Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
1. mar 2017

@bbbarunka prosim Ta ake cislo podania ? Moze byt aj s podacieho listka ? Co sme posielali ziadost ? Dievcata mi mi tu radili ze cisllo spisu je vzdy ine takze ak chcem zistit ako sme na tom tak spisova zn . s predosvojitelskeho sudu mi nepomoze ci ? Posielali sme ziadost este v polovici decembra a stale sa neozvali ...

1jarkacu
1. mar 2017

Dobrý deň som tu nova chceme si adoptovať dieťatko a vybavujeme papiere chcem sa spýtať baby ktoré sú zo Žiliny a okolia kde ste robilii prípravu kde je to lepšie ??

ellen2016
1. mar 2017

Krasny rozhovor s profimamkou...
http://www.rtvs.sk/radio/archiv/11390

berginkan
1. mar 2017

@ellen2016 dakujem pustim si. Tiez by som chcela byt profi rodicom no neviem ci to ide len tak este som to nezistovala

beka22
2. mar 2017

@kikuska_wedge Mamka podel sa pocit mať doma zlatíčka. Ako to prebiehalo keď ste ich brali domov a čo detičky?

nana39
2. mar 2017

Ahojte dievčatá . Mám na vás otázky. Máme osvojené dievčatko onedlho bude mať 5 rokov - je z anonymného pôrodu - je to naše zlatíčko - je šikovná, múdra , svetlé vlásky modré oči - no hotový anjel. Teraz nám ponúkli dieťa - rómskeho pôvodu - dali sme do žiadosti, že môže to byť aj bábo z polorómskym pôvodom. Jednoducho sa chcem opýtať či nemáte niektorá skúsenosť či to nebude robiť zlú krv ak budeme mať adoptované dieťa biele a rómske? My to s manželom zvládneme , ale nebude to mať vplyv na deti ? Mate tak niektorá deti z dvoch etník? Chcem tým povedať to, že niektorí ľudia sú zlí a očakávam, že keď naša Alžbetka nastúpi do školy tak sa určite nájde nejaké dieťa, ktoré sa jej bude vysmievať, že je osvojená a nechcela by som, aby som spravila chybu aj tým , že bude mať rómskeho brata. Len mám obavy do budúcna či spravíme dobre.

zocharka
2. mar 2017

@nana39 Ahoj,ja síce nemám vlastné skúsenosti,no učila som v škôlke dievčatko adoptované polorómske a neskôr si rodina adoptovala druhé dievčatko biele,presne ako tvoje. Blonďátko s modrými očami. Staršia vedela od malička,že je adoptovaná a tešila sa,že raz si ešte zoberú bračeka alebo sestričku. Staršia (tmavšia) bola nádherné dieťa,šikovné,múdre,vyhrávala nám všetky recitačné súťaže... Celé okolie ich bralo od začiatku bez problémov ako sestry a to som robila na dedine a bolo to asi pred 10-timi rokmi. Rodičia boli na obidve pyšní,dávali to najavo a ľudia to podvedome vycítili a tiež sa správa k nim normálne. Nespomínam si,že by bol čo len jeden problém ani medzi deťmi v škôlke. Záleží aj na učiteľkách ako to vysvetlia deťom. A v dnešnej dobe,si myslím,je už aj na Slovensku žije veľa cudzincov,ktorí sa odlišujú farbou pleti,majú tu deti a nikomu to nepríde čudné. Ja už som mala aj deti Iráncov,Maročanov aj krásnu mulatku (mama biela a otec černoch). Deti v kolektíve ich brali podľa povahy a nie podľa farby pleti. Tak neviem,či som trošku pomohla pri rozhodovaní. Možno,ak pôjdete s takýmto párikom detí na prechádzku,budete budiť pozornosť,budete sa v duchu usmievať a tešiť,že ste mali tú odvahu.
Tak si rozmyslite a urobte ten šťastný krok. Intuícia určite napovie. 🙂

bodka4
2. mar 2017

@1jarkacu ahoj, ja som zo ZA a robili sme prípravu v návrate. Sú tam úžasne zienky. Odporúčam všetkými 10 😍

zocharka
2. mar 2017

@nana39 A ešte som si spomenula,že môj manžel vyrastal s adoptovaným kamarátom a že si celé detstvo vôbec neuvedomil,že jeho rodičia sú bieli a on tmavý. Vyrástli,vyštudovali, kamarát sa aj oženil s bielou babou,majú deti,postavili si dom.... Proste normálny človek. 🙂

anettta
2. mar 2017

@zocharka tak krasne si to napisala!!!!

@nana39 my budeme na tom rovnako, len tie "biele deti" mame z nasho bruska a teraz cakame na krpciatko hneducke 🙂 suhlasim so zocharkou, ze to je najma o "Vas" rodicoch, a deti to neriesia...aj ked si myslim, ze deti v skolke este sice neriesia farbu pleti ale v skole si uz rozdiely uvedomouju...ze skor treba cakat problemy v skole ako v skolke. ale zatial iba teoretizujem 🙂

1jarkacu
2. mar 2017

@bodka4 mali ste individuálne sedenia či skupinové.....

yukki
2. mar 2017

Aj deti v škôlke už dokážu byť rasisticky naočkované rodičmi. Treba s tým pre istotu rátať. Súdržná rodina "to dá" , ustojí. Vo veľkom meste snáď lepšie než v malej zadubenej obci. Držím palce.

berginkan
2. mar 2017

suhlasim s babami, a pred casom som sa tu pytala podobnu vec. ako sa vysporiadat s tym, ze moje dieta raz bude niekto sikanovat za farbu pleti, lebo v takom svete zijeme. ale vies co? podla mna nas bude viac a viac a bude to viac "normalne" ako teraz. ja som rozhodnuta si adoptovat romske dieta a celit tymto veciam. dame to 🙂 hlavne je to riesit interne v rodine 🙂 drzim palce

bbbarunka
2. mar 2017

@mana85 ahoj. nam najprv cislo spisu dali z dd, potom sme uz mali papiere v rukach a cislo bolo tam. skus sa spytat v dd. Na ktorom sude to mate?

tortelinka
2. mar 2017

tiež si myslím, že veľa záleží na rodine, aj tej širšej.ak to dá rodina, ide to lahšie, a tiež je rozdiel mesto a dedina....ja to vidím na svojich romčatach...v meste kde žijeme je to ok, škôlka je ok, sú tam rómske deti odhadom 30 %, budúca škola je mix národov(černosi, čínania,vietmamci....) no u babky na severe Slovenska...tam sa viac pozstavujú

bodka4
2. mar 2017

@1jarkacu mali sme aj individualne a myslim ze aj jednu vikendovku spolocnu

1jarkacu
2. mar 2017

@bodka4 a ked ste mali individuálne tak ste len sedeli a rozprávali sa??

mana85
3. mar 2017

@bbbarunka No len toto ide uz mimo dd a ma nove cislo spisu ako na predosvojitelskom sude, ale povedali mi uz na infolinke datum pojednavania stacili iml en nase udaje ... Dakujem

bbbarunka
3. mar 2017

@mana85 aspon ze tak🙂

anettta
3. mar 2017

ahojte kocky, mate prosim Vas niektora dietatko od zavislej matky na pervitine a sem tam pila alkohol...dakujem za odpovede...mozete aj do IP

kikuska_wedge
3. mar 2017

@beka22 Ahoj, prepáč, že som nenapísala skôr, ale pri malých sa mi nedalo. Pocity neopísateľné. Toľko lásky sa totiž opísať nedá. Malí sťahovanie zvládli nielenže bez plaču, ale s veľkým úsmevom. Ja som bola na pochybách, že do akej miery si uvedomujú situáciu a nevedela som, kde je hranica medzi tým, že sa tešia a tým, že im bude smutno. Ale malý stál od rána pobalený a pripravený, že kedy po neho prídeme. Ja som mu povedala pri poslednej návšteve, že sa tri krát vyspí a prídeme a prvé čo mi so šťastím povedal: že ti kát som sa vyspal a ty si pišla. Doma si to všetci užívame. Prvý a druhý deň bol síce hektický, lebo trebalo vybaliť, mali toho veľa, plné auto, ale zvládli sme to. Spia s nami v posteli. Je to úžasné, keď si malá na mňa ľahne. Ruka stŕpnutá, ale za nič by som sa nepohla. Dnes sme sa spolu prvý krát kúpali. Sľubovala som im to už od návštevy. Boli nadšení, výskali, keď ma mohli oblievať. Po kúpaní som ich natierala. Všetko s radosťou prijímajú. Asi im chýbali takéto bežné veci. Dotyky, pusinkovanie, šteglenie, spoločné kúpanie, spanie. Dnes mali aj veľký zážitok z výletu. Najprv sme boli u mojej 89 ročnej babičky. Bol to silný zážitok aj pre mňa, lebo napriek tomu, že ju poznám celý život, som ju ešte nevidela plakať od šťastia. Až som mala o ňu strach, aby sa jej niečo nestalo. Potom sme boli nakupovať a po nákupe sme išli do Buppi. To šťastie, červené líca, celí upotení. Takých bezstarostných som ich ešte nevidela. Niekedy sú až moc dospelí, po tom čo si prešli, Ale dnes nie. Dnes to boli iba deti. ❤

beka22
3. mar 2017

@kikuska_wedge nádherne sa to čítalo až mi slza padla. Celý čas som Ťa mala na rozume. Som veľmi rada že ďalšia mamka,ocko a detičky sú spolu. Naša rodinka adopcie sa rozrástla. Želám Vám celý život taký šťastný ako prežívate teraz. Ďakujem že si odoísala😘

beka22
3. mar 2017

@mary17 ahoj aj Ty si si bola dnes po dcérku podeľ sa o pocity.

bibal123
4. mar 2017

@kikuska_wedge gratulujem a zelam vam iba vela takychto krasnych dni ako rodinka🙂

marcelarefat
4. mar 2017

@kikuska_wedge Ach Kika, tak uz je to tu. Strasne sa s tebou tesim. Uzivaj si to kazdu minutu. Celej krasnej rodinke prajem uz len stastne dni, naplnene laskou.

bosorkabb
4. mar 2017

@kikuska_wedge krásne si to napisala. Teším sa s vami a gratulujem.
Ak vsetko pôjde ako má tam mi by sme mali ísť pre malu v utorok.

anettta
4. mar 2017

Och dievcata tak velmi sa s Vami tesim!!!!

@bosorkabb
@kikuska_wedge sa mi zda ze z Vas budu HRDE MAMINKY! ❤❤❤ moc vam to prajem!

fatma1
4. mar 2017

@kikuska_wedge
@bosorkabb Naadheraa,dievcata,moc moc sa tesim s Vami!!jujj,az mi slzicka vypadla..💓❤

bosorkabb
4. mar 2017

@fatma1
@anettta ďakujem baby.

maninka1974
4. mar 2017

teším sa s vami dievčatá to sa dobre číta ked o detičkách píšete a nech sa vám darí aby ste boli štastní .....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre