Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
15. feb 2011

@zjuka ahoj 🙂 to budeme veľmi radi 😵 ako dlho si čakala na detičky? Ja som ZM, tak sme skoro susedy...už sa neviem dočkať, ja som dúfala, že túto jar budeme mať bábo, ale od jesene to stojí...vôbec sa nehýbe poradovník, tak som stále na cca30.mieste 😔

dadenka1
15. feb 2011

@suezana my sme na 32.. to sme skoro rovnako..
@zjuka vitaj hviezda...
krásne máš detičky úsom to hneď skontrolovala 😀

yukki
15. feb 2011

@zjuka vitaj, pekné deťúrence! Radku máte ako dlho?

beba1902
15. feb 2011

@zjuka ahoj vytaj medzi nami ja som tiez z okresu LV som rada , ze sme sa tu stretli 🙂 dufam , ze sa podelime zo svojimi skusenostami 🙂

zjuka
15. feb 2011

Ahojte vsetci!Tesim sa ze ste ma takto hned prijali!🙂Dakujem za komplimenty na deticky su zlate ozaj a som velmi rada ze ich mam!Radku mame od 2 tyzdnov hned z porodnice a cakali sme presne 9 mesiacou.Petka mame od 1,5 mesiaca z detskeho domova a cakali sme 14 mesiacov.Takze asi tak v kocke... 😉

lenkove
15. feb 2011

jej, Zjuka ahoj! 😉 vitaj! (hanba mi, hanba! 😕 )

zjuka
15. feb 2011

@lenkove Preco???Aka hanba??

lenkove
15. feb 2011

nic, ja len tak 😕 😕 mi napadlo, ze sme ta tu mohli vidiet aj skor 😕 😀
blahozelam k detickam, su kraaasne 😵 😵

zjuka
15. feb 2011

@lenkove Inak prepac...Ani som sa ti nepozdravila...Ahoj a som rada ze si mi poradila tuto stranku...🙂Dakujem!

lenkove
15. feb 2011

Radka mi v niecom pripomina D. od @macocha 🙂

zjuka
15. feb 2011

@lenkove Dakujem. 😉

zjuka
15. feb 2011

@lenkove V com?

lenkove
15. feb 2011

@zjuka
v tvaricke, usmeve a farbe vlaskov 😵 alebo len v dojme, ja nevieeeem 🙂 😉

macocha
15. feb 2011

@lenkove mne sa ani nezdá podľa tej fotky 😅 možno farba vlasov, ale D. má momentálne tmavšie

@zjuka vitaj na Koníku. 😉

matax
16. feb 2011

@tortelinka ahoj, píšem ti, lebo ma oslovilo, že nevylučujete ani romske dieťa :DD. super 😉 !!!! Ja mám synčeka rómskeho od jeho 16 mesiacov a sme šťastní, že ho máme :D . a od leta sme opäť v poradovníku ... na jeseň sme pozreli celé Sk nechcených detičiek, chceli sme dievčatko do roka :DD Rátali sme s tým, že rómske dievčatko nájdeme rýchlo..a nenašli....boli sme na jeseň kukať..4 deti z celej SK a všetky mali dosť vážne zdr. poruchy..tak sme čakali... šla som znova- koncom januára a sme na 59 mieste.. ukázali mi samé nerómske deti:DDD ...Prvé mi ukázali dievčatko, čo tiež nie je úplne zdravé..a teraz už čakáme na súhlas od úradu, že môžem podať návrh na súd:DD komplikuje sa to , ale ja verím, že sa to podarí... A tá iskra ako o nej hovoria, neviem...ja som sa rozhodla už podľa papierov:DD tiež to berieme aj ako pomoc deťom a nielen nám:DD Najťažšie na tom všetkom je rozhodnúť sa, lebo je to navždy:D Keď sme sa rozhodli, že to zvládneme, najťažšie je za nami, už je všetko len čakanie a tešenie sa .. už sem asi moc neprídem, bo nebudem stíhať :DDD Držím všetkým palce 🙂

matax
16. feb 2011

a to som sem šla len nakuknúť na kočíky :DDD ale nedalo mi, musel asom napísať:DD

cairka
16. feb 2011

@matax , tak rýchlo poriešte komplikácie, nech je princezná skoro domka 😵 gratulujem 😉

lenkove
16. feb 2011

@matax
jeeej, super! BLahozelam! 🙂

marketka1
16. feb 2011

@matax paráda! Blahoželám 😵

Kto chce ešte knihu Prečo mám dvoje narodeniny?
Volal mi mm že mu volali z kníhkupectva že im došlo 5ks ale z toho 3 ks viem ešte niekomu poslať kto chce nech sa ozve. 😉

natia
16. feb 2011

@matax čo sa komplikuje?? dúfam, že nič vážne... ak budeš na fb, napíš, zvedavá som, často na vás myslím a furt držím palce 😉

tortelinka
16. feb 2011

@matax ahoj, dakujem za povzbudenie, predpokladam, ze idete cez za?

natia
16. feb 2011

@tortelinka cez trenčiansky úrad pokiaľ viem...

tortelinka
16. feb 2011

davam otazku do plena:ked ste zvazovali adopciu, rozhodli ste sa hned, alebo ste zvazovali aj ine moznosti? (ivf a pod)

suezana
16. feb 2011

@tortelinka ja aj iné 😉

akim
16. feb 2011

@matax , blahozelam a drzim palce, nech sa komplikacie co najskor vyriesia.
zaujal ma tvoj pribeh. je podobny nasmu... 🙂 tiez sme mali prveho chlapceka-romskeho 😵 a potom sme chceli dievcatko, romske od 0-3 rokov. za cely cas cakania (2 roky) nam neponukli starsie a ani sami sme si nevybrali v spisoch. ako pises, vsetky mali vazne zdrav.diagnozy. a tak sme si dievcatko doniesli rovno z porodnice... 😵
a vy ako stare dievcatko beriete?

matax
16. feb 2011

ahojte 🙂 . cairka, lenkove, marketka 1, akim - ďakujeeem:D .
natia, neboj, len nemame ju na hostovskom, ako sme dufali, cakame na sud o osvojitelnost a potom uvidime..
tortelinka- my sme TN kraj.
akim- sranda, veru podobne:D nam sa stalo, ze mi volali hned na druhy den po pravopl. zaradeni do poradovnika, uff a to sme necakali, tak skoro...musela som vtedy odmietnit, lebo sem na to neboli pripravení a hlavne syncek nebol na to voobec pripraveny, bola som v soku, lebo akurat som kupila knihu "ako som dostal sestru", ze ho ideme pripravovat ..no a bolo to romske novorodene dievcatko ...a hlavne sme necakali novorodenca, mali sme sice poziadavku od 0-2, ale neratali sme s takym drobcekom..., vycitala som si to velmi, no uz som na tom zmenit nic nemohla, hned po nas si ju vzali novi rodicia(bolo to 7.7. na to nezabudenem nikdy)...no teraz sa uz sustredim na malicku a verim, ze to dievcatko, co sme odmietli, je niekde, kde ju lubia:DD Maličká má uz skoro 20 mesiacov, Oliverko mal 16 mesiacov, ked k nám prišiel.. a tú knihu o dvoch narodkaách si kupim, napisem IP:DD dakujem

kanhwa
17. feb 2011

@matax drzim palce 🙂 🙂 🙂

martina2001
17. feb 2011

Ahojte baby, my dieťa osobne adoptované nemáme, našťastie sa nám podarili naše aj keď po dlhom čakaní, ale vyšlo to. Môj svokor ako sa druhý krát oženil, deti mať nemohli, preto dali šancu deťom z domova a majú chlapca a dievča. Venovali im všetko, robili čo sa len dalo aby sa deti mali dobre, neboli vystavované stresu, preto sa presťahovali aj do iného mesta aby ich nik nepoznal a malým deťom nevpálil že sú adoptované. A vďaka detí je teraz v dospelosti taká, že dovi, prejavili sa gény a jeden je alkoholik ,nesamostatný, arogantný a agresívny a druhé je tiež vydarené, slušne povedané straka. Výchovu mali dobrú, svokor je vysokointeligentný a svokra učiteľka, čiže zanedbané to nebolo. Preto Vás obdivujem, že aj keď neviete čo Vás čaká keď deti vyrastú máte odvahu si ich adoptovať. Dúfam že to nezoberiete v zlom, ja som to tak nepísala.

suezana
17. feb 2011

@martina2001 ahoj Martinka, moja kolegynka dáva svojmu synčekovi všetku lásku - všetku a on sa rozhodol, že sa nebude učiť - a prepadol, fajčí, klame ... ona je z toho hotová - je to jej biologické dieťa. Plače kade chodí, hanbí sa, a nechápe prečo...
2. prípad mám dvoch bratrancov - jeden je kňaz, druhý bol alkoholik, sukničkár a žiaľ umrel tragicky a asi nebol pri tom triezvy 😔 - mám ich oboch rovnako rada, aj keď... chcem tým len povedať, že aj dvaja bratia - rovnako vychovaní a milovaní sa môžu neskôr rozhodnúť pre rôzne cesty životom....
Si zlatá, že nás obdivuješ, ale ja osobne mám aj tak strach a budem ho mať....uvidíme....drž nám palce 😉

dadenka1
17. feb 2011

@suezana ten strach mám aj ja... a obrovský.. niekedy neviem, či keď zavolajú, že majú bábo, či budeme schopní... a či sa budem tešiť... už to trvá moc dlho, začínam mať z toho divný pocit v bruchu... Ja by som to brala ako pomoc, službu dieťatku, ktoré to potrebuje, ale sa skôr bojím o mm. On je niekedy dosť prísny, neviem, či bude mať trpezlivosť.. O rómskom alebo polorómskom dieťatku ani počuť, ak by som si aj tak urobila po svojom, možno by sa nahneval a porušilo by to náš vzťah... Možno sa mýlim, ale risknúť sa to bojím... Ach jo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre