Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
15. jan 2016

@siska25 Ano v rodnom meste dieťaťa sa take vybavuje , potrebujete Právoplatne ! rozhodnutie o osvojení ak rozhodnutie bude posielať súd na matriku tak si radšej telefonujte raz na súd raz na matriku 😝 zvlášť ak musíte ďaleko cestovať a ak meníte len priezvisko tak stačí jeden rodič na vybavenie RL no ak aj meno tak na matriku musia prísť obaja / no lepšie je zavolať si a presne zistiť každý úrad to môže mať inak a môžu od vás žiadať ešte nejaké iné doklady nás prehnala jedna že potrebuje sobášny list ešte v ten deň sme sa tam otočili to už " úradovala " druhá pani a Tá ho nepotrebovala tákžetak 😎

mana85
15. jan 2016

@marcelarefat
@sophina
Aj môj ujo býva na Baračke 😉

sophina
15. jan 2016

@mana85 @marcelarefat ... Mňa rodičia splodili na "zabe" 😉

marcelarefat
15. jan 2016

@mana85
@sophina Aky je ten svet maly baby 🙂

marcelarefat
15. jan 2016

@mana85 a ako sa vola?

siska25
15. jan 2016

@mana85 Ďakujem za info. No už ma to večné papierovanie a behanie po úradoch unavuje a chceli by sme to mať čím skôr za sebou. Ešte potom všetky ďalšie úrady obehať a máme snáď pokoj.... 🙂

sophina
17. jan 2016
yukki
20. jan 2016

Pekný kontrast....v tých dvoch článkoch pod sebou
@sophina
@mana85
☹ ☹

sophina
20. jan 2016

@yukki
@mana85 moj manzel to pomenoval cele takto
Povedzme si úprimne, že od súdružky mimozemšťanky sme aj tak neočakávali nič viac, nič lepšie - takže nás to vlastne ani nemôže veľmi prekvapiť...

Smutné sú na tom najmä 3 veci:

1.) V oblasti náhradnej výchovy nejde až o tak výnimočnú odchýlku od normy. Nie je to tak, že všetky ostatné zariadenia náhradnej výchovy robia skvelú prácu a len Tomanová je čierna ofca. Naopak - obávam sa, že Tomanová si toto môže dovoliť o.i. preto, že aj mnohé ďalšie decáky sú ešte stále také, aké sú. Bez ohľadu na to, do akej veľkej miery sa tvária ako decáky "rodinného typu"...

2.) SMERácke prísavníctvo na verejné rozpočty nie je nič nové, nič prekvapitié. Tu si odštipneme z obstarávacej ceny CTčka, tam dáme vernému lokajovi teplý flek a hentam zase pridelíme dotáciu. Kto nekradne - okráda vlastnú rodinu. A vyhraj voľby - a môžeš všetko.

3.) No a úplnou čerešničkou na torte je, že súdružka mimozemšťanka je detská ombudsmanka a bude na tejto pozícii ešte dlhé roky. Predstavujem si, ako súdružka ombudsmanka začína konať proti súdružke mimozemštanke a jej dcére. Jaaaj... (grin)

EDIT - P.S.: Jasné, že tam tým deťom nie je "dobre". Každé dieťa predsa potrebuje (minimálne) maminku, ktorá ho bude milovať... To dobre vieš. A túto potrebu neprebije ani tá najluxusnejšia postieľka na svete.

alicag
20. jan 2016

@sophina je to smutne😠😠😠

marcelarefat
20. jan 2016

@mana85 no comment ☹ ☹ ☹

alicag
20. jan 2016

@mana85 to je nieco neskutocne co sa tu deje v tomto state fuj😠

janakjk
21. jan 2016

špinavý skorumpovaný systém...

sheenka
21. jan 2016

Babule očakávame návštevu sociálky,na čo špeci sa máme pripraviť?

mana85
21. jan 2016

@sheenka To záleží od " kontrolórov " normálne by sa mali zaujímať len o priestor vyhradený pre dieťa poprípade kúpeľňu u nás sa pýtali ešte na kúrenie , rodinný rozpočet návštevy kto a ako často ku nám chodí 😝 prvý krát sme mali ohlásenú návštevu tak som sa mohla pripraviť a pekne poupratovať 😀 no teraz prišli neohlásené ja v župane strapatá v ten deň ma zrovna pustili z nemocnice všade neporiadok Kubo v ružových rozťahaných pančuchách 😅 no katastrofa ale šetrenie dopadlo v poriadku ja som sa bála že nám aj psa zoberú 😝

sheenka
21. jan 2016

@mana85 jaaj rehocem sa,si ma pobavila,viem si to zivo predstavit 😉 😉 no ale co. Ved to je realny zivot,to musia tetuse zo socky urcite vediet 🙂 takze vsetko dobre dopadlo,vsak? My este nemame izbicku zariadenu,byvame v novostavbe,preto sa pytam,mame tam iba starsiu valendu a rolldor.
Tiez by sa mali ozvat,tak dufam,ze nebude problem. Jasne,cistota a poriadok to je u nas zatial udrziavane 🙂 🙂

sophina
21. jan 2016

@sheenka
@mana85 ked pridu neohlasene ku nam ?! 4 deti ... sialeneeeee 😀

mata2
21. jan 2016

@mana85 ani k nam sa nikdy neohlasuju 😅
k vam chodi tiez p.Samelova?

mana85
21. jan 2016

@mata2 😝 áno teraz bola ona pri prvom ešte taká mladučká neviem už jak sa písala šla na materskú vtedy ... vlastne u nás boli len raz pred prvou prípravou a potom už vôbec neprišli až teraz keď sme si dali žiadosť o druhé bábo ...

mana85
21. jan 2016

@sheenka áno , dobre to dopadlo no hanbila som sa riadne 😎

sheenka
21. jan 2016

@mana85 verim,myslim,ze kazda z nas by sa 🙂 ale ved aj tetuse su zeny a urcite to chapali. Kde sa zije,tam musi byt aj trosku neporiadku. A ked su deturence,tak to je prosim organizovany neporiadok 🙂
kazdy vie,kde co ma..a ked nie,tak sa to hadam niekde najde 😀

maartinkaa
21. jan 2016

mne prisla socialka cez otvorenu terasu bez ohlasenia, kde mi kyslo cesto, deti hole, smradlave od cibule,,,no a doteraz som s nimi zadobre 😀

mana85
21. jan 2016

@sheenka Ono aj keby ma zrovna v ten deň nepustili z nemocnice tak aj tak by som nemala extra upratané 😉 no tým že som 2 dni bola mimo domu a chlap sám s drobcom a mojou mamou čo je za dve deti tak sa to nakopilo , určite to brali ako poľahčujúcu okolnosť 😅

beka22
21. jan 2016

Žienky mám otázočky presťahovali sme sa z bytu do domu ktorý neni ešte úple dokončený izby sú ale ešte nám chýba vrchná kúpelka a dnes som prehlasovala adresu na soc. u nás v meste a pani mi povedala že ak si Žilina vyžiada tak prídu na kontrolu. Nemáte skúsenosť či prišli či dajú vedieť a čo bude hlavne kontrolovať?

iivviikk
22. jan 2016

Ahoj skúšali ste niektorá z Vás nahliadnuť do databazy neziskoviek ako je Úsmev. Ja nad tým uvažujem tak neviem čo ma čaká. V poradovníku sme 2 roky a skoro vôbec sa to nehybne.

mana85
22. jan 2016

@iivviikk Kľudne sa môžte spojiť s návratom alebo úsmevom neviem či majú rovnaké zoznamy detičiek ako majú na krajských upsvar-och no myslím si že ich majú lepšie aktualizované my sme si len na upsvar-e prezerali a čo čakať od toho ? no neviem , možno lásku na prvý pohľad ? možno smútok nad obrázkami ťažko povedať my sme si vybrali dve deti no už boli v rodinách dievčatko a chlapčeka spomínam si že chlapček sa volal Paťko ako môj muž a jeho bio-mama bola narodená v rovnaký deň tiež ako mm nemal tam fotku ani video záznam no aj tak sme sa oň zaujímali už mal svojich rodičov no aj tak si na neho občas spomeniem ako sa má ...

iivviikk
22. jan 2016

No nám na upsvar tiež ukázali chlapčeka ale už bol v rodine, už je tomu rok a často si na neho spomeniem. Tak skúsim ten úsmev v pondelok zavolám.

mana85
22. jan 2016

@iivviikk držím päste !

sophina
22. jan 2016

@iivviikk ano navrat isto kontaktuj. maju "aj svoje" zoznamy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre