Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

bodka70
7. feb 2012

@dia6 , no radšej nie, dnes som sa akosi "rozohnila" a hneď mi bol premiérovo 1x na MK zmazaný príspevok 😝 😀 😀 😀

poka
7. feb 2012

zajtra ideme na prvu pripravu, mam sa bat ?neviem si to vobec predstavit, som z toho nejako vyplasena

aidilka
7. feb 2012

@poka urcite sa nemusis bat, nie je to nic strasne 🙂 Na prvom stretnuti sme sa rozpravali o nas, o rodine, preco a ake chceme dietatko do NRS a tak... Taka mala zoznamka so psychologom 🙂
My sme zase o krocik dalej! Dnes sme si boli u psychologa vyzdvihnut zaverecnu spravu z pripravy. Hura, do poradovnika 🙂

alica11864
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brita
7. feb 2012

@poka Ja ta chcem tiez ukludnit, ze nie je dovod na obavy. 😉 My sme chodili na na pripravu na NRS do Ziliny do Navratu a chodili sme tam fakt radi. Tie stretka boli velmi prijemne, socialna pracovnicka aj psychologicka aj vsetky zeny, co tam robili, boli perfektne. My sme sa na tie sedenia vzdy tesili. Ziadne neprijemne situacie, ci otazky, prave naopak, vela sme sa dozvedeli, aj o sebe. 😀 Prve sedenie sme vela rozpravali my o sebe, preco chceme adopciu, ako zijeme, ake mame zaujmy, atd. Raz sme mali aj dvojdenne skupinove sedenie a to bolo tiez perfektne. Takze neboj sa, uvidis, budes spokojna. 😉

kanhwa
7. feb 2012

Baby
tak ja som zase v nemom uzase, ako tu bolo za poslednych par chvil veselo 🙄 aj sa vam celkom cudujem, ze vy poniektore na hocijaku primitivnu provokaterku tak trpezlivo reagujete, vysvetlujete 😉 som sice tolerantny clovek, ale niekedy je zial od prvej chvile jasne, ze ocakavat nejake pochopenie alebo aspon zdravy usudok nema zmysel 😉

brita
7. feb 2012

@kanhwa Suhlasim. 🙂 Ja sa drzim zasady, ze na primitivne prispevky nikdy nereagujem a ak su v rozpore s pravidlami MK, nahlasujem ich adminovi. Na MK chodim preto, aby sme si poradili, pozalovali sa, dostali utechu, podporu a pomohli druhym. A nie urazali a liecili si svoje komplexy! Takze fakt nestoji za to, stracat cas nad odpisovanim ludom, ktori osocuju druhych a ktori prisli na MK preto, aby provokovali. Netreba sa znizovat na ich uroven, jednoducho ignorovat! 😉

magimary
7. feb 2012

@kanhwa , @brita presne tak to riešim aj ja 😉
fakt to má najväčší efekt 😉

lusterka
7. feb 2012

tak my uz zajtra tiez pojdeme ukoncit poslednu pripravu a budeme to rozoberat a to nam uz vyhotovia aj spravu, tak som zvedavaaaaaaaaaaaaaaaaa...a cakat na poradovnik....ako vyzera TN kraj, neviete?

tortelinka
7. feb 2012

@jaron drzim palce, citam ta obcas v teme o vegosoch..zaujimave citanie.. 🙂

tortelinka
7. feb 2012

fiha, nestiham citat vsetko ale sa nam to tu zasa rozohnilo 😀

alica11864
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jolinka
7. feb 2012

no ta 15sta monika a casto citovana socialna pracovnicka maju minimalne jedno spolocne 😉

obidve si myslia ze deti sa delia na tie lepsie kvalitnejsie {biele, zdrave, }...a tie menej kvalitne {romske} 😉 😉 ☹ ☹

ifaf
7. feb 2012

lusterka my sme 30 po 2rokoch

123sabrina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkove
7. feb 2012

@123sabrina Ak ta to tak drazdi, prosim, nereaguj. Tym najlepsie ukazes, ze nesuhlasis s napisanym. Prosim. Ani na mna nereaguj. A prispevky maze administrator. Ja, aj keby som sa rozkrajala, nevymazem nic, co tu kto napisal...

@poka nasa priprava bola z jednej casti nuda, z druhej stres 😀 ale isto nic strasne. Isli sme na nu otvoreni sa nieco dozvediet a aj dat o sebe nieco vediet 🙂 Len neboj, bude to ok, precitaj si par stran dozadu prispevok @nana85 ze to nebolo take zle (Inak, tesim sa 😀 ze nie) a pekne sa pred zajtrajskom vyspi!

magimary
7. feb 2012

@lenkove nooo, to by si ale moc chcela...
keďže v tomto prípade zlyháva to kontextuálne vnímanie 😅 😝 😀 🤐
a nielen...

ale obráťme list... 🙂

lenkove
7. feb 2012

@jaron nech vam ta priprava cim skor ubehne 😉 A dalsie dietatko bude mat rodinu, tesim sa z vas, ozajsky 🙂
@dia6 tak vy nakoniec nejdete na pestu, ale osvojenie, ked pises o pravne volnych detickach? Kazdopadne, drzim palceky, nech je cim skor rodinka kompletna 😵

jolinka
7. feb 2012

@magimary sa chapeme, nie? 😉 😅 😅 😅

magimary
7. feb 2012

@jolinka no, jako ináč?!? 😅 😀

lenkove
7. feb 2012

@magimary ani neviem ktoreho smajla dat 😎

maznacik007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkanka117
7. feb 2012

@maznacik007 ďakujem !!!

maznacik007
7. feb 2012

svet nie je ciernobiely 😵

zuzkanka117
7. feb 2012

@maznacik007 tí sú nádherní !!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😵 😵 😵

lenkove
7. feb 2012

@maznacik007 Jeeeejda, tak ty sa teda mas cim chvalit! 😵 😵 Krasni su na tych fotkach, velkaci uz! 😵 😵 😵 Drzte sa 😵

bodka70
7. feb 2012

@maznacik007 , tie deti sú mi povedomé, nebol o nich článok v Dieťati, alebo v Mame a ja?

bodka70
7. feb 2012

@maznacik007 , to sú tvoji krásavci?

jolinka
7. feb 2012

@maznacik007 uuuuuzasne deti 😅 😅 😅 velmi krasne

yukki
7. feb 2012

@maznacik007 ty kokso tak toto je vydarená fotkáááááááá

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre