma adoptovane babo a zije sama 😉 ja som nepocula este , ze musia byt mm 2 roky 😉

nelly00707
4. máj 2011

@beba1902 cawko 😉

beba1902
4. máj 2011

@nelly00707 no ako uz si sa dozvedela nieco nove 🙂

nelly00707
4. máj 2011

@anakonda ja newiem ale myslim si ze nemusite byt dva roky spolu no aj ja mam taky problem tak sme dve 😉 ja som pocula ze to vidí od 1000 do 1200 eurikov a to je dost ked si zoberies ze to nieje 100% ze ostanes jedna co mi howorila tak je uz na 8 uo a nic ja nemam take fin. prostriedky aby som si to nemohla dovolit chcem tak ze jedno adop. a druhe ak sa postasti tak moje 😉 a mozne sa prave vtedy ked si budeme vybavovat adopciu a nebudem na babo az tak upnuta lebo sa uz zblaznim kazdy len koho stretnem sa stale pita este nic? este nic? a vysvetluj kazdemu ze co je ☹

nelly00707
4. máj 2011

@beba1902 no uz hej celkom 🙂 este sa riadne porozprawam z dodom ale aj tak pripravu a papiere asi uz zacneme 😀

beba1902
4. máj 2011

@nelly00707 tak to ma tesi 😉 tak chodte na upsvar do LV pekne spolu za pani Hamarovou a ona vam povie co a ako dalej 😉 len si to riadne premyslite ,aby si si bolo na 100% ista ,aby ste boli stastny aj vy aj dietatko , ktore pride k vam 😉

tortelinka
4. máj 2011

@nelly00707 tie otazky poznam, milujem to, ide ma rozdrapit, ale my sme pomaly s stave kedy sa uz nepytaju

nelly00707
4. máj 2011

@beba1902 no to si este premyslime heh ved este kecneme 😉

beba1902
4. máj 2011

@tortelinka
@nelly00707 dievcence z toho si nic nemozete robit ludia vzdy boli aj budu zvedavi 😉

beba1902
4. máj 2011

@nelly00707 prave to ved to je na celi zivot riadne to zvazte 😉 viem o com hovorim to nie je len o tom , ze sa ti v tescu zapacili vecicky 😉

nelly00707
4. máj 2011

@tortelinka my prave nie dojde nawstewa a prve co sa pyta este nic? a potom ..... a co nechcete este alebo co ? joj vtedy by som bola newiem kde najradsej clovek sa trapi sam preto a este druhy budu sprtat do teba a popritom niektory dobre vedia ze co je vo veci ale niektory mi vedia pomoct a mam ich mocenko rada aj moju sesterku 🤐 to je asi pusa vsak? heh 😉

nelly00707
4. máj 2011

@beba1902 ved hej mozno ked budem s tvojou malou tak sa trosku upokojim len nech ti ju uz daju 😢

beba1902
4. máj 2011

@nelly00707 dakujem moja viem sa vzit do tvojej situacie som na to rovnaku ,len o tosicku lepsie ,lebo ja uz vlstneho Davidka mam 🙂

beba1902
4. máj 2011

@nelly00707 neboj sa urcite to coskoro uz pride snad sa budeme tesit spolu 😅

nelly00707
4. máj 2011

jj heh 😀

beba1902
4. máj 2011

@nelly00707 dobre moja idem uz buvat tak pekne snicky pa 🙂

alicag
4. máj 2011

Dobru nocku 🙂

nelly00707
4. máj 2011

a viete co mam najradsej aj u nas v dedine su take prípady ze si narobia kopu detí aby dostavali co najvacsiu socku a nedaju im ani jest ani pit ani nic a ja co by som mu dala aj modre z neba nemozem mat no aka je to spravodlivost ☹

nelly00707
4. máj 2011

@alicag dobru 🙂

nelly00707
4. máj 2011

@beba1902 dobru nocku vsetkym a aj sladke snicky 😉

eda2
4. máj 2011

Rada by som sa zapojila do tejto debaty..Som mama 2 adoptovaných detí - súrodencov - dnes už dospelých - dcéra má 19 a syn 21 rokov. Môžem potvrdiť, že aj my s manželom sme prešli trápením a ťažkým rozhodovaním nad adopciou, ale dnes - po 18 rokoch vôbec neľutujem. Ba čo viac, dcéra sa nám už " postarala " aj o to, aby sme sa o pár mesiacov stali aj starými rodičmi. Takže kto rozmýšľa nad adopciou, nech dlho neotáľa ale smelo sa pustí do toho.

nelly00707
4. máj 2011

@eda2 ja sa vas nieco opitam ak mozem mam len jednu obavu ze nakoniec po niekolko rocnom pestovani adoptovaneho dietatka a ono ma nakoniec opusti ☹

eda2
4. máj 2011

@nelly00707 To sa môže stať aj s dieťaťom, ktoré porodíš. Aj my sme s našimi deckami v puberte veľmi veľa preskákali. Boli to horúce chvíle,,, ale už je to za nami. Aj to zlé vo vzťahu dieťa a rodič je na niečo vždy dobré. Aj my, aj naše deti prišli na to, že sa navzájom potrebujeme. A koniec - koncov tak to v živote chodí - každé dieťa raz opustí rodičovské hniezdo. Ale ty si možno myslela na to, že by chceli vyhľadať svojich biologických rodičov a byť s nimi. v tom je každý prípad iný ale myslím si, že tie citové väzby, ktoré sa vytvoria medzi deťmi a rodičmi po mnohé roky su natoľko silné , že by mali vydržať aj nejaké tie rodinné búrky. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre