Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

sophina
19. dec 2015

@lillik3 podľa mňa sa maminka este po mu vrati .

karkana
19. dec 2015

ked už oslovia nových adop.rodičov, tak dúfam, že si to bio maminka nerozmyslí,,,nie je nič horšie,ako vratiť dieťatko,,,,,,,,,,bio je bio,ale ak aj dieťatko nemá pokojný život možno,,,,čo asi nemá,,,,tak teraz ho už čaká ozajstný život plný lásky 🙂 nezávidím novej rodinke, lebo budú trpnuť,,,,čo ak

zibi
20. dec 2015

baby citali ste temu Adopcia - nevieme sa rozhodnúť tam ti odstrasujuce priklady ... normalne sa mi to zle cita 😖 ☹

continental
20. dec 2015

Ahojte babenky 🙂 ,neviete náhodou,ako pokračuje adopcia v žilinskom kraji?,či sa náhodou nestal nejaky zázrak a poradovnik sa pohnul.Tento rok podla všetkého dali na adopciu 2 deti ☹ ......ďakujem za info 😵

beka22
20. dec 2015

@continental Ahoj stojíme. Tento rok nič nové ☹

continental
21. dec 2015

@beka22 ďakujem za info.♥

mana85
21. dec 2015

@zibi Ja sa tam ani nejdem vyjadrovať 😔 fuj , stačí že ado-decko len trochu vytŕča z rady a už je diagnóza jasná " veď čo sa dá iné čakať - nič dobré " Na mňa ako osvojenú nikto nepovie že jej ona sa stará o svoju nevládnu mamu a ako ju prebaľuje , kŕmi a ľúbi to nikoho nezaujíma každý hľadá len to zlé 😒

dancura
21. dec 2015

Baby, vedeli by ste mi prosim povedat, ake postupy su pri adopcii? popripade ma navigovat na stranku, kde sa o tom pise?
My patrime do Bratislavskeho kraja...ako dlho trva osvojenie babatka tu?
Dakujem

zibi
21. dec 2015

@mana85 ved to , ja tiez nemam rada predsudky a ani skatulkovanie ludi.. je to smutne 😔
ale netreba upadat do skepsy...je kopec a vela ludi, ktori maju otvorene srdce a aj mysel 😵 a poviem ti, co svet svetom je ...ludia sa boja noveho, boja inakosti, nepoznaneho, tak to treba aj takto brat.... a ist svojou cestou a byt prikladom 🙂 aspon sa o to snazit.. 😀

mana85
23. dec 2015

Ja som malý vinšovník, zavinšujem ako nik: šťastie, zdravie rodine , nech všetko zlé pominie . Krásne Vianoce praje rodina Sapárová 🙂

sophina
23. dec 2015

@mana85 aj vam pozehnane sviatky 😉

marcelarefat
23. dec 2015

Kedze sa nam blizi pomalicky ten krasny cas vianocny, tak vam vsetkym prajem krasne prezitie tychto sviatkov. Vsetkym maminkam ktore maju svoje deticky uz pri sebe, prajem nech im v zivote robia len radost, vela zdravia a pohody. Nam mamickam cakatelkam prajem nech sa nam to krati a mame cim skor svoje deticky pri sebe. Krasne siatky a vsetko dobre v Novom roku dievcence.

mata71
23. dec 2015

Krásne vianočné sviatky Vám želáme ,nemusia sa stoly prehýbať a byť pod stromčekom 1000 darčekov stačí jeden v ktorom je láska,ochota,zdravie a šťastie v podobe malých ratolestí ...marta

martinkasl
28. dec 2015

@mata71 ty vzdy tak trefne a pekne 🙂 aj vam krasne a radostne sviatky..tie nase urcite su 🙂 ozvite,zastavte sa... 🙂

beatrix1985
28. dec 2015

Ja som si adoptovala, lepsie napisane, ze osvojila. Skumali financne pomeri, bitove, vzatah mna a muza, prehlasenie ze sa lubime. No hroza. Presne rok to trvalo. Kurator bol u nas niekolko krat. Nas a dcery sa pytal vselico.

mata71
28. dec 2015

@martinkasl ďakujem ,len tak ako citim 🙂 a jasné že tie Vaše súú naj naj... 😵

darinka21
29. dec 2015

ahojte našla som toto fórum aj my rozmýšľame nad adopciou. Jedno máme svoje, dvoj ročného chlapčeka a preto by nám ani nevadilo to dlhé čakanie. Len keď som si prečítala že sa pýtali aj vašej dcéry @beatrix1985 :D tak ma to trochu vyplašilo :D môj syn si už teraz strašne vymýšľa čo bude keď bude starší :D držím vám všetkým palce a prajem pekné sviatky 🙂

11simca16
29. dec 2015

ahojte, je tu niekto z Trnavského kraja kto ma dieťatko v pestunstve? ďakujem

johanka121
30. dec 2015

Krasky, zelame krasne medzisviatkove obdobie a nech sa dari v Novom roku..nech sa cim skor dockame deti a nech cakanie rychlo ubieha ☺ nech maminy ktore sa o deti nemozu postarat ich radsej daju na adopciu namiesto aby isli na potrat..
Fili ma rok a 7 mesiacov, cakali sme na neho 4 roky a toto boli nase druhe spolocne vianoce a ta jeho radost zo stromceka, vyzdoby, darcekov je uzasna.. 😊oplatilo sa pockat..

erio
30. dec 2015

@johanka121 Krásne si vystihla podstatu, všetko dobré aj Tebe i celej rodinke. 🙂

vargatomas1
30. dec 2015

@11simca16 ahoj my sme a mame aj adoptovaneho chlapčeka aj 2 dievčatka v pestunstve

continental
31. dec 2015

Ahojte 🙂 chcela som sa spýtať,pre pokoj duše.Ak po dlhých rokoch čakania prideme na radu a dostaneme malého anjelika do adopcie,ćo ak si to bio matka rozmyslí a maličke nam zoberie.To budeme musieť zas v poradovniku čakať dalších 5-6 rokov? 😨 Lebo tu hodne krát čítam"dúfame,že si to bio matka nerozmysí".......Ďakujem za info a šťastný Nový rok.

johanka121
31. dec 2015

@continental matka ma na rozmyslenie len 6 tyzdnov a ak by si to nahodou rozmyslela ( co verim ze nie je caste) tak ste zase prvi v poradi ☺

tlucka
31. dec 2015

Len pre info, zial od zajtra plati, ze matka bude mat na rozmyslenie 8 tyzdnov... Zase "skvely krok"...

johanka121
31. dec 2015

@tlucka to som nevedela..

tlucka
31. dec 2015

@johanka121 My sme sa to tiez dozvedeli az na priprave.. Myslim, ze ide o dalsie skvele opatrenie, ako zneprijemnit zivot adoptivnej rodine.. Ale co uz, vydrzime vsetko 🙂

marcelarefat
31. dec 2015

@tlucka dali sme sa na boj a budeme bojovat 🙂

loginexistuje
31. dec 2015

@continental nie budes znovu na prvom mieste. Inak napr. v BA kraji ti to nehrozi oni nedavaju deti skor do novej rodiny ako uplynie ta lehota. Dovtedy su deti v profesionalnej rodine / zamestnanec DD/

tlucka
31. dec 2015

Ja som z TT kraja a tu davaju babatka hned do rodin. Sice je to risk a psycicky fakt narocne obdobie cakania na to, ci si to bio matka nerozmysli. Ale ja osobne som rada za takyto postup. Neviem si predstavit ze by bolo mimi v profi rodine a mam ho chodit len navstevovat.. Ak mate kocky ine skusenosti a poznate vyhody a nevyhody oboch pripadov, prosim napiste mi. Este len sme zacali pripravu tak nech sa viem pripravit na kazdu alternativu 🙂

dadenka1
31. dec 2015

My sme brali dcerku bpriamo z nemocnice cca 10dnovu s tym, ze sme podpisovali info suhlas, ze sme si toho vedomi, ze bio ma pravo do 6 tyzdnov reagovat... Sme si povedali, ze radsej 6 tyzdnov u nas ako u cudzich a keby zrovna si to rozmysleli, tak sme dali malej lasky tolko, kolkobsa en dalo... A niko si nic nerozmslel. Na urade vraveli, ze to sa stava uplne extremne malo... Konkrene pani co nas mala na srarosti to ani nezazila este za svojhej praxe

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre