Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mary17
20. jan 2017

@11simca16 Vôbec sa mi to všetko nepáči, hosťovský nechcú dovoliť, predbežko tiež je vraj zbytočné riešiť, lebo vraj u nich sú tomu neni sudcovia naklonení, tak neviem. Veľmi sa bojím, že budeme čakať ešte viac ako tie dva mesiace :(

mary17
20. jan 2017

@marcelarefat Ďakujem 🙂 V stredu ideme zase za ňou. Som zvedavá, čo nám povedia.

mary17
20. jan 2017

@11simca16 Poskúšam všetko, čo sa bude dať. Nechcem čakať, tak dlho.

mana85
20. jan 2017

@mary17 Aj "v našom " domove dovolili hosťovský až po pojednávaní a to počas obdobia keď sa čakalo na právoplatnosť rozsudku čakali sme skoro mesiac a mala bola u nás nepretržite takže sme ju nemuseli vracať späť inak by sme do toho nešli pokiaľ by mohla len na víkend či pár dni v týždni pre dieťa je to oveľa viac stresujúcejšie ako odísť natrvalo . Dochádzali sme 3 hodiny cesty do domova 2 X týždenne predbežko nám zamietli takže sa to pretiahlo na 3 mesiace dochádzania ale po zamietnutí sme do 1 a pol mesiaca mali pojednávanie ... Ja by som tiež odporučila podať o predbežne opatrenie keď aj zamietnu dostane sa im to skôr do rúk a môže sa pohnúť aj vyslovenie osvojitelnosti . Neboj čas veľmi rýchlo uteká a citová väzba sa dá veľmi dobre dosiahnuť aj na neutrálnej pôde v DD pokiaľ je v profi rodine . Držím päste

mana85
20. jan 2017

@mary17 Normálne mám pocit že píšeme o tom istom domove 😵

11simca16
20. jan 2017

@mary17 aj nám povedali, že na predbežko nie sú naklonený ,lebo dieťa tam nie je v ohrození.Ale podali sa dva návrhy naraz a vyslo .Nám to písali v Usmeve a na súd sme to davali sami.Dali sme tam všetky prílohy, aby sudca čo najviac o nas vedel.Aj kópiu spravy od psychologičky. Skuste to .Hosťovský o tom rozhoduje riaditeľ ded.Každý ded má svoje pravidla.

mary17
20. jan 2017

@11simca16 Určite skúsim. Možno sa to nakoniec podarí. Uvidíme. Ja len nechápem, prečo robia takéto problémy.

maartinkaa
20. jan 2017

ked tak citam tie problemy, tak neverim, ze u nas to islo, ako po masle......utajeny porod, po trinastich dnoch s porodnice, ako dvojmesacna mala nase meno a priezvisko a matka bola pozbavena rodicovskych prav, v deviatich mesiacoch predosvojitelsky a v sestnastich uz definitivne nasa,,,,,,ziadne problemy, ziadne zdrzania,,,,

nikadomi
20. jan 2017

@mary17 jee aj nám volali, keď mal malý dva mesiace a pár dní.. budem na vás myslieť, nech je cesta čo najmenej kľukatá 😌

anettta
20. jan 2017

@maartinkaa kde to ide takto bezproblemovo??? Dievcata normalne zacinam chapat citlivejsie povahy ze do toho nejdu :( je to hroza des a tolko stresu!

maninka1974
20. jan 2017

aj my sme to mali celkom rýchle ,ale poznám prípad s pred 9rokov že dieta bolo 6týždnove ponuknute na na predosvojitelský sud čakali do pol roka ...mohli ho len navtševovat, alebo brat na výkendy piatok zobrat v nedelu vrátit tahalo sa to mesiace on rástol a bál sa cesty do domova plakal on aj rodičia ...cestovali vyše 100km ...každý týžden .....myslela som že už take problémy nerobia... ked tu čitam ake je to držim palce nech sa to vyrieši čím skor dieta rastie a potrebuje lásku a starostlivost rodičov....

mary17
20. jan 2017

@nikadomi Ďakujem 🙂 O malej sme vedeli pár dní po narodení, len keď sme ju chceli ísť pozrieť, tak nám povedali, že až po Novom roku, lebo už si berú dovolenky, bolo to asi týždeň pred Vianocami.

joannita
20. jan 2017

@darca100 nemoze. Kedysi to tak myslim bolo, ale teraz ide vsetko podla zoznamov a poradovnikov.

maartinkaa
21. jan 2017

@anettta nove zamky-levice, sme nitriansky kraj, sice sme cakali tri roky, ale potom sme natrafili len na super sudcov a ochotne tetusky na socialkach, ktore dokazali vybavit, aby mala dostala hned nase meno a priezvisko, sme im vsetkym velmi vdacni🙂

labudka
21. jan 2017

ahojte keby ste mali chuť pozrieť si dokument od našich českých susedov o adopcii

https://www.youtube.com/watch?v=THNz_Hd12E4

Oni ešte nezrušili úplne kojenecké ústavy, u nás sú našťastie detičky do 3 rokov v profi rodinách

beka22
21. jan 2017

@labudka je to hrozné aké sú zanedbané detičky z tých ústavov. To je čisto len o nakŕmení a prebalení. Mohli by sa zobudiť a nahradiť ich profi rodinami.

labudka
21. jan 2017

Ešte pridávam u si môžte prečítať online výborné čisla časopisu nebyť sám
http://www.anr.sk/?page_id=27

zanetaqwe
21. jan 2017

@labudka ďakujeme za typ.Nemala som šajnu,že takýto časopis egzistuje.Ako nadávame,aký sú ľudia zlý,tak zas na druhej strane sú takýto úžasný ľudia ako ty,že ešte poradia,nie sú škodoradostný a poradia.Ďakujem Bohu za takýchto ľudí ako si ty.❤❤❤

tortelinka
21. jan 2017

@maartinkaa u nás to bolo tiež celkom rýchle, najmä prvý syn, ten uz bol osvojený ako 13 mesačný

labudka
21. jan 2017

@zanetaqwe Joj dakujem za milé slová, ja len posúvam čo nachádzam

príbeh o adopcii romskych chlapčekov

https://www.youtube.com/watch?v=5j0n0RRXWDA
anettta
21. jan 2017

@labudka uz som pozrela obe videjka. Su super! Ked take budes este mat tak posli prosim 🙂 dakujeme 😘

livinkita
21. jan 2017

Ahojte, veľa som si tu čítala o adopcii,my sme sa rozhodli s manželom,že ideme do toho...Vie mi niekto povedať,ako je to v BB kraji, ako dlho sa čaká,prípadne je tu niekto z BB kraja alebo okres ZH,čo to absolvoval?

mary17
21. jan 2017

@livinkita Ahoj. My práve riešime adopciu, čaká nás tretia interakcia. Sme BB kraj, okres Žarnovica. Čaká sa podľa toho aké sú požiadavky na dieťatko. Na rómske a polorómske kratšie. Na biele asi okolo dvoch rokov.

karkana
22. jan 2017

No my sa trapime s dcérkou v nemocnici so zápalom pľúc, prvý krát sme a je to ťažké pozerať na moje chúďa, mam co robiť neplakat,

marcelarefat
22. jan 2017

@karkana Och Evi, to mi je luto. Drzte sa baby moje, skore uzdravenie.

nikadomi
22. jan 2017

@karkana jooj, nech ste rýchlo fit! Musí to byť ozaj príšerné! 😒💙

katkuz
22. jan 2017

@karkana joj, skore uzdravenie, myslim na vas 🙂 nech ste coskoro domka

kikuska_wedge
22. jan 2017

@karkana juuj chúďa malé. Skoré uzdravenie a obom veľa síl.

beka22
23. jan 2017

@karkana skoré uzdravenie. Neboj detičky sú bojovníci oni to zvládnu.

beka22
23. jan 2017

@karkana och tie mobily nedopíšem a je to odoslané. Deti sú silnešie ako my ta Ti prajem veľa síl aby ste boli čím skôr doma

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre