Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

nikadomi
21. feb 2015

@mana85 ahoj.. 🙂 No som si to overovala a na príprave som to pravdepodobne pochopila nesprávne. Správne by to malo byť tak, že je nárok riadne na tri roky byť s dieťatkom doma napr. keď sa adoptuje ako trojročné, tak ešte tri roky s ním sa dá byť doma max. do veku šesť rokov.... Len ja som to v tej rýchlosti pochopila že automaticky sa každému to dá predĺžiť, no asi to tak nie je :( ospravedlňujem sa za chybné info, ešte v tom nie som taká zbehlá :( čiže ak je s ním už od narodenia tri roky doma, tak si to vyčerpala a na predĺženie musí byť pádny dovod

najjulinka
21. feb 2015

@nikadomi predlžený rodičak je u všetkých deti čo schvalia do 6rokov.. .u ado 3 roky od zverenia je nornmalne RP.. RD 3 roky od materskej alebo ak na materskej žena nebola, tak tri roky od zverenia... ale predlžená RD na to treba mať zdrav. dovod... a je fuk či je dieťa ado alebo bio alebo akekolvek... a u všetkýc je predplžený RP do 6 rokov...

nikadomi
21. feb 2015

@najjulinka jj už v tom mám jasno 🙂 ďakujem za potvrdenie 🙂

mana85
21. feb 2015

@nikadomi Aha no napadlo mi že možno myslíš tento zákon 😉 nám vyprší rodičovská dovolenka zrovna posledného júna takže aj tak si asi požiadam o predlženie aby som mohla cez prázdniny zostať s krpcom doma z roboty a keby to mam zaplatené tak by to bolo fajn 😅 preto som sa zaujímala či je to fakt možné ... Inak malý je prihlásený už od marca do škôlky len sa nevieme zbaviť plienok tak musíme nastúpiť neskôr ... 😝

nikadomi
21. feb 2015

@mana85 ó tak to držím palce nech sa podarí aj odplienkovať aj podržať rodičovský 🙂 popravde sa celkom teším na takéto starosti 🙂 ale si ešte kúsok musíme počkať kým to nastane 😎

mana85
21. feb 2015

@nikadomi Ďakujeme tiež držíme päste nech Vám to rýchlo ubehne a máte doma čím skôr drobca ... 😉

karkana
23. feb 2015

Tak ma mrzí, že niektoré z Vás tu tak dlho čakáte,, 😒boli sme sa zapísať a sme na 20mieste,,,som zaskočená, že len toľko je pred nami,,, 😉

mamkadanka007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cairka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maznacik007
23. feb 2015

@admin tato mamicka tu neustale spamuje diskusie s rovnakym prispevkom ..
@mamkadanka007

tortelinka
23. feb 2015

@ingridlukacova1123 my sme mali mesačné bábo z DD, ale podľa mňa je to všade inak, takže môžem povedať iba za seba, nám to trvalo cca 15 dní od prvej návštevy po odchod domov, ale tak boli všeliaké komplikácie

magimary
23. feb 2015

@maznacik007 nielen táto-po každé má iný nick, nonstop ju nahlasujem, a stále príde s iným nickom
sa divím, že ju nevedia vyblokovať úplne 😠 😝

karkana
23. feb 2015

prišlo nám rozhodnutie o osvojení a máme tam chybu ,bio mame uviedli trvalé bydlisko ako je naše,,,čiže je to nesprávne,,,,neviem, či to máme dať ísť opraviť alebo to nevadí?

magimary
23. feb 2015

@karkana je treba to dať opraviť,
toto je zásadná chyba

karkana
23. feb 2015

áno, volala som si známej a musíme napísať žiadosť ,že žiadame opraviť 😠 ,,,nič sa nedá na prvý krát vybaviť,porazí ma

jaron
23. feb 2015

@karkana my sme mali v rozsudku tiež chybu, už si nepamätám, či môj dátum narodenia, asi áno, ale s opravou to našťastie išlo ľahšie, len som zavolal zapisovače, či kto to bol a veľmi ochotne sama vybavila a poslala opravu, ale tam bol ten dátum asi trojciferný, čiže bol to aj jej záujem, lebo to bola blbosť

nedá sa to aj u vás vybaviť telefonicky bez tej žiadosti? lebo ak dali rovnaké trvale bydlisko ako vaše, je to tiež zjavná chyba na ktorej odstránení by mali mať záujem oni (súd) sami

karkana
23. feb 2015

@jaron známa robí na súde, tak radšej napíšeme ,,,,,,,,ale na počkanie to asi nebude,,,,,zajtra pôjde mm,,,,,nič si nemôžme naplánovať,,,,,a to potom všade posielajú ked opravia aj kolíznej aj na matriku?

jaron
23. feb 2015

@karkana my sme mali súd asi 300 km ďaleko 🙂, ale ako som už písal, pani bola veľmi ochotná (lebo to bola hanba pre súd, takú chybu v rozsudku), poslala to tuším do týždňa opravené, ale mňa to asi zase až tak časovo netlačilo, ja som však volal priamo zapisovateľke alebo niekomu, kto s tým rozsudkom mal niečo do činenia
ale to je jedno, hlavne aby si to čím skôr mala vybavené, či už telefonicky alebo žiadosťou, ako to bude lepšie

danulicek
24. feb 2015

@magimary
@maznacik007 Ahojte, vieme o tom a akonáhle tento príspevok nájdeme alebo je nahlásený, blokujeme v tomto prípade IP adresu aj počítače, z ktorých sa prihlasujú. Len žiaľ, vyzerá, že zľavychtivých je tu viac, pretože vždy sa objavia zase z inej adresy 😅 Každopádne, vďaka za pomoc, urýchľuje nám to celý proces zablokovania takéhoto spamu 🙂

maminkakatkaslniecko1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karkana
24. feb 2015

@jaron no ,ochotné boli navrčali na muža,booože, to je fakt problém 😒 ale opravia,,,,,,,,ja neviem, kde inde by to malo fungovať hlavne bez chýb ak nie na súde,,,ja som tiež v práci musela pracovať kvalitne,,,už ma to unavuje,,,,toto behanie

jaron
24. feb 2015

@karkana no to je dobré ☹, súdny dokument s chybou a ešte sa im nepáči, že ich na to niekto upozorňuje

karkana
24. feb 2015

@jaron tak tak,,,,,,my máme smolu v týchto veciach, aj naša je 180km, boli sme na matrike po tlačivo vypísať jej údaje aby nám dali príspevok prídeme domov,,napísané nie deň nar. ale dátum kedy sme boli,,,ani nás nenapadlo to hned pozrieť, spolahnutí, že predsa tam sa asi nestane chyba,,,,,,,,no zas volať a potom sme to poštou riešili,,,,,,,,,,,ved kto robí robí aj chyby,,,,,,,,,,,,tu boli aspoň milí,tak mi to nevadilo,,,ale tu 😖

tlucka
24. feb 2015

Ahojte, chcela by som sa vás spýtať, že ak by sme sa rozhodli začať prípravu na adopciu, resp. zatiaľ len vyplniť dotazníky, musím uviesť zamestnávateľa, resp. bude UPSVaR v priebehu posúdenia nás ako záujemcov o NRS žiadať referencie od môjho zamestnávateľa? Nebude stačiť, ak napíšem nejaké čestné prehlásenie, že pracujem na dobu neurčitú a mám stabilný príjem? Z objektívnych dôvodov nechcem/nemôžem uviesť zamestnávateľa. Ďakujem vopred za vaše rady.

silvik1
24. feb 2015

@tlucka ahoj, my sme museli na upsvar odovzdať od zamestnávateľa doklad o príjme za posledných dvanásť mesiacov.

nikadomi
24. feb 2015

@tlucka ahoj, upsvar zamestnavatela nijako nekontaktuje/neziada referencie... Aspon teda o tom neviem a u nas sa so zamestnavatelom ohladom tohoto nic neriesilo. K ziadosti bolo potrebne dolozit prijem za posledny rok - vypis z prijmu. Avsak zamestnavatelovi nemusis hlasit ze na aky ucel to potrebujes, je to take iste tlacivo ako napr. sa doklada k hypoteke. Drzim palce 🙂

tlucka
24. feb 2015

@silvik1 To viem, že sa dokladuje príjem. Ak však uvediem v tom čestnom vyhlásení aj výšku príjmu? Nevieš mi prosím povedať, či z UPSVaR kontaktujú aj zamestnávateľa?

silvik1
24. feb 2015

@tlucka neviem o tom, že by kontaktovali môjho zamestnávateľa a pýtali si referencie.

tlucka
24. feb 2015

@nikadomi Napísala som ti IP

mana85
24. feb 2015

@tlucka Nam dali tlačivo kde bolo predtlačené na aký účel ho je treba na mzdovom potvrdiť ... A súd k poslednému súdu o osvojení si sám pýtal písomne hodnotenie od našich zamestnávateľov ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre