Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dia6
7. jún 2012

@jaron Ak nemáte privysoké nároky na dieťatko, tak sa tam oplatí ísť pozrieť. 😉

jaron
7. jún 2012

@vandijan aha, už rozumiem, čiže môžu sprostredkovať aj dieťa mimo môjho kraja

@dia6 možno to skúsime, naše "nároky" sú: dievčatko od 0 do 6 rokov, nevylučujeme aj iné etnikum a mierne postihnutie (cukrovka a pod.)

jaron
7. jún 2012

@vandijan @dia6 a v ktorom meste by to bolo treba prísť do Návratu? Podľa centier: Košice, B. Bystrica, Prešov, Bardejov. Tak som našiel na stránke. Alebo sú aj iné mestá?

lenkove
7. jún 2012

@jaron to su centra, najdi si najblizsie k tvoju bydlisku.. Teda este ti vypadla Zilina 🙂
http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=908fc3cf9caaf...
Rovnake sluzby poskytuje Usmev ako dar
http://www.usmev.sk/index.php?option=com_conten...
Obe organizacie by mali mat totozne zoznamy deti /z kraja by ich po istom case mali posuvat im/. Zavolas, dohodnes termin, vezmes si so sebou rozhodnutie o zapisani do zoznamu /ak uz mas/... Rovnako by si mal mat narok pozriet si spisy na prislusnom urade prace a soc. veci - spisy aktualne volnych deti na sprostredkovanie NRS /nahradnej rodinnej starostlvosti/. Vy ste uz skoncili pripravu?

zuzkanka117
7. jún 2012

@vandijan úrad v rámci kraja ale pokiaľ ide o novorodeňa, ja som TN kraj a dieťa mám z košického kraja a z registra detí a mohla som si prezerať spisy všetkých detí zo všetkých krajov ...

lenkove
7. jún 2012

Este by som chcela zdoraznit, ze bez pravoplatneho Rozhodnutia o zapisani do zoznamu nemas pravo vidiet ziadne spisy...

afrika
7. jún 2012

ahojte, dnes som si dohodla aktualizáciu po dvoch r. na budúci týždeň. už sa teším 🙂
nás v tomto našťastie podporuje celá rodina, aj z mužovej strany aj z mojej

123sabrina
7. jún 2012

keby ti mam opytat moju svekrusu tak by sa ti vlasy postavili vsteky chply na tele no koment....

123sabrina
7. jún 2012

@123sabrina diana to bolo tebe pisane

jaron
7. jún 2012

@lenkove ďakujem,

prípravu sme skončili, sme zaradení do poradovníka.

dioliana1
7. jún 2012

@afrika ja idem tiež aktualizovať 😉 Kika bude neskôr aj sestru potrebovať 😀.

mana85
7. jún 2012

@vandijan Ahoj nam s manželom dala teta na urade zoznam deti z celeho Slovenska bolo to rozdelene podla krajov ale sklamalo ma že to neaktualizuju lebo ked sme aj prejavili zaujem o niejake dietatko tak po telefonate do dd nam pani povedala že dieta je už davno adoptovane alebo už je v procese navštev a zaujemcovia o pestunstvo by si tam určite vybrali takych detičiek je tam neurekom z celej SR ....

natia
7. jún 2012

@dioliana1 odpadnem! to fakt?? 🙂

vesticka
7. jún 2012

@suezana už sme 🙂
No u nás to svokrovci zobrali v pohode. Majú už 2 vnúčatá a vedia, že aj my chceme "prispieť" do rodiny. Tak to ma ozaj potešilo. Moji rodičia to vzali na oko v pohode, ale jeden pekný deň mi naraz volali mamka so sestrou, že čo keby som predsa len išla na to umelé oplodnenie. Však s polovice bude mať moje gény. Asi 100x som im povedala, že tudy cesta nevede a nakoniec sa s tým zmierili a tešia sa s nami. Ale mamka ešte zabila jednu poznámku, že s rómčaťom nech domov ani nejdem. Je totiž učiteľka na ZŠ a už je v koncoch z týchto detí (je ich v malom meste, kde žijú dosť veľa). Takže čo v takom prípade? No zhodli sme sa na tom, že teda pre pokoj v rodine donesiem domov biele. Ikeď tieto detičky sú tak rozkošné a pri dobrej výchove sa určite dajú robiť divy..

stivinka
7. jún 2012

@mana85 takto isto sme pochodili v usmeve...cely den sme tam boli a prezerali a vysledok? zaktualizovali sme im celu kartoteku a zial ani jedno dieta, ktore nas oslovilo nebolo aktualne, niektore boli pase uz aj dva roky...

lenkove
8. jún 2012

Joj, baby @mana85 @stivinka to si ani neviem predstavit tolko spisov vidiet, by ma prenasledovalo plno ciernych oci...
My sme boli na urade "pozerat" deticky z medzikraja.. Pani nam zavolala, nech prideme. My sme prisli ona citala zo spisov vek a zdrav. stav, ked sme na jeden kyvli, ten s nami prebrala.. Ked sme chceli vidiet este jeden uz nam ho nechcela ukazat (ani tam neboli podla nasich poziadaviek, prevazne na pestunstvo a my sme mali adopciu, tak asi preto). Suhlasim, ze na pestunstvo si tam clovek svoje dietatko najde pomerne rychlo.
A @vandijan kedysi tu mi tu baby na fore vysvetlili, ze ci mas vek do dvoch rokov ci do styroch u bieleho dietatka je to vlastne jedno - hovorime o detickach volnych na osvojenie. Lebo take deticky sa umiestnuju hned, obvykle ako babatka, ked ich rodicia uvolnia na osvojenie (ci opustia ☹ pravym menom). Starsie deticky by museli byt odobrate z rodiny napr., alebo po nejakej tragedii... No ale tu by boli najskor (asi) ponukane na pestunstvo (si ja myslim, ze tak by to malo byt, ale vieme ze nie je)... Ale nejake tmavsie dievcatko (aj krasne aj zdrave aj mudre) sa moze aj dlhsie zdrzat v domove... Pred par rokmi @dioliana1 ako profimama odprevadila do rodiny romskych surodencov.. Ked pred par dnami poslala fotky, vsetci sme kolektivne odpadavali... 😉 Este teraz ked to pisem mi pada sanka opat 😀
A idem zehlit 😎

dioliana1
8. jún 2012

@lenkove dám ich aj tu nech odpadávaju 😀

kanhwa
8. jún 2012

@dioliana1 pan poslanec a slecna hovorkyna 😀

dioliana1
8. jún 2012

@kanhwa 😀 😀

matax
8. jún 2012

@jaron ked máte take poziadavky, na kupsvar si dohodnite stretnutie a poziadajte o moznost pozriet si deticky z celej sr, ja som pozerala vsetky, mali to rozdelené podla veku od 0-6 rokov a od 6-18.. tých malických bolo málo a my sme chceli do roka, tak sme cakali este tri mesiace,opat sme sli na urad a uz sme "nasli" malicku, sice nie do roka ale skoro dvojrocnu, ale nasli sme a je naša 🙂 . ked sme pozerali tie zoznami, deti podla vasich poziadaviek tam boli. drzim palce.

matax
8. jún 2012

@vandijan aj na urade sprostredkuju NRS deti z iných krajov..deti z kraja sa snazia najskor umiestnit do n.rodiny v kraji a a ked (po dakej danej lehote) neumiestnia, idu spisy do celej sr

lubka1709
11. jún 2012

PO-kraj sa posuva na ado.V januári na 181mieste a teraz na 159 mieste.

mata71
11. jún 2012

čaute po dlhej dobe NR-kraj sme na 32mieste a 15 na chlapčeka......28.7.2011 sme boli na 80 mieste a 44 na chlapčeka,,takže sa vytešujem ako to postupuje a na surodenecku dvojicu do 5r sme už prví.....takže za 11mesiac 80-32=48 miest postup....budem volat okolo septembra.....začali sme podnikat tak mame čo robit do konca roka s biznisom ja aj manžel.... 😀

althejka
11. jún 2012

Jeeej,toto je taka krasna tema, vsetkym,ktore mate doma deticky ,ktore ste si osvojili zelam,aby vam dali tolko lasky a radosti kolko ani neunesiete a aby si vas vazili tak ako ja mojich skvelych rodicov,ktori si osvojili mna. do konca zivota im nebudem schopna oplatit ,ze som mohla vyrast v rodine,kde ma lubia ako vlastnu. drzim vam palceee

tortelinka
11. jún 2012

@althejka krasne, dobre sa cita ze deti su rodicom vdacne za adopciu...verim ze aj my sa toho dockame 🙂

dia6
12. jún 2012

@althejka Super, že si napísala. Potešilo 🙂 😉

suezana
12. jún 2012

@althejka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 krásny pocit toto prečítať

lulucertik
12. jún 2012

@althejka 😵 😵 😵 nemám slov , dobrý pocit potešila si 😉

dia6
14. jún 2012

@lenkove Fúha, ten druhý príbeh čo sa sťažoval na dcéru, tak to mi príde ako keby ju nikdy neprijal za svoju. Obe dcéry stále bral ako cuzdie. Aspoň mne to tak príde. Veď ako môže niekto o svojom dieťati povedať, že je sprosté???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre