Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

magimary
23. aug 2011

@cicimotinka ja to chápem s tým skorým odchodom 😔 , to mi príde úplne samozrejmé...
ale nechápem to...

..."preberanie pod lupou"... 🤐

natia
23. aug 2011

@magimary kto je autista?? Tady? uf...

magimary
23. aug 2011

@natia tak nejak...

lenka_21
24. aug 2011

@erikadodo Tak to som prekvapena, lebo my sme boli v poradovniku na 7 mieste (teraz v juli) a zapisani sme od zaciatku decembra 2009 😕 😔 😕 Musim tam zavolat ...

Baby, co ste v poradovniku pred nami, nemate novinky z NR poradovnika???

marti35
24. aug 2011

@lenka_21 Aj ja som volala že vybavujú apríl maj 2010 ale vraj to aj preskakujú lebo nemá každý rovnaké požiadavky mi vraveli niektoré páry majú aj staršie deti aj romske atd..a podla toho vybavujú na novorodenca a maličké biele zdravé deti sa čaká najdlhšie

karkana
25. aug 2011

@cicimotinka 1.IA to znamena na prvej návšteve v domove?alebo s tou správou ste boli u detského lekára? takže sa nedá ani nato spoľahnúť,najlepšie je fakt dať potajomky vyšetriť

cicimotinka
25. aug 2011

@karkana v domove, keď sme boli 1.raz, tak sme o lekárskej správe hovorili s lekárom...povedal toto... podľa skratiek, ktoré sme síce čítali na úrade, ale nerozumeli sme tomu... ťažko povedať, možno by stačilo vziať kópiu správy a ísť za nejakou detskou doktorkou... 😅

lenkove
25. aug 2011

@karkana ako si predstavujes dat dietatko potajomky vysetrit?

Po prezreti spisu dietatka podpisujes papier, ze o informaciach v nom nebudes s nikym hovorit. IBa so subjketom, ktory ta pripravoval, alebo s lekarom. Takze jedina schodna cesta je ako hovori cicimotinka, pri pochybnostiach si odpisat spravu a skonzultovat s lekarom. AK sa tak velmi bojis zdravotnych komplikacii, tak je ozaj riesenie prijat starsie dietatko. Zdravotne problemy ale mozu vyskocit kedykolvek a komukolvek...

natia
25. aug 2011

Mne nedovolila odpísať si zo spisu ani jedno jediné slovo...

magimary
25. aug 2011

ani nám nedovolili...
a ak dovolia, je to skôr výnimkou 😉

lenkove
25. aug 2011

@karkana a jasne, ze sa neda spolahnut na spravy, na tety na urade, na dokladnost lekara, ktory bude dietatko vysetrovat. Na co sa da spolahnut je vasa rodicovska laska a presvedcenie, ze to spolu ako rodina vsetko zvladnete...

lenkove
25. aug 2011

Inak, baby, ja mam malicherny problem, ale napiste svoj nazor ak chcete. Nasa mala odkedy zacala chodit, tak trosku viac naslapuje na jednu nozicku. Je to vidno iba ked je bosa, v topanockach sa to straca. Ona bezka este dost captavo, tak mozno si to len nevsimam.. Ale teraz v lete, ked obcas prebehneme bosky vonku to vidno viac. Akoby jej chodidlo prepadavalo dovnutra... Ked sa vratime z prazdninovania zajdeme k lekarke len si to ona bude riesit, ze ano 😕 Viem,ze rita55 mali podobny problem s Naty 😕

karkana
25. aug 2011

@lenkove asi tak,že ked by sme ho mali cez vykend napr. zašli by sme k lekárovi odborníkovi ,aby nikto o tom nevedel,a možno že ked k tomu príde budem úplne inak reagovať,ťažko povedať

cairka
25. aug 2011

@karkana , pokiaľ plánuješ brať malé bábo, tak ti nik nepovie. Ja som brala zdravé 10m. a v 15mesiacoch mala epi-záchvat a od vtedy sa to s nami ťahá, jedna diagnóza za druhou...a čo teraz, idem reklamovať? veď práve teraz ma potrebuje ešte viac, kto by ju v domove poľutoval, kto by s ňou behal po vyšetreniach a bol psychickou oporou, pre koho by sa mala "snažiť" liečiť a držať sa ?

lenkove
25. aug 2011

@karkana a co ak by ste dietatko nedostali na vikend? My sme nasho drobca nemali na hostovskom... Budete to riesit potom 😉 teraz sa nad tym ozaj nezamyslaj. Skor nad tym ako dietatku pomoct ak by malo nejake problemy, o tom vam povedia na priprave 😉 😉

yukki
25. aug 2011

Ja som dostala zdravé 20mesačné dieťa a už sme si prešli všeličím od autistických znakov cez jasnú mentálnu retardáciu-to všetko v porvom roku čo boal u mňa...má silné ADHD a koná za ňu jej pudová stránka mozgu-tá velí len prežiť, bez ohľadu na okolie, čiže si neuvedomuje následky svojho nie normálneho konania a ani sa jej to nedá logicky vysvetliť nakoľko v prežití pocity ako "vina" alebo "hanba" nie sú, čiže nemám páku akou by som dosiahla u nej prijateľné spoločenské konanie a s vekom sa to zlepšovať nebude.....mala som ju vrátiť v "záručnej lehote"? Budú problémy, a veľké, dokonca jej správanie je brané vždy ako "nezvládnutá" "nevychovaná" a málokto pochopí, že za to môže pozmenená funkcia mozgu a nie výchova...a zlomysleľnosť....mala som ju vrátiť? Keď ešte v troch rokoch nerozprávala? neovládala zvierače? keď doteraz pojedá kamene a plastové hračky z kindervajec a mince....
????????

mata71
26. aug 2011

no ja len pozeram čo ste pisali,,,no až ma chyta des ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

cherry1981
26. aug 2011

@mata71 Aj mna ked som to precitala ☹ az som ostala z toho zaskocena a dufam, ze nas take nieco nikdy necaka ☹

mata71
26. aug 2011

@cherry1981 to možme len dufat 😔 😔 ale s tym som nepocitala,ani na priprave o tom nebola reč,len tak okrajovo o sa tyka lekarskych sprav,,,,,jaaj,,,,ale tužba po drobcovi zostava,a verim že sa naplni,,

yukki
26. aug 2011

Viete, baby, keby ste boli tehotné...tiež by to bolo o tom istom...bábo sa síce môže narodiť zdravé ale vekom sa niečo ukáže, hocičo...a potom čo? Alebo ťažký pôrod a následky...a potom čo? Alebo len čo by sa narodilo by Vám oznámili nejakú diagnózu, blesk z jasného neba....a čo by ste robili? Bojovali zo všetkých síl, obiehali odborníkov, liečenia, upravovali stravu, rehabilitovali s ním...alebo povedali "ta to ja také nechcem"? Ono je to s tými našimi detičkami veľmi podobné 😉 😉
Aj keď momentálne by som to moje detičko najradšej prerazila...aj keď si to mnohokrát odzúfam....dali sme sa na boj (ako každá, aj biologická mamka) tak bojujeme.

karkana
26. aug 2011

@lenkove a pýtali ste sa aj na biologických rodičov?

natia
26. aug 2011

@karkana pokiaľ nie je dieťa z anonymného pôrodu, o rodičoch je napísané v sociálnej správe...

magimary
26. aug 2011

presne toto som chcela napísať, čo @yukki ,
VŠETKY (!, aj biologické!) mamy v TO DÚFAJÚ...
ale žiaľ...realita je rôzna...
ale keď sa nám tie deti narodia (a naraz sa zistí, že dieťatko má napr. CF), tak nejdeme ich niekde "reklamovať",
ale bojujeme za ne, aby mali v akýkoľvek ťažkostiach (vyplývajúcich z diagnóz) čo najkvalitnejší život 😉

lenkove
26. aug 2011

presne tak, kazda mamicka dufa, ze to jej dietatko bude zdrave... A je prirodzene bat sa a obavat sa o dietatko 😕 A rovnako prirodzene je potom za dietatko bojovat... ako mnohe mamky tu a po celom svete 🙂 😔 😔 😔 drzte sa vsetci 😔
@karkana nerozumiem celkom otazke. V spise dietatka su obvykle informacie o rodicoch. AK nie je z anonym. porodu ci hniezda zachrany, ako pise torelinka. My udaje o rodicoch mame.. Meno, datum nar a tak 😝

lenkove
27. aug 2011

A este som chcela : Kazde dieta je dar.. A zdrave dietatko je dar dvojnasobny 😔 Tak to tak berme. Nie ako samozrejmost..

cairka
27. aug 2011

@lenkove , asi tak.
Hlavne si treba uvedomiť, čím každý jeden ježko prešiel už počas tehotenstva a to sa proste prejaviť musí. Málo z tých bio-matiek je takých, že si dáva na seba a bábo v brušku pozor, skôr naopak fajčia jak komíny, popíjajú, alebo fetujú čo sa im dostane do rúk (aj tie biele ) , dieťa môže prežiť aj niekoľko pokusov vyvolať potrat, ak sa jedná o nechcené tehotenstvo... a toto všetko si to bábätko sebou nesie a prejaví sa to buď v jeho psychike, alebo v zdravotnom stave (alebo aj aj) . Aj ten novorodenec, ktorého beriete z pôrodnice má za sebou 9mesiacov neprijatia, možno až odporu k nemu samému zo strany bio. A tie následky sa ukážu až oveľa oveľa neskôr, pokiaľ sa nejedná o nejaké organické poškodenie.

yukki
27. aug 2011

@cairka No s týmto sa nedá inak ako súhlasiť.
Ale priznajme si na rovinu, ani jedna z nás toto tak nerozoberala PRED samotným prijatím dieťatka...mnohé ani neštudovali na internete (resp.ho ani nemali)...takže baby čakateľky, neviem, či toto sa dá nazvať výhodou, že Vás o tom z prvej ruky informujeme, každopádne ak si prečítané dokážete uvedomiť (čo ja by som pravdepodobne nedokázala PRED) do procesu adpocie idete pripravenejšie 😉 a nebojte sa toho. Je to boj ale to je celý život, ak by sme volili cestu najmenšieho odporu, ešte by sme pravdepodobne ležali v posteli, nato si skočili do fitka a zaplávať, potom na ľahký šalátik do fastfoodu....možno na manikúru a večer s kamošmi na nejaký festival a pivečko....atď atď a nekrotila by som tu dve deti ktoré sa mi pokúšajú zrušiť klávesnicu, vyliezť na hlavu a vzájomne si pritom vypichnúť oči

cairka
27. aug 2011

@yukki , to je pravda, že na príprave sa o tom moc nehovorí 😒 asi pre istotu 😝

najjulinka
27. aug 2011

@cairka u nas sa na priprave o tom dosť hovorilo.... až tak velmi, že stale dodali, že nechcu odstrašiť... 😀 😝 😀 no ja som chodila na pripravu a samozrejme som dolíčila možne situácie opisom našej Gity a čo stvárala...... to aj psycha povedala, že ona je z tých extremenejších prípadov, ale že aj na to sa treba pripraviť... 😀 😀 😀

natia
27. aug 2011

@cairka presne, presne, aj ja musím súhlasiť... a vždy sa nesmierne teším a som nesmierne vďačná našej biomame... lebo ona jediná ho vždy chcela, ona ho vždy ľúbila a nikdy nebol nechcený...a ja myslím, že to na ňom aj vidieť, lebo my zatiaľ žiadny problém nezaznamenávame...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre