Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

Dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne
lusterka
15. nov 2011
@vandijan tie casopisy sme dostali v jednom klube v Soblahove...fakt super citanie
vandijan
15. nov 2011
@lusterka to hej, prave z jedného z nich si pomáham , ako sa s mojim synátorom učiť, a pomáha 🙂 🙂
lusterka
15. nov 2011
@vandijan ale super, ze su aj na nete, kde sa daju pokukat tie co nemam...super link...
mysiak001
15. nov 2011
No ono na nete je toho viac len v tedy som nechcel otravovat 🙂 sice je vacsina v cestine ale snad nevadi.
http://www.rodina.cz/rubrika/adopce
http://www.cpr-terezin.cz/ke-stazeni/

no ostatne pridam ked najdem zalozky 🙂
mata71
15. nov 2011
@mysiak001 wau krasne, x-)
mysiak001
15. nov 2011
mana85
15. nov 2011
@mysiak001 Jeé presne take niečo som hladala 🙂 som si to vytlačila a ked manžel príde domov z práce budeme to celé spolu čitat super Ďakujem ...
alicag
15. nov 2011
@mysiak001 🙂 je to super dik 🙂 🙂 😉
vandijan
16. nov 2011
@lusterka to hej, včera som ich čítala

@mysiak001 ďakujem si zlatý

ja sa už tak teším na to naše dievčatko, čo k nám príde 🙂 🙂 🙂
vandijan
16. nov 2011
@lusterka
@mysiak001
@alicag

ako ste pokročili? už ste čakateľmi ? 😉
dia6
16. nov 2011
ahojte, vy ste tu vštko čkatelia na osvojenie? alebo už máte aj dieťatko? 🙂
raza
16. nov 2011
ahojte. Rada by som sa k vám pridala. V pondelok u nás padlo definitívne rozhodnutie adoptovať si dieťatko 🙂 tak zatiaľ sa veľmi teším, aj keď viem, že to bude isto dlhá cesta. no ešte som v tom úplný laik, nič dokopy o tom neviem, tak si sem budem chodiť k vám po rady.. 😉 držím vám všetkým päste x-)
lusterka
16. nov 2011
@vandijan noooooooooo..cakatelmi, ale zatial len nato, aby nam dali vediet, kedy prva priprava a resp. ze im to tam vobec doslo, vsetky ziadosti, dotazniky a podobne..xi..v piatok budu 3 tyzdne, co to tam maju...
karkana
16. nov 2011
@dia6 su tu aj, čo už majú adoptované a sme tu aj čakatelia 😉
mysiak001
16. nov 2011
@vandijan

No my sme zaradeny od 26.10 v zozname 🙂
beba1902
16. nov 2011
@raza vitaj medzi nami 🙂
raza
16. nov 2011
ahojte. tak sme sa pred chvýľou vrátili z mesta a už máme doma papiere x-) x-) x-)
pani, čo nás vybavovala, bola strašne zlatá, takže aj nervozita rýchlo opadla. takže už sme začali 😃 strašne sa tešíííííím 🙂
mysiak001
16. nov 2011
@raza

v pohode drzim palce 🙂 odkial ste ?
alicag
16. nov 2011
@vandijan 🙂 už sme čakatelia 😉
raza
16. nov 2011
@mysiak001 Nitriansky kraj. fúúú, aj vy ste boli taký natešený?? 😃
mysiak001
16. nov 2011
@raza
Jaj my sme od Kosic 🙂 jasne my sme boli nateseny uz 3x 🙂.
1. ked sme dostali papiere
2. ked sme zacali kurz
3. ked nas zaradili do poradovnika
uz aby sme boli nateseny 4 -krat 😉
alicag
16. nov 2011
@raza vitaj medzi nami 🙂 tomu ver boli sme veľmi šťastný 🙂
alicag
16. nov 2011
@mysiak001 ako to vyzerá u vás s poradím?ak sa smiem spýtať.. 🙂
mysiak001
16. nov 2011
@alicag

no po troch tyzdnoch sme stale nikde pred koncom v Kosickom kraji 🙂 ale pred vianocami alebo po novom roku sa pojdeme opytat ake je to poradie od zaciatku.
alicag
16. nov 2011
@mysiak001 no najlepšie po novom roku tiež budeme volať :-| som zvedavá aké číselko to bude 😞
tortelinka
16. nov 2011
@raza tak super, kludne sa pytaj 🙂
raza
16. nov 2011
inak, ja som si vždy myslela, že keď žiadam oadopciu, týka sa to ceého Slovenska. no ak som to pochopila správne, jedná sa len o daný kraj, v ktorom žijem..
alicag
16. nov 2011
@raza áno možno sa nájdu nejaké výnimky ,ale všetko je v rámci krajov ináč podľa väčšiny ľudí riadna blbosť :-|
najjulinka
16. nov 2011
ale žiadate v celej republike, ale vždy sa dieťa najprv nuka v danom kraji a potom myslim po 2 týždnoch sa nuka v ostatných krajoch.... akože ak dakto žiada bile zdrave mimčo, tak jasne že zo svojho kraja,lebo to sa v každom kraji hned minie, ale inak sa tie spisy posuvaju..
raza
16. nov 2011
@alicag
@najjulinka aha, ďakujem 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli