Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
6. jún 2011

@dioliana1 nerozumiem...

dioliana1
6. jún 2011

lenuske sa neozvali a takmer ich vyradili po dvoch rokoch zo zoznamu,,,musela rýchlo konať...lebo ked bol termin vyradenia v čase sviatkov

dadenka1
6. jún 2011

uha... no ale to bola ich vina predsa... no radšej teda zavolám budúci týždeň... oni mi pred dvoma mesiacmi síce vraveli, že nám dajú vedieť, ale budem teda slušná, aby sa dokelu nakoniec aj neurazili... Ďakujem

dioliana1
6. jún 2011

@dadenka1 idu prázdniny , takže možu mať dovolenky, aby mal kto potom urobiť tu aktualizáciu...mne koniec asi v septembri 2012 bude vychádzať, takže tiež budem potom lietať...

dadenka1
6. jún 2011

@dioliana1 ďakujem za radu... zavolám tam

cherry1981
7. jún 2011

@dadenka1 Dakujem Ti za odpoved velmi pekne ja som tam uz dneska chcela volat co sa deje, ale tak este pockam do buduceho tyzdna, ak sa neozvu do buduceho tyzdna tak tam zavolam.

beba1902
7. jún 2011

@dadenka1 tak to by si mohla ja prv ,lebo nam konci v auguste a uz teraz 14 zacinam u psychologicky znovu obnou pripravy 13 hodin 😉 necakaj pokial vam oni zavolaju pytaj sa radsej ty 🙂

beba1902
7. jún 2011

@dadenka1 presne ako pise dioliana nenehaj to tak aj mm povedali , ze ak by sa to nestihlo padli by sme na konic zoznamu ☹

cicimotinka
7. jún 2011

@beba1902 bože, toto keď čítam... "padli by ste na koniec zoznamu", je mi zle... keby tak úradníci ostatné poctivo dodržiavali, ako sa tuto chcú hrať na "pozíciu moci"... ☹ ☹ ☹ ja tiež nechápem, prečo nám povedali, že keď bude malý "náš", tak nás vyradia... nechápem prečo, veď prípravu máme platnú do 12/2011 a keby sme si chceli pozrieť katalógy a vybrať druhé, ako že nemáme nárok, lebo sme si jedno už vybrali... a čo keď... keby nás nevyradili oni (na základe neviemakom), tak by sme aj v novembri spĺňali všetko potrebné... ale nebudeme, lebo budeme vyradení... ☹ ☹ ☹

dioliana1
7. jún 2011

@cicimotinka kým nemáš sud možeš si vybrať aj ´dalšie dieťa, oni nemusia, ale v Usmeve alebo navrate vy možte 😉 niektorá tak mala dve deti po sebe...marketka? neviem už...

cicimotinka
7. jún 2011

@dioliana1 my sme práve mysleli, že by sme sa spýtali koncom roka na biosúrodenca malého, keby sa zrovna pošťastilo... ale že už budeme vyradení, takže sa to nebude dať... musíme si urobiť prípravu znovu, znovu byť zaradení do zoznamu a zatiaľ bude mať malé koľko??? tak neviem, dajako to budeme musieť prešpekuľovať...

dioliana1
7. jún 2011

@cicimotinka ved len aktualizovať, treba iba dať novú žiadosť o zaradenie do zoznamu, pora´d sa niekde na Usmeve ako na to...

dioliana1
7. jún 2011

@maznacik007 možeš poradiť cicimotinke?

yukki
7. jún 2011

@cicimotinka mňa nevyradili....vzala som si Kiku, po necelých dvoch rokoch-aktualizáciu som si musela urobiť-to neviem prečo, ale nebol to nejaký problém, som šla na úrad niekedy no..povedzme v máji 2009 (zaradená som bola v júni 2007) tak ma milo prekvapila, že som na prvých miestach keby som chcela biele dieťa...

cicimotinka
7. jún 2011

@dioliana1 ja som to pochopila tak, že pokiaľ dieťa nemáme a bude to viac ako 2 roky čakania, tak sa robí aktualizácia prípravy, pokiaľ dieťa máme, tak znovu prípravu... pani to tak povedala, že každé dieťa (pokiaľ nejde o dvojičky atď) sa vybavuje samostatne, zvlášť a tak isto... čiže celá príprava, žiadosť... 😒

cicimotinka
7. jún 2011

@yukki žeby zase platilo iný kraj-iný mrav???

maznacik007
7. jún 2011

@cicimotinka ak mas do dvoch rokov od pripravy a uz mas jedno dietatko doma a chcete druhe tak sa robi len aktualizacia zmysle toho ze sa vam zmenila rodinna situacia / mate dietatko/ je treba sa dohodnut tam kde ste robili pripravu a urobit si tu aktualizaciu .. zvycajne to trva tak dve ti hodinky /v usmeve/ napise sa nova zaverecna sprava a je to.. / niekedy si socialka vyzaduje nove potvrdenia o prijme a od lekara / ale nie je to pravidlo...
kde si robila pripravu?

napr. dnes mame stretnutie s parom co riesi rovnaku vec... uz mame nachystanu aj ich zaverecnu spravu z minula a ta sa len aktualizuje.. / uz sme sa raz stretli..ked prisli s tym ze chcu aktualizaciu./ a neni problem... oni este teda nemaju ze dva roky od zaradenia ale vzali si jedno babenko a teraz idu brat surodenca...

maznacik007
7. jún 2011

v BA vyraduju... ale ako je to na uradnikoch to je jasne.. ja by som to neriskovala a urobila aktualizaciu...

inak mame kontakt na sud v pezinku ak bude niekto potrebovat.. plus ta pani dlhe roky posobila na sude /ako uradnicka/ a vie pomoct s navrhmi skonzultovat a tak
kto potrebuje nech sa hlasi u sudruha zincicu... / posle mi IP mail atd..

dakujem za priania aj ja prajem Lenkam vsetko naj... ostatnym nestiham.. idete niekto na senecke leto teraz cez vikend... ked sa prestahujeme tak potom by ste si kocky mohli urobit vylet aj k nam na dolniaky... kusok od nas je take super kupalisko ze Vincov les sa vola..
alebo potom nas bazen... je tam

cicimotinka
7. jún 2011

@maznacik007 ďakujem, robili sme prípravu na úrade... iná možnosť nebola, nezladili by sme sa s prácami a termínmi... ☹ ☹ ☹ ja som sa vtedy pýtala hlavne na toho biosúrodenca... a tam si nemôžeme plánovať, proste malého biomatka buď porodí alebo nie... takže neviem, ako by toto bolo v takomto prípade...

yukki
7. jún 2011

@cicimotinka
@maznacik007 aha, no, tak preto som aj ja musela tú aktualizáciu, lebo veď sa mi zmenila situácia v rodine, tým, že som si vzala Kiku....ale prebehlo to celkom v pohode. A pani na Krajskom povedala, že aj keď som si vzala Kiku, tak v zozname figurujem ďalej, celé tie dva roky......napokon ja keď som si ju brala som o nejakom "poradí v zozname" nemala ani poňatia, že sa ide podľa nejakého poradia a že niekto už "je na rade" a tak... som myslela že zapísali ma, môžem si vyberať dieťa, aj to tak bolo...a o "poradovníku" som sa dozvedela až oveľa neskôr tu z netu...

dioliana1
7. jún 2011

@yukki keby bolo na mne tak som na tom ako ty, ja išla na UP a vybrala som si, ale familia mi to zatrhla 😀 😀 😀, takže to nechávam plynúť, možno o 3 roky budem na rade na romske dievčatko do roka 😔

dioliana1
7. jún 2011

@maznacik007 Ja sa chcem opýtať aktualizácia sa robí dva roky od ukončenia prípravy? alebo od zaradenia do poradovníka? A ešte napr. na certifikáte mám 22.7.2010 a do zozanmu žiadatelov niekedy až v oktobri ma zaradili, tak kedy mi trbea začať zhánať sa po aktualizácii, v juni 2012? Robila som na Usmeve v PO a zrušili pobočku....teraz kde?

maznacik007
7. jún 2011

@cicimotinka moja zajdi normalka na urad a povedz ze si chces aktualizovat pripravu a ze mate zaujem o surodenca maleho nech ti to poznaci aj do spisu ak by robila stresy ze sa neda ci co tak povedz nech ti to da pisomne ze sa budes informovat na ustredi v bratislave na vazovovej

dio pobocka je teraz az v kosiciach.. zavolaj tam staci k datumu zaradenia do zoznamu... ale ako mozes aj skor...
no dio sak chod si vybrat vezmi aj family... nejak vela spisov teraz chodi na usmev same cokoladky..

lenkove
7. jún 2011

Aj my sme mali teraz aktualizaciu, aj ked na inom subjekte ako povodnu pripravu (preto to trva aj dlhsie, vlastne mame za sebou 20 hodin a caka nas este jedna konzultacia), ale nelutujem, ze sme tam sli 😉 Vlastne, v priprave sme nemali psychotesty, lebo ze sme uz raz boli otestovani a pozitivne ohodnoteni
O poradovniku mi na krajskom urade povedali, ze v nom sa "pada" nadol, lebo "to by potom vyzeralo!" 😀
K ziadosti sme davali vsetky papiere... My sme ale boli vyradeni, kedze sme dali novu ziadost az po pravoplatnosti sudu o osvojeni.

magimary
7. jún 2011

@yukki sranda, lebo nám asi dva týždne po súde okamžite prišlo oficiálne stanovisko (do vlastných rúk ako oficiálny úradný list), že sme vyradení zo ZŽ, nakoľko sa nám naplnili potreby pôvodnej žiadosti.
nikto s nami ani nič nerieši, ani neoznamoval (hoci aj počas prípravy sme niekoľkokrát opakovali, že chcem do pestu ešte dve deti, ale myslím, že nám to v závereč. správe neuviedli), len nás automaticky vyradili...
a to máme prípravu platnú ešte vyše roka 😒 😝

tu v BA sa to berie dosť striktne 😖

yukki
7. jún 2011

@magimary Ty Magi, ale ja som tuším tiež ešte než rozsudok-definitívny-o kike-nadobudol právoplatnosť, ešte prv som požiadala o druhé dieťo....lebo ja som sa s kikiným definitívnym súdom neponáhľala, a tiež sa aj prekladal z RV do SNV a tak....

najjulinka
7. jún 2011

@magimary nám nič nedošlo...

magimary
7. jún 2011

@najjulinka no, nám áno a veľmi skoro, teda vzhľadom k tomu, že sme na súd čakali 9 mesiacov (!!!), a ledva prebehol už sme aj mali doma úradnú obsielku! 😒 🙄
som myslela, že to máte automaticky všetky 😠
a zase nie...
bisťu! 😠

lenkove
7. jún 2011

@magimary
My sme tu uradnu obsielku mali tiez v rukach hned po pravoplatnosti sudu, v datumom vyradenia den pravoplatnosti sudu 😉 🙄

najjulinka
7. jún 2011

@magimary ja si myslim, že nas vyradia, len nam neposielaju domov...........

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre