Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata71
6. feb 2011

@tortelinka 🙂 🙂 poriesime daco urcite,,,dakujem 🙂

kanhwa
7. feb 2011

@mata71 no tak teda. oznamit dopredu odchod na MD - samozrejme, v dostatocnom predstihu to ano. nuz ale aby si im oznamovala svoj umysel si v buducnosti dieta adoptovat, tak to je uz fakt prehnane. nuz ale pravda je, ze ked je zamestnavatel neseriozny a nedodrziava zakony alebo pravidla slusnosti, vacsinou nema moc zmysel proti tomu bojovat.
drzim palce 🙂

mata71
7. feb 2011

@kanhwa 🙂 🙂 tak tak ,urcite poriesime nieco,vcera sme s manzelom dali rec na rozne scenare, dnes ked pride pokracujeme,a za par dni zbehneme zrejme za pani co to ma na urade prace,na starosti,,,,,povieme aku mame predstavu,aky problem tak snat poradi...dakujem Ti krasne za nazor 🙂 🙂

dadenka1
7. feb 2011

Ja som dnes strášne smutná... Volala som na UPSVaR, že koľkí sme... sme 32... ☹ ☹ ☹ Od júla 2009 sme práve teraz v polovici... Teda práve začíname ísť z kopca... Ešte rok a pol...

cicimotinka
7. feb 2011

@dadenka1 nebuď smutnááá, švagrovci tak čakali, predpoklad mali až začiatkom tohto roku a už od leta minulého majú chalanka... pred nimi nejakí odmietli, nejakí neboli doma atď... nikdy sa nevzdávaj šance na zázrak... 😉

dadenka1
7. feb 2011

@cicimotinka oooo samo nebo mi ťa poslalo. Ďakujem... Trenčanky sa musia podržať... 😉 Ja už som nastavená aj na kuk do "katalógov", ale mm ani počuť, len že mám čakať... A mne už to občas kvape na karbit... Ale musím mm rešpektovať.. Tak idme čakať... A dúfať v zázrak

cicimotinka
7. feb 2011

@dadenka1 my sme nemali problém s rómskym, takže sme katalógy kukli... vyplatilo sa, vieš, my sme to brali ako pomoc niekomu opustenému, takže sme vlastne nemali žiadne kritériá... a nebola ani tá spomínaná "iskra"...malinký mal pol roka a prvé stretko prereval, ale aj to slabé slovo... aj si všetci mysleli, že to vzdáme, ale ja som tvrdohlavá, prehlásila som, že hádam do 15-tich takto jačať nebude a bolo. No a teraz to iskrííí jedna radosť... my sme sa bavilil s mm, že aj druhé si vyberieme z katalógov, prípadne skúsime biosúrodenca... 😀 dúfam, že biomama neodloží trojčatá... 😀 😀 😀

dadenka1
7. feb 2011

@cicimotinka tak s tými trojčata mi sa môžeme podeliť... 😀 Ja dve, ty jedno.. budeme mít stejně

suezana
7. feb 2011

@cicimotinka si fantastická, máš môj obdiv a som rada, že si to napísala...takže iskra nemusí preskočiť? 😅

suezana
7. feb 2011

@dadenka1 aj mm nechce, ja som už aj volala do organizácií...ale on, že nech nevymýšľam a nech čakám 😔

dadenka1
7. feb 2011

@suezana verím, že to má nejaký dôvod.. Mňa mm už pozná.. On vie, že keby som otvorila katalóg, tak by som ich brala všetky.. Ale dnes som sa fakt naštvala... Verila som že to bude niekedy na jeseň toho roku...

tortelinka
7. feb 2011

@dadenka1 neboj, mozno sa stane zazrak, a pojde to rychlejsie...alebo mozno aj manzela zlomis na ine podmienky, my sa budeme tesit ked budeme v zozname, aj ked viem ze to cakanie bude straaaasne dlhe

suezana
7. feb 2011

@dadenka1 skús organizácie, sú tam aj biele detičky, veď za to nič nedáš... nám to až tak neponáhľa, ale keby som nemala bejby a ešte takú dlhú dobu na čakanie, skúsila by som... 😉

tortelinka
7. feb 2011

@suezana co su organizacie?

suezana
7. feb 2011

návrat, úsmev ako dar, aj čísla mám niekde, ak by ste chceli. kamoška už má vďaka tomu bábo a až po nás boli zapísaní 😲

tortelinka
7. feb 2011

@suezana a v com je rozdiel od uradu?

beba1902
7. feb 2011

@suezana ahoj a aj si nieco zistila?? 😉

dadenka1
7. feb 2011

@suezana aj mňa by to zaujímalo.. V čom sú vlastne iní?

dadenka1
7. feb 2011

@tortelinka veď hej treba dúfať...

suezana
7. feb 2011

@beba1902 nie, teraz ešte nie, sme chorí, musím sa na to pripraviť 😉
@tortelinka tam sú detičky, ktoré úrad neumiestnil - rómske, polorómske, biele, s nejakým zdravotným problémom alebo inak znevýhodnené....na jeseň tam mali chlapčeka nejakej inej národnosti - tuším gruzínec, či tak nejak....

tortelinka
7. feb 2011

a ako sa k nim mozem dostat?

beba1902
7. feb 2011

@suezana myslela som , ze si nieco skusala ked si pisala 😉 a co na to manzel?

suezana
7. feb 2011

@beba1902 ja som mu to ešte nehovorila, teraz neni doma, je v rakúsku.

suezana
7. feb 2011

@tortelinka k čomu? k deťom? tam zavoláš, sú tam veľmi milé tety a dohodneš si, kedy môžeš prísť. Sú vo väčších mestách.

tortelinka
7. feb 2011

my mame pripravu v navrate, to po priprave ich mozem poziadat o katalog a teoreticky si hned vybrat dieta?

beba1902
7. feb 2011

@tortelinka neviem co mysli suezana , ale mi sme boli raz v usmeve v NR tam nam teta ukazala katalogy deticiek a mohli sme si vybrat 😉 boli tam deti aj romske aj biele aj zo zrav. problemami a podobne 😨 nam sa lubili dve dievcatka mali dva roky ale nemohli sme si ich vybrat , lebo mali aj surodencov a to sa oni rozdelit nemozu 😨

suezana
7. feb 2011

@tortelinka áno 🙂

tortelinka
7. feb 2011

@beba1902 dik, nevedela som ze to ide aj takto mimo poradia, zasa som mudrejsia 🙂

suezana
7. feb 2011

@beba1902 dvojičky? biele?

beba1902
7. feb 2011

@tortelinka my ked sme tam boli tak sme boli 22 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre