Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
2. apr 2012

a po sude by ste si maleho uz mali brat domov ,ze ? a tak kazdopadne daj vediet co je nove drzim palcee

magimary
2. apr 2012

@dia6 môj názor je, že teraz by ste už vy dvaja nič menič nemali...
teraz bude závisieť len od súdu, ako to zhodnotí...
-a ak to zhodnotí vo váš prospech (a malého vám "odklepnú"), tak silne pochybujem, že z tejto nečakanej snahy, ktorá je vyvolaná LEN tým, že dostali info o vašom pestúnstve z listu zo súdu, niečo bude aj keď bude malý od nich 200km ďaleko...
-a ak to súd prehodnotí a radšej pestúnstvo neodklepne, tak...tak vám neostane asi iné, len rozhodnutie prijať, príp. sa odvolať a opäť čakať...

tiež to teraz trošku aj závisí od toho, ako a aká informácia sa dostane k sudcovi o tomto celom zvrate a priebehu...
len si myslím, že tiež to nie je nič neočakávané...

my keď sme podali návrh, tak naša bioška nám na druhý deň hneď napísala list (prvý na našu adresu, dovtedy písavala do decáku) plný vyhrážok a nesúhlasu...
no, nebolo jej to nič platné...
dokonca aj ten jej nesúhlas...

dia6
2. apr 2012

@123sabrina no mali. Už sme si všetko pripravili.... a.... tak sme proste verili, že to bude OK.

magimary
2. apr 2012

@dia6 ešte nevešaj hlavu...
ešte stále to môže byť OK...
aj keď -jasné- toto je nepríjemná komplikácia...

dia6
2. apr 2012

@magimary No ja neviem. Ja ešte tak trochu dúfam, že možno...
Ale vraj jej chce tá jej mama (malého babka) pomôcť, tak ja neviem. V DeD povedali, že aj tak si oni myslia, že sa tá jeho bio nevie o malého postarať. No bohužiaľ to nezáleží od nich ale od sudkyne. ☹

cairka
2. apr 2012

@dia6 , nezáleží to od nich, ale sudkyňa dá skôr na názor sociálnej z domova a kurátorky dieťaťa (a ver, že oni budú mať rovnaký názor) ako bio, ktorá verejne vyhlasuje, že prestane piť - to jej dôveryhodnosť veľmi znižuje.... držím palce

magimary
2. apr 2012

@dia6 to je síce od babky "pekné", ale ktovie, či to bude sudcovi stačiť, keďže doteraz nepomáhala... 🙄

dia6
2. apr 2012

@cairka
@magimary
Neviem, ale viem, že väčšie práva má bio ako my, takže to už nevidím moc ružovo.

jaron
2. apr 2012

@dia6 to mi je ľúto, tie nepríjemnosti a ohrozenie, dúfam, že to dopadne dobre

najviac by ma naštvalo, keby im to vyšlo a o nejaký čas skončí dieťa zase tam, kde aj bolo, tým by len dieťaťu ublížili

afrika
2. apr 2012

@dia6 kto Vám hovoril o tom, že chcú malého? profi mama?

najjulinka
2. apr 2012

bola som na jednom sude, kde biorodič mal zaujem o dieťa a starať sa o neho a sud zdoraznoval, že zveruje dieťa rodičovi a nie staremu rodičovi, takže nemá čo starých rodičov posudzovať.. čosi v tom zmysle...... aj ked jasne, že po zvereni može pomahať kde kto,a le sud doslova chcel skumať len biorodiča...
a prislub, že nebude piť je malo... už aj ak pila, tak či abstinuje, potvrdenia o liečeni alkoholizmu a pod....
navyše ak ani v domove a ani kuratorke z uradu sa nepozdáva odchod k bio a povedia aj na sude, že su proti, tak je to viacmenej jasne 😉

magimary
2. apr 2012

@dia6 je to presne tak, ako píše najjulinka...
tu nezáleží na tom, kto má väčšie práva 😉
záleží na tom, kto preukáže väčšiu mieru starostlivosti i zverené dieťa 😉

dia6
2. apr 2012

@afrika v DeD

meghan
2. apr 2012

@dia6 no ja ťa mojím príspevkom nepoteším a ani ostatné žienky. Mne sa stalo presne to isté, akurát, že som zatiaľ nemala vytýčené pojednávanie, len zanesenú žiadosť na súd. Malú som si na víkendy brávala asi 1 mesiac, keď sa po viac ako 7 mesiacoch ozvala biomatka, že ju chce vidieť. Prišla do DD aj so svojou mamou a povedala, že chce malú naspäť. Všetci sme dúfali, že si to rozmyslí, a takto sa to ťahalo ešte mesiac, keď si biomama dala žiadosť na súd, začala splácať svoje dlhy, navštevovať malú a vytvárať pre ňu podmienky. Mne neostalo iné, len kvoli malej od inetrakcií odstúpiť, lebo už mala 2 roky a začala mať psychické problémy, keď toľko žien naraz jej vstúpilo do života a chcelo odlúčiť od profimamy. Viem, že súdy s biomamou sa ťahali pol roka až jej nakoniec minulý mesiac malú zverili... ☹ 😢 prepáč dia6, ale aj takáto je realita. Ale dúfam, že tebe to dopadne so šťastným koncom!!!

dia6
2. apr 2012

@najjulinka
@magimary
Ja neviem, lebo sociálnej ani papier zo súdu vraj nedošiel. Asi tam nebude. Asi len kurátorka. A s kurátorkou sme sa stretli len raz... ona nás nepozná, asi nebude vedieť posúdiť či sme pre neho "dosť dobrí".

dia6
2. apr 2012

@meghan Ja viem, že to môže dopadnúť všelijak. No asi si teraz nepomôžeme... musíme čakať na súd.
čo ma asi mrzí najviac, je to, že u jeho bio sa drobec asi nebude mať najlepšie. Aj preto, že nepracuje aj preto, že pije a aj preto, že neviem či ho naozaj bude ľúbiť, keďže doteraz jej vôbec nechýbal.

123sabrina
2. apr 2012

@dia6 mozno budem zla ale ,co doteraz bio mama spala ? ked by ho teraz zrazu chcela ja verim ,ze vsetko dopadne dobre ver vy ste ti, ktori mali o maleho zaujem a navstevovali ho ... kedy budes vediet vysledok ? stvrtok ??? drzim placee mysli pozitivne vsetko bude dobre a keby to nahodou nevyslo ,tak by som, si povedala malo to tak byt asi, a pockas si troska a raz dojde na teba rad

ja si to tak hovorim s mojou a muzovov plodnostou ,ze pan boh nemohol dat vsetkym aj zdravie ,stastie dobru rodinu ,muza aj plodnost . my mame zatial vsetko aj zdravie aj stastie dobru rodinu a tak dalej ... akurat, ze nemozme mat deti ,ale tak to malo byt a nehnevam sa a urcite si pockame uz by sme chceli aj neska ale tak nejde to...ale dodje raz rad aj na nas

morisa
2. apr 2012

@dia6 diuska drzim palce, aby to dopadlo dobre. tiez si myslim, ze sudcovia uz mali x skusenosti s matkami, ktore zrazu dieta chceli... takze podla mna si sudca bude vediet spocitat 2 a 2. nemozu jej predsa maleho dat len preto, lebo ona slubi, ze sa polepsi a prestane pit.

raza
2. apr 2012

@dia6 držím palce aj všetky prsty 😵

vesticka
2. apr 2012

@dia6 joj az ma zmrazilo, ked som si to docitala. Diuska drzim velmi silno prsteky a verim, ze ked malicky ma byt a zit s vami, tak to tak aj bude, nech sa deje cokolvek! Budem na teba vela mysliet. 🙂

tortelinka
3. apr 2012

@dia6 drzim palce...

dia6
3. apr 2012

@morisa No snáď, lebo čo by to mal malý za život s takou matkou. Možno keby sa to dalo, že by len tak človek prestal piť aj brať drogy, ale nie je to také jednoduché.

Ďakujem

dia6
3. apr 2012

@vesticka
@raza
@tortelinka
Ďakujem vám všetkým

natia
3. apr 2012

Ja mám otázku trochu inú, ale napadla ma v súvislosti s týmto, čo sa tu preberalo... má akákoľvek biologická rodina prednosť pred pestúnom? Keby sa starí rodičia alebo mamina sestra alebo proste vzdialenejšia bio rodina rozhodla, že chce dieťa, ktoré už je v pestúnstve, majú prednostné právo?

dioliana1
3. apr 2012

@natia dobrá otázka aj mna by to zaujimalo...

najjulinka
3. apr 2012

@natia ak už je dieťa zverene pestunovi, tak sud už porovnáva a zvažuje....... asi žiaden zakon neudava kto maprednosť, ale sud ma zvažiť asi.... asi tak......

monika76
3. apr 2012

Ahojte ,ani som si nestihla prečítat čo máte nového.Tak kamoška si podala papiere na sud vo štvrtok dnes si bola po papier a vo štvrtok si idú po malú už.Velmi sa tešíme 🙂 😉 Nakoniec mala pravdu trvalo to 2 týždne.

matax
3. apr 2012

@monika76 ahoj, tak daju na hostovský ? super 🙂

natia
3. apr 2012

@najjulinka strašne veľa kompetencií je na tých súdoch, potom veľa vecí záleží od toho, na akého sudcu natrafíš...sa mi to nepáči...

magimary
3. apr 2012

@natia čo ja viem, tak prednosť má biologická rodina (okrem rodičov), IBA dovtedy kým neprebehol súd o umiestnení (napr. do pesturodiny), potom už nie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre