Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tlucka
23. mar 2017

Ahojte dievčatá, vedeli by ste mi prosím poradiť, ako sa rieši situácia, keď jeden z partnerov je pracovne dlhodobo odcestovaný a vy čakáte v poradovníku? Predpokladám, že tento rok by sme mohli byť oslovení úradom, len muž bude pravdepodobne asi 5-6 mesiacov v zahraničí. Viem, že to budeme musieť oznámiť na úrade, ale odklad by sme nechceli dávať. Ak by ma z úradu oslovili, že majú pre nás dieťatko, a muž by bol zrovna v zahraničí, môžem sa rozhodnúť aj sama, že dieťatko chcem, alebo vždy je potrebné rozhodnutie oboch manželov? Budem čo najskôr volať na úrad poradiť sa, len som chcela vedieť, či nemáte niektorá z vás reálnu skúsenosť, ako sa riešia takéto prípady. Vďaka

bosorkabb
23. mar 2017

@tlucka ja som sa informovala,manžel cestuje na služobnú cestu. Tak bolo mi povedané ze na dané obdobie mame dať odklad. Nakoniec nas kontaktovali skôr ako manžel pôjde,ide až v maji a malinku uz mame doma mesiac.

tlucka
23. mar 2017

@bosorkabb Vďaka za odpoveď. Určite bude volať, tak som zvedavá čo mi poradia. Ja predpokladám že možno koncom roka by sme mohli byť​ na rade a cestovať by mal v júni. Odklad by sme dávať nechceli, veď predsa kým bude vonku tak sa môžeme posuvat v poradovniku. A možno dovtedy, kým sa nám ozvú, bude aj doma. Ešte raz vďaka za odpoveď. Užívajte si krásne spoločne chvíle s malickou 😘

jahanka
24. mar 2017

@katkuz ďakujeme, je to riadne šidlo ale nedáme ju za nič na svete, presne takto sme si ju vysnívali a každý deň s ňou je pre nás požehnaním❤

mana85
24. mar 2017

http://m.topky.sk/cl/100370/1618357/Muz--59--ma... no je toto možné? Vedela som ze pripravu pri NOS-ke netreba ale ze ani len vypis z registra trestov ?

mkatkam
25. mar 2017

@mana85 otras...A ako zrazu nikto z uradu nie je zodpovedný,že toto nepreverili...Ešte povedia že veď maloletá bola spokojná,nemala námietky a vlastne bola s tým ok. Odpadnem...Typické slovensko. Nikto nie je zodpovedný za nič,keď sa prevalí takáto chyba.

fatma1
25. mar 2017

@mana85 A kolko rokov ma to dievcatko vlastne?Pisu to tam?nevidim to nikde..chudatko

mana85
25. mar 2017

@fatma1 16 rokov ...

endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beka22
26. mar 2017

@endysa až po osvojení aj my teraz vo štvrtok máme súd (osvojenie) a máme to v návrhu

endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beka22
26. mar 2017

@endysa ďakujeme a termín sme dostali po 6 týždňoch. Som veľmi spokojná že to už budeme mať tak ako to má byť. Nech Vám to rýchlo ujde.

endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beka22
26. mar 2017

@endysa aha tak možno pre to lebo my sme mali všetky súdy na jednom mieste

endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beka22
26. mar 2017

@endysa ani ja sa neviem dočkať ale tento týždeň to už dáme. Držím palce nech Vám to odsýpa😉

endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beka22
26. mar 2017

@endysa k menu ktoré má pridávame

endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beka22
26. mar 2017

@endysa ďakujeme a nápodobne 😉

mata71
27. mar 2017

HURA::: tak ako som pisala zastavili rodičovsku , dnes už viem že 2 mesiace nám DOPLATIA v aprili 🙂 ved to neni malo vyše 400e no nie.. /januari sme mali 3r ale rodičovsku mame od marca...do konca marca 🙂 dakujem za podporu a rady..

emma516
27. mar 2017

Dievčatá, suuurne,ak máte skúsenosti pomôžte prosím....Za malým chodime uz mesiec je u profimatky a stále nám DD nechce dať, len na 2-3dni potom 3 dní spať a vôbec nemáme pocit že by ho nám chceli dať na dlhší pobyt furt niečo. Nechápem preco ale dobre. Teraz nám po realizáciu že máme podať návrh na neodladne opatrenie aby nám ho dali už bez prestavok. Už je vyslovena osvojitelnost, matka zbavena rodičovských práv, a už bude aj právoplatne rozhodnutie. Máte s tým neodkladnym skúsenosti? Moze sa biomatka dozvedieť keď je malý? Súd ju v tomto prípade že už je pravoplatny rozsudok o osvonitelnosti moze sudca informovať biomatka kde ide dieťa? A keď aj podáme koľko to môže trvať súdu aby vydali neodkladne. Proooosim pomôžte ak viete. Potrebujeme čím skôr lebo malý už bude mať 5 mesiacov a keď takto to máme naďalej naťahovať tak ten malý si nevytvorí ku nám vzťah ešte x mesiacov. To je na nervy

shalila
27. mar 2017

Tak po 5 ročnom čakaní a po roku, čo sme dostali naše zlatíčko, sme svoji aj na papieri. Veeeľmi sa tešíme. Želám všetkým maminkám, ktoré čakajú na svoje vytúžené dieťatko, nech im čas rýchlo a zmysluplne ubieha, a aby si čím skôr mali v náručí svoj poklad 🙂

beka22
28. mar 2017

@shalila zlatučký je želám veľa zdravíčka😘

bosorkabb
28. mar 2017

@emma516 ak je matka zbavená rod.prav a je to právoplatné tak by sa nemala nic dozvedieť. Neodkladne je do 7-10 dní ak priložíme všetky dokumenty ktore treba. My sme mali neodkladne za 4 dni a hneď je aj vykonatelne. Sud sme mali v BB.

katkuz
28. mar 2017

@shalila krasny vykuk 🙂 vsetko dobre celej rodinke 🙂 🙂 🙂

bosorkabb
28. mar 2017

@shalila krásny je. Želám vela zdravia a lásky😘

1jarkacu
28. mar 2017

Baby chcem sa Vás spýtať keď k nám príde pani z up na obhliadku bývania dajú nám do dopredu vedieť či ako to je??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre