Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vanillaskyy
8. sep 2016

@bibal123 v Trnave si robim...

kikuska_wedge
8. sep 2016

@lilienkalilina dnes presne to isté mi hovorila bývala kolegyňa (mimochodom staršia pani, dve deti v mojom veku, pozná ma cez desať rokov, vie že sme bezdetní). Že či sa nebojíme génov, lebo sú silnejšie ako výchova. Povedala som jej len toľko, že už sa nemôžeme dočkať, aby sme to mohli risknúť. V duchu som si povedala, že najsilnejšia je moja láska a aká som rada, že s tou osobou už nemusím prichádzať do kontaktu.

celasapremenim
8. sep 2016

@kikuska_wedge
tieto povahy poznam, casto o ne zakopavam, dokonca sme boli s kamoskou, dva kociky, deti dvoj a rocne a ona tak zrazu na nas, ze ci sa nebojime do tejto doby vychovavat deti, ze ona nas teda obdivuje, aku mame odvahu
a skutocne to nemyslela v dobrom, bolo to vidno na tej zene, ze je to jedovata svina

tak hovorim kamaratke, ze no vies, pani sa uz zreprodukovala, tak ostatni nemusia, jej zlate geny uz su vonku :D a to ludstvu staci
tak zozelenela

aj u vlastnych deti sa nam moze stat burliva puberta, nie este ked si hladaju svoje korene
je lahke povedat, ze to je preto, lebo nie je vase a podobne, vobec to nie je pravda, poznam mnohe usporiadane rodiny, kde sa jedno z deti narodilo problematicke a mohli sa aj na hlavu postavit, osediveli kym dospeli tie deti, ked ich raz lubis, nie je co riesit a vsetko sa da zvladnut
adoptovane deti su vsetkym na ociach, je to nieco nevidane a tieto rodiny aj viac sleduju ludia okolo....no slovensko

kikuska_wedge
8. sep 2016

@celasapremenim neviem kde sa to v tých ľuďoch berie. Ako môžu niečo také vôbec z huby vypustiť. Každé jedno dieťa je úžasné a samostatný jedinec. Nemôže predsa za svojich rodičov. Fakt to nechápem. Neviem či sú to také silné predsudky, vnímanie ekonomického dopadu na rodinu, alebo čo ich "motivuje" k takémuto postoju. Áno mala by som to vnímať aj ja reálnejšie, ale nedokážem to. Za mňa v celej tejto veci absolútne nerozhoduje rozum, len moje srdce. Ale zase na druhej strane, 100% viem, že naše rozhodnutie prijať deti je úplne v poriadku a mám 100% istotu, že všetko dobre dopadne. Neviem prečo, ale nikdy som si v ničom nebola taká istá ako v tomto.

csandalova
8. sep 2016

Aj ja sa stretavam s tymto problemom, geny a blablabla, ale netreba ich pocuvat, to dieta bude vychovane s laskou a ziadny problem nebude 😀

evadek
8. sep 2016

@kikuska_wedge aj ja viem,ze ak budeme mat dieta....bude skvele....lebo ak ho budem-e vychovavat ako nas nasi rodicia, tak to ani zle dopadnut nemoze🙂

beka22
8. sep 2016

@lilienkalilina myslím že mať obavu je normálne ale nepozeraj na reči iných. Mám kamošku čo má 3bio deti a jeden je drogovo závislý naháňal ich s nožom bil ich kradol im peniaze. No a to je bio. Ako niekto môže vedieť ako sa bude chovať adoptované dieťa keď to nevieme ako to bude pri bio deťoch. Veľa záleží od rodičov a od rodiny kde bude. Ja som zatiaľ veľmi šťastná že mám obe lásky a dúfam že to šťastie nikdy neskončí. Predstav si že to malinké nerastie pod Tvojím srdcom a povie Ti MAMA pre toto a ešte veľmi veľa iných dôvodov sa to určite oplatí. Život s deťmi je DOKONALÝ🙂🙂

aveeva72
8. sep 2016

@evadek V UPSVaR sa necaka vobec. V Usmeve uz nas teraz nemohli zaradit, az v januari. Navrat som este nekontaktovala.

aveeva72
8. sep 2016

@lilienkalilina No zial, je to lotería. Ja som uz raz mala vybavene vsetky podklady, ale nakoniec som ziadost o osvojenie nepodala, odhovorila ma kamaratka detska psychiatricka, kt.pracuje s takymito detmi. Ze su fakt problemove, z divnych rodin...

beka22
8. sep 2016

@aveeva72 človek veľa krát nevie prečo ide dieťatko na adopciu ale treba si uvedoniťže keď majú ľudia tak silnú potrebu mať dieťatko a inak to nejde tak toto je jediná cesta a vtedy to stvorenie berú aj s rizikom. Ja len dúfam a určite nie som jediná že naše dieťatko nás bude milovať ako aj my jeho a zvládneme aj obdobie puberty. Verím že láska a rodičia to dokážeme.

najjulinka
9. sep 2016

hLAVNE SI TREBA UVEDOMIť, žE ADOPCIA JE ALTERNATíVA A NIE NáHRADA .... kto dieťa bere ako náhradu za vlastné, tak to nevyjde ani omylom... može byť prvotný impulz, že vlastne nemožem, tak si adoptujem, ale musi byť prijate to, že je to alternatíva a nie náhrada... a tak je potom o dosť vyššia pravdepodobnosť, že to vyjde.... ale lahke to byť nemusí... a asi pravdepodobne ani nebude....

lilienkalilina
9. sep 2016

dakujem baby za všetko,už sa mi trošku ulavilo.je dobre,vedieť že tu sa najdú ludia,ktorý ma pochopia

anettta
9. sep 2016

neviem, ci je to dobre, alebo zle, ale pre mna adopcia nie je ani nahrada, ani alternativa... pre mna ma adopcia uplne iny rozmer. ale to asi preto, ze ja uz mam svoje biologicke deti...pre mna je adopcia najma pomoc dietatku, ktore ju nemoze dostat od svojich vlastnych rodicov...a mozem len silno dufat, ze dietatko nebude sklamane z toho, ze ho vlastna rodina opustila (je uplne jedno, ci nemohla alebo nechcela) a bude ONO NAS POVAZOVAT ZA PLNOHODNOTNU NAHRADU 🙂 a bude nas lubit. a snad to prinesie stastie a usmev aj do nasej rodiny.

dia6
9. sep 2016

@kikuska_wedge Aj nám sa stávalo, teda vlastne takmer každý nás "upozornil" (ak to tak možem nazvať), či sme si vedomí, čo z "nie naších detí" može vyrásť????!!!!

dokonca aj dobrí kamaráti nám to nenápadne spomenuli... a priznám sa, že som bola sklamaná keď mi to nejako naznačila aj moja vlastná babka.

Ľudia sa boja všetkého "iného". Nech sa boja, ja sa života nebojím a preto chcem skúšať... a toto bolo najlepšie rozhodnutie v našom živote.

Naší dvaja bio.súrodenci (naše lásky):

dia6
9. sep 2016

@anettta My sme si brali tiež nášho malého s tým, že ja som po dieťatko z DeD vždy túžila, už ako dieťa...a aj som robila dobrovoľníčku v DeD, ale nestačilo mi to a tak sme s manželom išli do pestúnstva...

No a teraz máme dve detičky a zistili sme, že možno vlastné nebudeme mocť mať. Ale to ešte nie je isté.
Náhoda...???

anettta
9. sep 2016

@dia6 aj ja som robila dobrovolnicku (aj ako praktikantka sestricka) v DD a tiez som si vtedy povedala, ze si vezmem tae dietatko zo sebou domov 🙂 ale potom prisiel ten zivot, kde som nemala cas a neviem...jednoducho ma to nenapadlo...a ty mas v popise 3 deti 😉 pocitas manzela? 😀 my sme este nie rozhodnuti, ci pestuni alebo adopcia, nevieme sa rozhodnut...ak sa mozem spytat, deticky ste si preco neadoptovali? viem, ze Tvoje deticky asi nie su pravne volne...rozhodli ste sa az potom?

celasapremenim
9. sep 2016

@dia6 no na zozranie su :D

katkuz
9. sep 2016

@dia6 nadherne stastne deti 🙂 a vyzera, ze maju krasny vztah aj medzi sebou 🙂 ... a teda, krasne profesionalne fotecky 🙂

celasapremenim
9. sep 2016

to asi nie su profi, ja take fotim tiez :D

katkuz
9. sep 2016

@celasapremenim myslela som aj ten zaber, nemyslela som, ze robene niekym kto sa tym zivi 🙂 ja mam 3 deti a odfotit ich, aby boli vsetky na jednej fotke a este sa aj nejak tvarili- utopia 🙂 😀 🙂

celasapremenim
9. sep 2016

@katkuz mam tiez tri a dari sa mi to :D:D:D:D ale teda je to drina, ale bavi ma to :D

vanillaskyy
9. sep 2016

@dia6 úžasne detičky 🙂

santeema
9. sep 2016

@5katarina7 krasna slecna🙂...a stale sa celkom podoba na toho mojho chalana🙂...

santeema
9. sep 2016

@5katarina7 co myslis🙂? tuto sa nezna, ale ma velmi tmavu pokozku🙂

5katarina7
10. sep 2016

@santeema fakt je tam podoba 🙂

santeema
10. sep 2016

@5katarina7 tak aspon bude mat dajaku sestricku virtualnu🙂

opicka2
10. sep 2016

Z internetu:
Boli raz na svete dve ženy, ktoré sa nikdy nepoznali,

Tú jednu si už nepamätáš, tej druhej vravíš „mami“.

Dva rôzne životy zaostrené na ten Tvoj,

Jedna je Tvojou hviezdou, druhá je Tvojim slniečkom.

Prvá Ti dala život a druhá učí ťa ho žiť.

Prvá Ti dala túžbu po láske a druhá sa ju snaží nasýtiť.

Jedna Ti dala pôvod a druhá Ti meno dala svoje,

Jedna zasiala do Teba talent a druhá stráži jeho rozvíjanie.

Jedna Ti city dala a druhá odvahu poraziť svoj strach.

Jedna z nich videla Tvoj prvý úsmev, druhá utiera slzy na lícach.

Jedna sa Ťa vzdala... to bola jediná jej možná voľba,

Druhá prosila Boha o dieťa a on jej poslal Teba.

A teraz sa ma pýtaš cez svoje obavy a strachy,

Otázku nezodpovedanú stáročia,

Čoho si plodom - dedičnosti či prostredia?

Ani jedného, ani druhého, MôJ DRAHÝ,

Len dvoch rôznych druhov lásky.

mata71
10. sep 2016

@opicka2 waaau

evadek
11. sep 2016

dievcata, co ste uviedli do dotazníku ako dôvod pre kt. ste sa rozhodli pre adopciu???... vraj tam nemá byť neplodnosť. ....

bibal123
11. sep 2016

@evadek my sme mali takto :

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre