Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

beka22
28. mar 2017

@1jarkacu určite sa ozvú musia sa dohodnúť kedy budete doma

ellen2016
28. mar 2017

@1jarkacu ano, nam dali.

tinetta
28. mar 2017

@1jarkacu ahoj, nam povedali, ze sa ovzú, aby sme boli doma a spravili mi prepadovku :/

1jarkacu
28. mar 2017

@tinetta no mi sme v práci tak keby že dajú prepadovku nenájdu doma nikoho

anettta
28. mar 2017

Baby ake deticky su v celoslovenskych zoznamoch? Nasli by sme tam aj malinke babetka do troch mesiacov s nejakymi diagnozami, ale nie s tazkym zdravotnym postihnutim? Kludne mi napiste aj do spravy. Vdaka

shalila
28. mar 2017

Ďakujem za želanie, tiež všetkým prajeme veľa lásky a zdravia
@beka22 držíme palce vo štvrtok 😉

beka22
29. mar 2017

@shalila ďakujem

zanetaqwe
29. mar 2017

@anettta ,asi všetky máme uvedené,že prijmeme do rodiny dieťa s nejakými malými diagnozami,ale nie ťažké​ postihnutie.Preto budeš musieť čakať v poradí až kým neprídeš na radu.Pýtala som sa na to,lebo sme chceli dieťatko čím skôr.Tak nám odporučili,aby sme si v tom pripade vzali rómske dieťa a na to sa nečaká tak dlho.Ale v našom prípade je to nereálne,takže čakáme,kým neprídeme na radu.

anettta
29. mar 2017

@zanetaqwe dakujem za odpoved, ale to je take velmi subjektivne a teoreticke, ze co znamena tazko zdravotne postinhnute a "male postihnutie". napr ja sama som ZTP, tiez obe moje deti a zijeme podla mna normalny zivot...jasne, ze mame obmedzenia vacsie ako zdravi ludia, ale neznamena to pre mna zivotnu tragediu... vies, my sme schopni prijat aj dieta od narkomanky, predcasne narodene, take, s ktorym treba cvicit vojtovku...preto sa pytam...je to pre Vas ostatnych tiez "male" postihnutie? ja to neviem posudit, preto sa pytam tych, ktori uz v neziskovkach a pytali sa a teda vedia mi povedat, ze ake deti s akymi dg su tam...

endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anettta
29. mar 2017

@endysa tiez si myslim, len neviem, ci to takto vnimaju ini rodicia... napr nasi kamarati nam stale hovoria, ze to musi byt hrozny zivot s nasimi diagnozami, ale mne sa nezda... clovek je tvor prisposobivy a mnohe veci sme schopni zdolat, len to mozno niektori o sebe nevedia...my to napr o sebe vieme, ze mozeme prekonat aj prekazky a problemy, ktore si ini nevedia predstavit... 🙂 takze tak...

@zanetaqwe nam nejde az tak o cakanie, ale o to, ze je vela deti, ktore ini rodicia nemozu prijat a my mozno ano...

endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mana85
30. mar 2017

@anettta My sme mali v požiadavkach že mierne zdravotné ťažkosti nie su prekážkou, máme tiež množstvo chorôb v rodine takže sme boli pripraveni ako tak no a mierne hmm každá diagnóza ma svoj stupeň závažnosti ja ako male dieťa som trpela epi záchvatmi deň noc aj 15 krát pre rodičov hrôza neviem či ľutovali že si vybrali práve mňa no zničení boli riadne avšak prešlo pár ťažkých rokov a záchvaty boli na ústupe . Ak by som sa ja osobne chcela vyhnúť nejakým diagnozam tak asi mentalnej poruche , vírus a takých detičiek je plno v zoznamoch dosť s HIV . Ak su také maličké do 3 mesiacov tak môžu byť ešte v súrodeneckej skupine alebo ďalšia na Slovensku ťažká "diagnóza " rómske deti ver mi mame doma dve a veľa ľudí sa ich stráni a to hovorím aj o lekároch či učiteľoch rodičov v škôlke ale zaujmu napríklad SBS v obchodoch 😀 Ešte stále však máme viac dobrého od ľudí ako toho škaredého🙂 Pri našich deckach stale niečo vyskakuje najnovšie riešime sluch a endokrinologiu , takže ako kinderka nevieš aké prekvapenie je vo vnútri.

amoenussa87
30. mar 2017

Ahojte! 🙂 Mohli by ste mi napisat ,ze na co sa konkretne pytal psycholog ked ste preberali vase manzelstvo?Ake testy ste robili atd. Moc dakujem. ;)

beka22
30. mar 2017

S VEĽKOU RADOSŤOU VÁM CHCEME OZNÁMIŤ, ŽE SME SA DNES OFICIÁLNE STALI RODIČMI NÁŠHO SRDIEČKOVÉHO SYNA. OD DNES MÁME ROVNAKÉ PRIEZVISKO💗

amoenussa87
30. mar 2017

@beka22 Jej...super! GRATULUJEM! Teším sa s Vami! 🙂

beka22
30. mar 2017

@amoenussa87 ďakujeme❤

tinetta
30. mar 2017

@amoenussa87 ahoj, no s nami preberal, čím vsetkým sme si prešli. či sa počas manželstva vyskytli nejaké ťažké chvíle a ako sme to spoločne zvládli. Preberali sme úmrtie blízkej osoby a o koho v rodine sme sa v tej chvíli mohli oprieť, operácie, hospitalizácie a podobne... Dal nam dotazník, kde sme písali, čo najlepšie/najhoršie sa mi v poslednej dobe stalo, čo by si prípadne spravila inak, prečo zrovna túto udalosť si pamätáš zo všetkých najviac a tak...

amoenussa87
30. mar 2017

@tinetta Dakujem ;)

bosorkabb
30. mar 2017

@beka22 gratulujem 😘

beka22
30. mar 2017

@bosorkabb ďakujeme😉

endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beka22
30. mar 2017

@endysa ďakujeme😉

katkuz
30. mar 2017

@beka22 srdecna gratulacia a uzivajte si naplno stasticko v celej rodinke 🙂 🙂 🙂

beka22
30. mar 2017

@katkuz ďakujeme veľmi pekne😉

hariet
30. mar 2017

Dievcata, idem si k vam po radu. Mame akurat zacat pripravu a zhodou okolnosti manzel zacina v novom zamestnani. Myslela som si, ze este vyuzijeme cas, ked nema pracu a budeme mat pripravu na urade rychlejsie za sebou... Prosim vas ako to je, ked potrebuje z prace volno-riesi sa to len dovolenkou, alebo ho po udani dovodu mozu z prace uvolnit skor? vdaka za odpoved

zanetaqwe
30. mar 2017

@beka22 waaau aký zlatunky😉palec hore 😋

beka22
30. mar 2017

@zanetaqwe ďakujeme

marcelarefat
30. mar 2017

@beka22 GRATULUJEM

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre