Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

nelinka1212
23. jan 2017

@karkana ach, to mi je ľúto, prajem skoré uzdravenie, nech ste čím skôr doma, veľa síl

mary17
23. jan 2017

@karkana Skoré uzdravenie prajem dcérke.

labudka
23. jan 2017

mám rada osobné skúsenosti ako napríklad tu - http://adopce-donaha.infoblog.cz/

yasminne
24. jan 2017

@karkana prajem skoré uzdravenie☀️️😘

peja
25. jan 2017

Ahojte dievčatá, dlho som vás chodila len čítať a dnes vám už konečne aj ja môžem napísať, že sa takmer po troch rokoch čakania pre nás narodilo krásne zdravé bábätko 🙂. Všetkým vám prajem zažiť tento zázrak. Buďte trpezlivé, neprehodnocujte (pokiaľ to nie je nevyhnutné) svoje požiadavky na dieťatko len preto, že sa vám zdá dlhé čakanie. Lebo na to pravé bábo sa naozaj oplatí počkať 😉

Chcela by som sa spýtať maminiek, ktoré majú už skúsenosť, ako to je s dokladmi pre bábätko, ktoré ste si brali rovno z pôrodnice - ako je to s vybavovaním rodného listu a kartičkou poistenca? Poteším sa každej rade a skúsenosti.

Ďakujem vopred a prajem prijemný deň 😀

labudka
25. jan 2017

@kikuska_wedge - Ahoj ako sa Vám darí, už ste boli osobne na interakcii?

kikuska_wedge
25. jan 2017

@labudka nie. Malý ochorel, tak nám prvé stretko presunuli na budúci týždeň 😢

bosorkabb
25. jan 2017

Mám kolegyňu ktora chce dat dieťa na adopciu. Práve ju odniesla sanitka do nemocnice. Začína asi rodiť,takze o chvíľu pribudne nechcené bábätko v BA kraji. Keďže nebola počas celeho tehotenstva ani raz u lekára,tak sa nevie ci to bude chlapec alebo dievča. Ani kedy to presne pride.

erio
25. jan 2017

@karkana Taktiež prajem veľa síl a skoré uzdravenie.❤

zibi
25. jan 2017

@kikuska_wedge a ake mate podmienky na babo??

bibal123
25. jan 2017

@kikuska_wedge juuj to je skoda ,ale zas je nejaka pliaga vsade chripkova :( Ale neboj ubehne to a budete spolu 🙂

kikuska_wedge
25. jan 2017

@zibi my sme nemali v požiadavkách bábo, resp. mali, ale s vekovou hranicou až do 5 rokov a mali sme záujem najmä o súrodencov. A tak nám to aj vyšlo 🙂

zibi
25. jan 2017

@kikuska_wedge super... 🙂 a do pestunskej ci adopcii ..a kolkko maju rockov ?

kikuska_wedge
25. jan 2017

@zibi do adopcie. Obe do 5.

zibi
25. jan 2017

@kikuska_wedge dievcatka? super...a su romske, ci biele?

labudka
25. jan 2017

@kikuska_wedge Ani nehovor moja bio je od vianoc stále v kašlovom kolotoči, konečne mala nastúpiť do škôlky a ja do práce a zas sa jej ten kašel zhoršil, nevieme sa ho zbaviť... tak myslím na malého nech mu je čo najskôr dobre, a začnete sa stretávať.

pijavickaa
25. jan 2017

Ahojte baby, prepáčte ale nechce sa mi čítať späťne 716 strán príspevkov. Chcela by som sa vlastne len predbežne informovať, aké sú podmienky na to, aby som si mohla adoptovať dieťatko. Neplánujem to teraz, ale povedzme tak o 3-5r, možno aj neskôr.

kikuska_wedge
26. jan 2017

@labudka chúďa. Nech jej to skoro prejde. Poznám to u synovca, začalo mu to keď nastúpil do škôlky. Dovtedy vôbec nebol chorý a potom v pravidelných intervaloch kašel a soplíky. Ale teraz už chodí druhý rok a je to oveľa lepšie.

kikuska_wedge
26. jan 2017

@zibi nie je to dievčatko a chlapec a nie sú rómsky.

mary17
26. jan 2017

Ahojte. Včera sme boli na tretej interakcii a malá je už právne voľná 🙂 Psychologička nám povedala, že o taký mesiac by mohla byť u nás. Už sme ju mohli aj fotiť. Tak sme už včera rodine ukázali aj fotky. Všetci hovoria, že je krásna, dokonca aj svokra povedala, že zlatá 🙂

katkuz
26. jan 2017

@mary17 to je super, drzim palce, nech ju mate cim skor doma 🙂 i ked nerozumiem, preco to trva az mesiac... a ano, deti vedia ako si ziskat dospelakov - staci, ze su 🙂 🙂 🙂

tarrra
26. jan 2017

Ahojte, v ZA kraji bude čoskoro voľná jedna malinká mesačná Ninka na adopciu. Narodila sa tu takej polorómskej dievčine z charity, ale ona ju nechce...Je nádherná, videla som ju, dúfam že sa čoskoro dostane k niektorej z Vás❤

zibi
26. jan 2017

@kikuska_wedge tak parik super

bosorkabb
26. jan 2017

Mam jednu otazku: Aka doba presla od kedy vás oslovili po to ked ste si dietatko mohli zobrat domov? Co vsetko bolo medzi tym?

maninka1974
26. jan 2017

@bosorkabb 10 pobede nám volali 11sme šli na urad a do porodnice pozriet 13sme dali žiadost na predbežné opaternie 18rozhodol sud mala som telefonát zo sudu či sme pripravený a 20 nám prišlo rozhodnutie 21 sme brali domov malého ....bolo to jeden mesiac za 11dní ...navštevovali sme ho v porodnici ked sa nám dalo kým sa všetko vybavilo lebo do 19 som pracovala

bosorkabb
26. jan 2017

@maninka1974 super rychlost. Aky kraj?

maninka1974
26. jan 2017

@bosorkabb BB ani som nečakala že to tak bude ešte som volala na urad toho 18 či to neurýchlia že ho rýchlo chceme on že zo sudu nič nežiadali zatial tak som bola sklamaná a poobede tel že ho budeme mat skoro som odpadla taka rada som bola...lebo ked to riešia na sude tak volaju po uradoch..

nikadomi
26. jan 2017

@bosorkabb u nás mesiac a pol.. najprv telefonát z upsvar - o dva dni na to sme šli na 2týždň. dovolenku v exotike.. potom dve interakcie a o dva a pol týždňa sme brali domov drobca na hosťovský..

bosorkabb
26. jan 2017

@maninka1974 super,teda v BB kraji to ide rychlo.

maninka1974
26. jan 2017

@bosorkabb asi je to individálne moj sestra si adop dve deti pri prvom čakali skoro 5 mes kým mali predosvojitelsku to bolo o držku nosit ho spet pri druhom asi 2mes...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre