Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maruska_maru
4. máj 2015

@kikuska_wedge ahoj,ono zalezi jak sa rozkecate,vzdy je nejaka tema o ktorej sa budete bavit,my sme to mali rozdelene asi po dvoch hodinkach raz do tyzdna,zalezi ako sa casovo zladite

kikuska_wedge
4. máj 2015

@maruska_maru dakujem

kikuska_wedge
4. máj 2015

@gelinka75 ahoj, prínosné, dobrá nálada, príjemná spoločnosť, zaujímavé témy. Trošku nám prekážal ten spôsob "zážitkovou" formou. Ale celkovo to hodnotím veľmi pozitívne. Bolo to však dosť náročné, dva dni po sebe po osem hodín (s tromi prestávkami) a stále sa sústrediť. Ale dalo sa to. Doniesla som si aj kopec literatúry. O osvojení, výchove a tak. Teším sa na ďalšie sedenia.

gelinka75
4. máj 2015

@maruska_maru ahoj, prosim ta kolkolkrat ste mali tie individualne sedenia?

gelinka75
4. máj 2015

@kikuska_wedge tak potom je to fajn, ked to bolo prinosne a aka je ta zazitkova forma? 🙂

kikuska_wedge
4. máj 2015

@gelinka75 ale napr. sme predstavovali svoju rodinu pomocou panacikov, hrali sme pantomimu a tak 😀

gelinka75
4. máj 2015

@kikuska_wedge no parada... 😅 to teda bude...neviem ako to mm prezije.. 😖 😝 😉

kikuska_wedge
4. máj 2015

@gelinka75 rovnako ako vsetci chlapi tam, vratane toho mojho. Take vtipy hadzali, ze tie kocky psychologicky kapitulovali a smiali sa s nami.

kikuska_wedge
4. máj 2015

@gelinka75 skupinova je 2x8 hod. A ak su individualky po 2 hod. tak 5x2 hod.

gelinka75
4. máj 2015

@kikuska_wedge no len moj mm je introvert a neviem si to predstavit....a mozno to dobre dopadne 🙂

maruska_maru
4. máj 2015

@gelinka75 myslím že 5x po dve hodiny,ale koľkokrát sme nevedeli skončiť,čo sme mali stále čo rozprávať,záležalo od témy

kikuska_wedge
4. máj 2015

@gelinka75 aj ten moj je uplny introvert. Moc toho nenahovoril, iniciativne sa nezapajal, len ked sa ho opytali a nejako to prezil. Vacsinou budete robit v skupinach, tak ho potiahnu.

gelinka75
4. máj 2015

@kikuska_wedge tak dufam, ze to nejako prezijeme, nech je to uz za nami, ale tesim sa na infosky co sa tam dozviem..posunie nas to zas o kus dopredu, uz mate naplanovane individualne stretnutie?

kikuska_wedge
4. máj 2015

@gelinka75 nie zajtra budem volat. Dnes som mala maleho synovca (2 r.) v robote a nic, vazne ze nic som nestihla. Ani zavolat do navratu, ani po vysledky k dr. O praci ani nehovorim.

fiona123
5. máj 2015

Ahojte baby. Nemáte náhodou info o poradovníku v BA kraji? Aký mesiac vybavujú? Dosť sa to vlieklo v zime, hádam sa na jar poposúvame.

bbbarunka
6. máj 2015

Ahojte dievčatá. Dnes sme boli drobcovi, ktorého máme v predosvojiteľskej starostlivosti, vybavovať pas. Pani na polícii ma však nepríjemne prekvapila, keď zistila, že v systéme je synova biologická matka stále vedená ako jeho zákonný zástupca. Predosvojiteľský súd bol v januári, už dávno je právoplatný. Pas, samozrejme, máme, len sa teraz bojím, či v budúcnosti z toho nemôžu byť nejaké problémy. Stretli ste sa s takouto situáciou?

dzordzina
7. máj 2015

ahojte nam volali ze maju chlapceka bieleho ale matka drogovo zavisla mate niektora s tym skusenost.

alicag
7. máj 2015

@dzordzina Ahoj je tu tema deti narodene drogovo zavislym matkam. 🙂 kukni 🙂

magimary
7. máj 2015

@dzordzina hej, máme.

papajka76
7. máj 2015

@dzordzina hej aj my a čo by ťa zaujímalo?

continental
13. máj 2015

Ahojte Žilinčanky,mám čerstvé info 😉 poradovnik sa pohnul o par miest.Možno to nebude až také hrozné. 🙂

lenkove
13. máj 2015

@bbbarunka Biomatka je vedena ako matka alebo ako zakonny zastupca? Nepoznam presne ako to ma byt, ale skuste sa informovat na urade prace 😅
Stretla som sa s niecim podobnym, u nas bola po osvojitelskom sude roky!!! biomatka vedena ako zakonny zastupca v zdravotnej poistovni.. Podotykam, ze dieta malo zmenene meno a RC, jednoducho si v poistovni niekto neurobil svoju pracu... Na policii bolo vsetko v poriadku, robila to matrika pri vybavovani noveho RL

lillik3
13. máj 2015

Taaaakze dievcata a mame to za sebou na dozivotie a s hrdostou vam mozem predstavit NASHO syna Adamka. Tym ktore vahate, tak nevahajte, tie ktore ste v procese vybavovania tak rychle ukoncenie priprav a tie co ste v poradovniku prajem vela trpezlivosti. To cakanie sa oplati!!!

marcelarefat
13. máj 2015

@lillik3 dakujem, za vsetky maminy v poradovniku. Vam prajem uz len vela radosti z krasneho synceka. 🙂

beka22
13. máj 2015

@continental ahoj ja som dnes volala a mne povedala,že iba o jedno miesto, ale to sa vzťahuje o moje miesto koľko povedali Tebe? 🙂

beka22
13. máj 2015

@lillik3 Adamko je nádherný a z celého srdiečka gratulujem a prajem veľa zdravíčka a šťastíčka 🙂

continental
13. máj 2015

@beka22 momentalne 31 a v novembry sme bolí 39-ty 😉

beka22
13. máj 2015

@continental my v novembry sme boli 5 a dnes sme 4 zaujímavé 😉

continental
13. máj 2015

@beka22 možno,to niektore babenky zas vzdali,alebo niektoré čakaju vlaste miminko....to sa už nedozvieme 😔

bbbarunka
13. máj 2015

@lenkove je vedena ako zakonny zastupca. Mna s manzelom do pasu napisali ako opatrovnikov. V DD nam povedali, ze po sude o osvojeni sa to zmeni, tak dufam. Lebo ten vas pripad je riadna pecka:(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre