Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

joannita
8. dec 2016

ahojte, mozem sa vas opytat, ako je to s aktualizaciou pripravy? Ak sa nemylim mala by byt po 2 rokoch, ale teraz neviem, ci my sa musime sami prihlasit ze chceme aktualizovat, alebo nas niekto vyzve? Ma sa to riesit s Uradom, alebo s Usmevom - kde sme robili pripravu?
dikes 🙂

kikuska_wedge
8. dec 2016

@beka22 ďakujem. Hádam sa na nás po novom roku usmeje šťastie.

anettta
9. dec 2016

@kikuska_wedge a ako velke deticky chcete ak sa mozem spytat? a z ktoreho kraja ste?

bambulkasofinka
9. dec 2016

Chcem sa spýtať kedy sa môže dať dieťa pokrstiť? ako ste to riešili?

jajuskajana
9. dec 2016

Ahoj @bambulkasofinka, všetko záleží od farára. Nám naše zlaticko pokrstil keď bola u nás 2. mesiac na hostovskom pobyte. Dokonca jej aj v pohode zapísal naše ppriezvisko. Sama som bola prekvapená.

kikuska_wedge
9. dec 2016

@anettta 2-4 ročné. Patríme pod BA kraj.

jenoveva
9. dec 2016

@joannita urad vam posle papier ze potrebuje aktualizaciu, ale az po 2 rokoch, a tam kde ste robili pripravu sa dohodnete na termine. Sleduj si to a chod za tym. My sme odniesli aktulizaciu a o mesiac sme uz mali babo.

aveeva72
10. dec 2016

@fatma1 neviem

marcelarefat
10. dec 2016

Dnes zasa ten krásny sen! Obliekala som si svoje malinke a brala si ho domov. ❤

beka22
10. dec 2016

@bambulkasofinka my sme mali malého na hosťovskom a po 2a1/2mesiaci nám ho pokrstil a meno rodičov dal už nás. Mali sme senzačného farára a nemal žiaden problém🙂

beka22
10. dec 2016

@marcelarefat veľmi Ti želám aby to už nebol iba sen ale nádherná skutočnosť. Držím palce.😉

beka22
10. dec 2016

@kikuska_wedge veľmi prakem každej jednej aby to bolo čím skôr my máme nášho drobca už 10 masiacov doma ale je to dokonalý pocit keď počujem mama móó a tie bošteky. No neopísateľné

marcelarefat
10. dec 2016

@beka22 Veľmi pekne ďakujem. Veru najkrajšie ,keď sa stane sen skutočnosťou.😍

belaanabela
12. dec 2016

@bambulkasofinka vieš čo mi sme malú krstili keď mala rok,spravili sme k tomu i riadnu oslavu ako sa patri na prve narodky + krst, farar ani len netušil že malá je osvojena, v klude sme pockali keď už bolo po sudoch a s novym rodnym listom sme šli na faru

tortelinka
12. dec 2016

@bambulkasofinka záleži od kňaza, my sme oboch pokrstili ešte pred súdmi, obaja majú v krstnom liste meno a priezvisko, ktoré ešte nemali🙂

erio
12. dec 2016

Baby chcem sa spýtať Vás, ktoré máte skúsenosť s dieťaťom, ktorému ešte nebola vyslovená osvojiteľnosť súdom (resp.právne voľne dieťa). Dali Vám dieťa na hosťovský pobyt alebo akým spôsobom iba na víkendy alebo na dlhšie? Ako to prebiehalo? Je možné, že aj po dlhších pobytoch u Vás osvojiteľnosť nebola vydaná? Odobrali Vám ho potom? Ďakujem.

beka22
12. dec 2016

@erio my sme mali od februára na hosťovskom a až v apríli bol súd a dopadol veľmi dobre lebo už sme spolu 10 mesiacov (nádherných mesiacov )

erio
12. dec 2016

@beka22 no tak to ste mali super. Len ja poznám prípad, že súd o osvojenie aj keď dieťa má už skoro rok, odročili o 4 mesiace a na hosťovský pobyt dieťa nechcú dať alebo dajú len krátkodobý pobyt. Ako osvojiteľský súd dopadne to môže byť ešte vo hviezdach. To znamená totálna neistota pre obe strany. Na hosťovskom ste ho mali stále alebo ste ho museli v nejakých intervaloch vracať naspäť do DeD?

nikadomi
12. dec 2016

@erio ahoj.. my máme od marca dieťatko doma, súd s vyrieknutím osvojiteľnosti bol až v auguste. Bolo u nás na nepretržitom hosťovskom pobyte. Toto však veľmi závisí od DD, kde je dieťatko, aké tam majú interné predpisy a stanovy. Niekde dajú na nepretržitý, inde len na striedavý. všetko je individuálne od prípadu k prípadu 😉

nikadomi
12. dec 2016

@kikuska_wedge
Kikuš a vy ste vyslovene nechceli mlaďšie dieťatko? Lebo veď to by ste už hádam za ten čas aj doma mohli mať pomaly..

beka22
12. dec 2016

@erio mali sme ho stále a oni chodili k nám a dva krát sme ho boli ukázať my. Dostali sme ho po jednej návšteve v DD. Bolo to presne do týždňa ako sme boli pozrieť spis na sociálke. My sme to mali až expresne rýchlo aj súd predosvojiteľský sme mali posledného mája a prvého júna nám volali že si môžeme prísť po papiere. Dúfam že to tak bude aj s posledným súdom čo budeme mať v marci.

karkana
13. dec 2016

Tak ani teraz sa zázrak nekoná na úrade,žeby som vybavila niečo a nebol problém,dcerka dovršila 3roky už poslali len prídavky a rodičák nie,čiže zas tam ísť a budú mi hovoriť,že čo chcem niečo také nepočuli,,,žeby mi mali dať rodičák až po deň vykonatelnosti,,,,,,,,,,,,,asi ma...

bodka4
14. dec 2016

Žilina stoji to....sme od marca 2013, teda o chvilu 4 roky a este len 32 v poradi.

beka22
14. dec 2016

@karkana ahoj bola si na tej sociálke? Ak áno čo Ti povedali?

mata71
14. dec 2016

@karkana no toto budem rišit tiež v januari teraz ma 3r a rodičak by som mala mat bud do aprila , či mája,,,

kikuska_wedge
14. dec 2016

@nikadomi máme to v podstate neobmedzene, čo sa týka pohlavia a veku. Počet max. 2 deti. A etnikum máme vymedzené. Nám sa hlavne páčila tá myšlienka, že by sa jednalo o bio súrodencov a nemuseli by sme tento kolotoč absolvovať znovu. Tiež sa nám páči myšlienka, že pomôžeme, keď o takéto staršie deti je menší záujem. Muž by bol vyslovene rád, ak by boli staršie. So staršími si toho má viac čo "povedať". Na druhej strane sa trochu bojíme, že ako nás príjmu. Predsa len, čím je dieťatko staršie, tak si dlhšie zvyká a viacej si pamätá. No proste sme celý napätý, aké to bude. Jediného čoho sa bojím, ba priam až desím, že sa im nebudem páčiť.

silvinka40
14. dec 2016

A ake velke by ste chceli deti? My, sme chceli 3-5 rokov ale tiez sme rozmyslali aj nad starsími .tiez je tam obava ako by si u nas zvykli ci by sa im u nas pacilo. A ake je to vymedzene etnikum?

anettta
14. dec 2016

@kikuska_wedge a kolko uz cakate? fakt sa mi nechce verit, ze su neni take deticky niekde v domovoch. a pestunstvo ste nechceli? nam na urade vraveli, ze by velmi potrebovali pestunov pre krasne zdrave biele deticky aj surodencov. to ste nechceli riesit?
a podla mna sa vooooooobec nemusis bat, ci sa budes detom pacit, deti neriesia vzhlad, deti riesi porozumenie a lasku a istotu, to je to co potrebuju. a vobec su to neni len take slova...ver mi...vyskusaj si niekde hrat sa s nejakymi detmi na navsteve, ze im jej jedno, ze ako ten clovek vyzera, kto im venuje pozornost. ja pracujem s malinkymi detmi a vacsinu s postihnutymi a tie su este specifickejsie...a "pacim" sa vsetkym, to ti mozem zodpovedne povedat 🙂 a vobec som neni krasna princezna 🙂

iivviikk
15. dec 2016

Ahoj malého máme doma od 6.5 kedy je potrebne podat na posledný súd papiere. 6.2.2017 bude 9 mesiacov tak neviem či pred tým dátumom alebo až po. Ďakujem za pomoc.

beka22
15. dec 2016

@iivviikk to neni od kedy je doma ale od právoplatného rozsudku predosvojiteľského súdu. Aspoň nám tak kázali 1 júna 2016 právoplatnosť a máme isť dať žiadosť na súd v polke februára 6 týždňov do 9 mesiacov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre