Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
13. mar 2011

@goralenka neuveríš mi, ale my vlastne nemáme kde dať postieľku detskú - spálňu máme tak urobenú (polizba), že z troch strán postelí je stena na doraz - potom komoda, okno - nič žiaden priestor...a v detskej tiež nič - lebo tam máme poschodovú posteľ - jedine, že by bola postieľka v strede izby... a ich vôbec nenapadlo opýtať sa, kde bude postieľka pre bábo? 😕 😀 No ale hovorili sme, že rozmýšľame nad domom.... takže keby čokoľvek bolo (čo pravdepodobne nebude 😉 ) tak povedz aj ty, že rozmýšľate nad domom 😎

kanhwa
13. mar 2011

@goralenka tak tie zvieratka naozaj ziadne starosti - my mame psika a predsa to je na zvazeni rodicov, ci tie zvieratka su vhodne alebo nie. samozrejme, ze byt plny tarantul by vam asi nepresiel 😎
a co sa tyka tej svagrinej, to by som im ani nehovorila - naco? ved to je vasa vec, kto u vas prespi. zatial tu izbu nepotrebujete a je to vas byt predsa, co koho do toho???
a uz fakt nestresuj - vsetko pojde ako po masle. ja myslim, ze pre vsetky je prave to cakanie najvacsi stres - ale ty s tym nemas problem 😎

goralenka
13. mar 2011

@suezana ale my vazne rozmyslame nad domom 😀
zatial izbu, ktora bude neskor ako detska (4x5 metrov) mame teraz ako spalnu a tam sa vmestia aj 4 postielky 🙂
a ked bude mat mimco vlastnu izbu, spalnu prestahujeme do tej mensej, kde je svagrina a ta velka izba zostane ako detska izbicka 🙂 ta je aj pre 3 deti 😀
co sa mozno ani nestane, lebo rozmyslame nad domom, to len keby sa nam nahodou plany zmenili nejak alebo odusnuli 😀

mne islo skor o to, ci nezacnu rypat, ze niekto s nami byva.. ale ona sem ozaj chodi len spavat parkrat do tyzdna.. aj ked tam ma nejake veci, je jasne, ze to je skor ako internatna izba...

suezana
13. mar 2011

@goralenka určite nie, veď to je normálne, že v rámci rodiny bývajú spolu aj rodičia, súrodenci,.... a že si pomáhate, to svedčí o niečom 😉

maznacik007
13. mar 2011

baby ja som sa stretla s tym ze sme prisli na nastevu pocas pripravy a buduci rodicia mali uz nachystanu krasnu detsku izbicku aj s koliskou no komplet vybava..... ja som sa tam rozplyvala krasne to bolo... ale je to skor vynimka... vacsinou si zacinaju kupovat az ked uz cakaju a tak...

ale vazne netreba stresovat... ved aj tak sa rata ze sa na babenko bude cakat a dovtedy sa vsetko da vselijak premiestnit atd atd... tak aby vsetko bolo pohodlne pre vsetkych... no nie..

goralenka
13. mar 2011

@kanhwa dakujem 🙂 no akoze ja to, ze tam niekto prespava nechcem nikomu vesat na nos.. len som sa obavala, ze ked tam bude chciet vojst, bude jasne, ze tam niekto byva... povodne som chcela pred navstevou vsetky tie veci odpratat ale nebudem to robit.... je jasne ze je nasa vec kto tam spava a tak, ale aby si to tetuska nevysvetlila, ze to je tretia osoba v byte a treba aj od nej vypis z registra a take tie voloviny.. bohvie co ich napadne 😀

morcata povazujem za uplne v pohode, obcas ich necham vybehat po byte, ale vacsinou su v klietke.. je jasne ze pripadna alergia by sa nejak riesit musela, ale na druhej strane - ja osobne som stotoznena nazorom ze sterilne prostredie detom viac skodi ako pomoze, ja som bola do dvoch rokov v dome, kde nebola tepla voda, sestra bola o rok mladsia, mama plakala plienky v studenej vode v studni a uz ked som sa naucila chodit, lozila som psovi do budy, raz som tam aj zaspala a mama skoro osedivela, kde som, lebo vedela, ze som niekde na dvore ale mna nikde😀 natahovala som sa s maciatkami a dokonca som pasla kacicky a husi okolo dvoch rokov 🙂

a cakania sa naozaj nebojim 😀

suezana
13. mar 2011

@maznacik007 ty chodíš na kontroly?
ja inak aj preto nejako neriešim tú postieľku, lebo máme dieťa do 3 rokov, a možno aj preto, že Vaneska nechcela spávať v postieľke...

suezana
13. mar 2011

@goralenka čo keby si na tú izbu - na dvere dala lebku, že nepovolaným vstup zakázaný 😀 alebo vstup len na vlastné nebezpečenstvo 😝 či majú tetky zmysel pre humor 😅 😀 😀

goralenka
13. mar 2011

@suezana alebo jej poviem, ze ked sme pred skoro piatimi rokmi kupili byt tak byvaly majitel to zamkol a kedze nemame kluce tak ju nepouzivame 😀 a mame po dietati 😀 (ze sme mesuge 😀 )

suezana
13. mar 2011

@goralenka 😀 😀 😀

kanhwa
13. mar 2011

Baby
my sme mali postielku teraz asi dva tyzdne poskladanu v spalni - aj s baldachynom. ale ked sme sa dozvedeli, ze poradovnik stoji, tak sme ju pekne poskladali a schovali, nech nam z toho nezadrbka 😉

misula4660
13. mar 2011

@kanhwa presne takto je to aj u nás, v decembri sme postieľku aj s baldachýnom poskladali a v januári naspäť zložili... ☹

dadenka1
13. mar 2011

ja mám doma postieľku už 3 roky rozloženú 😀 😀 😀 Vždy ráno sa zobudím, a kuknem, či nám tam už bocian niekoho nehodil... 😀 😀 😀
Nie nie.. 2-3x ročne príde sestra (býva v cudzine) s deťmi a oni potom bývajú v našej spálni.. Takže v spálni postieľka a prebaľovák s plienkami, v špajzi škrupina a sedačka na jedenie, v obývačke krabice s hračkami.. Mne sa to proste nechce spratávať... A okrem mi to robí radosť byť obklopená detskými vecami.. Niekedy si to tak predstavujem, že my to dieťa už dávno tu máme, a no je také dobré, že len spí.. Hrabe mi? Dobre mi tak...

A čo sa týka návštevy zo sociálky... Prišli, sadli do kuchyne, nič nekukali, ani nevedia, koľko máme izieb, a po 3 minútach boli preč... Počkajte... teraz vlastne ani neviem... Boli u nás nejaké tety?

dadenka1
13. mar 2011

@suezana tak si predstav, dáš si do spálne na dvere lebku, v noci pôjdeš cikať, zažneš malé sveto... a.... lebka kuk na teba... 😀 😀 sa aj pokakáš...

misula4660
13. mar 2011

@dadenka1 no veru, alebo od strachu aj zabudne čo vlastne chcela, xixi 😀

dadenka1
13. mar 2011

@misula4660 😀 ....Inak mám ciťák, že tento týždeň ti zavolajú... Lebo už je jar.. a mláďatká sa liahnu...

misula4660
13. mar 2011

@dadenka1 jéééj, kiež by bol tvoj pocit nakoniec aj skutočnosťou.... 😉

dadenka1
13. mar 2011

@misula4660 no jedine, žeby nie.. ale to si nepripúšťam.. 😀

misula4660
13. mar 2011

@dadenka1 😀

misula4660
13. mar 2011

Baby, toto je môj dnešný horoskop:
Lev
Luna pôsobí na vás harmonicky. Skúste sa ešte viac uvoľniť a sústrediť na svoje bytie tu na Zemi spôsobom, ktorý bude bez zbytočných emócií a dramatizovania. Precíťte svoju súčasnú situáciu a skúste reálne zhodnotiť svoje možnosti, pre vašu kariéru i súkromný život. Nasledujúci týždeň si v mysli naplánujte úspech a pohodu. Priťahujeme také veci, na aké sa naladíme!
Od dneska stále myslím na to, že nám určite tento týždeň zavolajú..... 😉

kanhwa
13. mar 2011

@misula4660 😎 😎 😎
ved vy uz zas budete za chvilu skladat 🙂 🙂 🙂

misula4660
13. mar 2011

@kanhwa xixi, to by bolo ale krásne skladanie...kiežby.... 🙂

goralenka
13. mar 2011

Tak ked uz vas tu mam, napiste mi prosim, co je zakladna vybavicka?
Postielka, prebalovaci pult alebo podlozka, kocik, autosedacka...
a ostatne? kolko coho? 😀
ja sa poznam, ja to budem kupovat ked nam zavolaju, tak nech mam dovtedy aspon zoznam 😀 (a slubujem, ze si ho odlozim a nestratim 😀 )

misula4660
13. mar 2011

@goralenka ja ti v tomto asi objektívne neodpoviem, lebo ja som v nakupovaní maniak a ja mám zo všetkého veeeeeľa...Totiž ja kupujem od zaradenia do ZŽ a to je už tak dlho, že už vecičky ani nemám kde dávať, xixi 😀

suezana
13. mar 2011

Ja tu pijem mätový čaj a takmer som vyprskla na počítač, keď som prečítala o tej lebke a wecku 😀 😀 😀 😀
Inak, ja teraz čítam tú ságu TWilight o tých upíroch. Neni to moc strašné, išla som spať niekedy po polnoci, keď som už na to nevládala kukať - čítavam pri malej v posteli, lebo mm nechce,aby som čítala v spálni.... Zhasnem, zavriem oči a po chvíľke Vaneska zo sna - psssssst, tichučko, dobre dobre a plač a roôzne zvuky 😕 a len k oknu kráčala (dvakrát som ju presmerovala a nič 😝) a nevedela, čo chcela....(cikať 😉 ) ale v tej chvíli mi nebolo všetko jedno, ešte som mala v hlave upírov 😅 😀

suezana
13. mar 2011

@goralenka ja nič neriešim, lebo kočík mám po malej v pivnici, aj autosedačku a asi za banánovú krabicu vecičiek, ale len dievčenských - a moje kamošky sú uzrozumené, že keby to prišlo nečakane, všetky pomôžu s vecami, lebo ja som veľa porozdávala, popožičiavala a aj ja som mala veľa požičané 😉 a ja milujem burzy - tam sa dá nakúpiť lacno, alebo sekáče. 😵

dadenka1
13. mar 2011

@misula4660 myslím s tebou... tento týždeň... 😉
@goralenka zoznamov je na nete moc moc... A určite ti veľa vecí podávajú rodina, kamošky... Ja som tiež maniak.. Už pre 11 rokmi som mala plný kufor.. ale pomedzitým kamošky a sestra rodili jak bláznivé, tak som ho celý rozdala... Odvtedy už mám plný ďalší kufor... Niečo kamošky vrátili, niečo som dostala, veľa mám od sestry... A okrem toho každú mrchu, čo príde, ignorujem tým, že si kúpim niečo pre bábanko.. Ale tortelinka ma zabrzdila, mám zákaz kupovať... Má pravdu.. Veď aj tak nevieme, aké bude bábo, a aj tak bude dosť času na dokúpenie toho, čo chýba...

misula4660
13. mar 2011

@dadenka1 ďakujem, si zlatá... 😉

dadenka1
13. mar 2011

@misula4660 neni zač.. stačí bejbyfoto tu na koňovi... a do piatku!! 😉

tortelinka
13. mar 2011

@dadenka1 dufam ze moj zakaz posluchas! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre