• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

23. januára 2017 
@johanka121 ,ďakujem za info,to mi spadnul kameň zo srdca :dizzy_face: ,ešte raz vďaka :wink: a pekného silvestra.
31. dec 2015 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Aj my sme brali Filipa z porodnice ked mal 2 tyzdne a 2 dni a dufali ze matka si to nerozmysli..podla mna je to lepsie pre babo byt v normalnej rodine ako by malo cakat u profi rodiny ci v nemocnici..aj ked priznam sa ze ked preslo 6 tyzdnov vydychla som si..dovtedy som trpla ze co ak..
31. dec 2015 o 22:04  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
A bio matka ma na rozmyslenie pri novorodencoch, ktore si brali adoptivni rodičia z porodnice 6 tyždnov odo dna narodenia babätka, alebo od ododna kedy si adoptivni rodičia babätko zobrali domov , čiže cca 14 dnove babo a potom ešte 6 tyždov? Dakujem.
1. jan 2016 o 12:13  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no dakedy to nieje len 6týždňov, ale viac, kým súd zbaví bio matku práv,,,aspoň v našom prípade
1. jan 2016 o 12:42  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ja som sa najviac bála toho,že ak si aj bio matka zoberie nazad malého drobćeka,že nás vyradia z poradovnika,alebo budeme musieť isť od zaćiatku......ale to by už bola vodka za všetkým:frowning2: :frowning2: :frowning2: .Ale že vraj to tak chvala bohu nie je :dizzy_face: .aspoň tak ste mi tu podali info :wink: ,za ktoré ďakujem.
1. jan 2016 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janinuska ta lehota 6 týždňov nie je platná vždy, my sme si brali druhé dieťa keď malo 4 týždne a matku zbavili práv až za tri mesiace potom, takže počas tej lehoty si to ešte mohla rozmyslieť aj keď malý už bol doma
1. jan 2016 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@continental nie, budete zasa čakať na prvom mieste
1. jan 2016 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem :wink: Požehnaný Nový rok..... :wink:
1. jan 2016 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj chcem sa spytat či nahodou niektora z vas nemala skusenosti z minobodka.sk alebo s človekom menom milan daniel dakujem za info
2. jan 2016 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj. Mám 35 rokov. Chcela by som adoptovať malé zdravé bábätko.
Vie mi niekto poradiť, aký je postup a hlavne ako dlho sa čaká v trenčianskom kraji?
3. jan 2016 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
https://docs.google.com/forms/d/1GB6fYyFW83NuRInda5fRIadoY_TNYcEWS4ZxpAM2Ll4/viewform prosím ešte raz o vyplnenie dotaznika pre znamu .dakujem
3. jan 2016 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajkanm ahoj, chod na upsvar a tam ti dajú papiere a všetko vysvetlia, doma sa rozhodnete, kde si urobite pripravu na náhradné rodcovstvo, 26 hodín.v tn máš dve moznosti- na upsvar alebo v ziline v návrate ( 10 hoin individuálne a 16 hodín viendova príprava v skupine), ja odporucujem v návrate.. Čaká sa podľa " požiadaviek" na dieťa -vek, ochorenia, surodenecka skupina, dvojicky, etnikum,adopcia/pestunstvo.. Tento piatok by mal byt aj klub nahr.rodín v mc pri druzbe,býva každý mesiac, tak sa môžeš prísť popytat..drzim palce
3. jan 2016 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajkanm podľa požiadaviek na dieťatko sa čaká - 0 - 4 a viac rokov.
3. jan 2016 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte viete mi niekto poradit aky plat ma profirodic a ako casto musi chodtit do domova- viem že je to individualne ale aspon zväčša ? dakujem
4. jan 2016 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vargatomas1 cca 500 v čistom na dve deti.. cca.....

po starom - pol roka dozadu bolo u nas 531 v hrubom na dve deti... tak som to mala roky, tak to viem presne :grinning: teraz viem cca... :sweat_smile: :grinning: teraz zohladnuju či deti chodia do školky, školy alebo su furt doma... a tak podobne...

kedysi za dalsie decko dali, ak hoci len časť mesiaca bolo v profi , teraz človek deti čo nema celý mesiac má "zadarmo"....

sa to furt meni...
4. jan 2016 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vargatomas1 cca tak ako píšu baby ale deti majú svoje peniaze na jedneho 180/200e jedlo šaty ,šaty dokladuješ aj hyg,veci.. a každý pol rok prispevok na plyn,elektrinu,vodu........ tvoj plat je tvoj plat...to nedávaš detom... je to od 500 do 650e v čistom a stravné listky ..lepšie caliocarta k výplate,,ja som mala na každý den listok,,,zaleži aj od DED
4. jan 2016 o 21:35  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@najjulinka ja som dostala vyplatené aj na pol mesiac.. bez problemov :slight_smile:
4. jan 2016 o 21:36  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vargatomas1 do ded sme chodili cca každy týžden, a 2 krat nás boli pozriet doma do mesiaca soc,prac... dalo sa nič strašné
zaleži čo potrebuju deti,aj návštevy aj poradne v ded... :slight_smile:
4. jan 2016 o 21:48  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mata71 ja som mala časť mesiaca dovču a časť 2deti a smola... plat len za jedno, lebo to druhé nemam celý mesiac... mala som dovču tretinu mesiaca a po dovči som preberala nove dieťa...
4. jan 2016 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@najjulinka asi to fakt zaleži od DED škoda že Ti to tak dali
4. jan 2016 o 22:03  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vargatomas1 a čo sa týka chodenia do decaku je to individuálne... na porady musi.. supervizie... ak su interakcie, ak su navštevy biologickej rodiny... odovzdať na dovolenkua vybrať po dovolenke... :sweat_smile: pozývaju aj na akcie - mikuláš, MDD a pod. - toto e na nás či sa nám hodí prísť alebo nie... kedysi sme mali doktorku v decaku a dostavali sme gastrače, tak sme tam boli casto,a le koli tým gastračom 1x za mesiac minimalne.... :grinning: najviac sa chodí ak biologicka rodina chodí často... :rolling_eyes:
4. jan 2016 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@opicka2
To je hrozne dlhá doba, Počula som, že niektoré páry čakajú už piaty rok, nedá sa to nejako urýchliť?
4. jan 2016 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajkanm:slight_smile: Otvoriť svoje srdce a ísť si vybrať z detičiek voľných na adopciu :slight_smile:- lenže to sú buď staršie deti, súrodenecké skupiny, choré detičky, rómske detičky, alebo inak znevýhodnené detičky... No nie všetci si na to trúfnu, preto sa čaká aj 5 rokov.
4. jan 2016 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
... v stredu ideme do Navratu ... prvy krok k adopcii ... vlastne druhy ... prvy bolo rozhodnutie nas spolocne, ze ANO ... tak moc sa tesime
7. jan 2016 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
Ahojte , pred časom som mala dotaz na admina či by bolo možné rozšíriť ponuku v profiloch ( časť tehotenstvo a rodinka ) o možnosti ako : áno dieťatko sa nám narodí v srdiečku , alebo niečo podobné možno jednoduchšie kde by sme aj my dali vedieť že čakáme na dieťa a namiesto termínu pôrodu by sme si mohli uviesť deň zaradenia do poradovníka a tiež aké túžime dať mená deťom čo na to poviete ? mne by sa to páčilo :hearts: ! Admin mariosmykal mi odpísal že sa o tom porozpráva s kolegami tak ak sa Vám tento nápad páči napíšte im aj Vy nech vedia že nás je viac Ďakujem ...
8. jan 2016 o 05:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (21)
no to by sa aj mne páčilo @mana85 pridavam sa k tebe je to dobry napad si napísat o termínoch ale aj o menách
8. jan 2016 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mana85 to by sa pacilo aj mne :slight_smile: super napad!
9. jan 2016 o 09:21  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok