Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

bosorkabb
23. máj 2017

@kochanka neskusala si DeD? Väčšinou vedia viac a deti od jednej matky sa väčšinou davaju do rovnakeho DeD. Alebo cez profi mamu oni sa navzájom poznajú.

cherry1981
24. máj 2017

Baby aky je rozdiel medzi pestunskou starostlivostou a adopciou? Aj na pestunsku starostlivost treba urobit pripravu? Vdaka

cherry1981
24. máj 2017

A este by som sa rada opytala ako dlho sa caka na dietatko , ktore ide do pestunskej starostlivosti

lenka2905
24. máj 2017

Baby, boli sme zaradený 15.5.17 a sme na 111 mieste - NR kraj..len pre informáciu..ako ste na tom ostatné z NR kraja?

nikola116
24. máj 2017

Ahojte nam dosiel papier ze nas zaradili do zoznamu 25.4. ale nevieme poradie este nas caka prirpava v septembri to asi az potom nam povedia ze kolkati sme ? dakujem za info 🙂

lenka2905
25. máj 2017

@nikola116. Ahoj, do zoznamu cakatelov vas zapisu az po priprave..az potom budete vediet poradie...to bude asi az koncom roka alebo buduci rok...

klara333
25. máj 2017

Tak sme sa boli pytat kade tade a v podstate vsade nam povedali ci uz priamo alebo nepriamo, ze ak si chceme vziat dieta len aby sme mu pomohli, ze to nie je treba, lebo bezdetnych parov a osamelych matiek, ktore chcu dieta, je viac ako je realne deti. Ze si samozrejme mozeme dieta vziat a je to slachetne a bla bla, ale ze ak mame svoje deti a vyslovene netuzime mat doma aj dietata osvojene, tak v podstate len predlzime cakanie tym, ktori vlastne dietatko mat nemozu a cakaju. Dokonca aj pestunov maju v podstate dost. Jedine profi rodiny im chybaju a na to sa necitim.

maartinkaa
25. máj 2017

@klara333 tak toto je co za blbost,,,,je nas su dost takych, co mame deti aj vlastne, a aj adoptovane,,,,nam dokonca na urade fandili, mala sa u nas citi dobre, vhupla do velkej rodiny, a bola hlavne velmi chcena a ocakavana😉

klara333
25. máj 2017

@maartinkaa nam fandili, vsade kde sme boli nam povedali, ze nam to sluzi ku cti a take tie reci, ze nas nechcu odhovarat, ale situacia je taka, ze ak vyslovene netuzime mat adoptovane dieta pre dobry pocit, ze sa tym nemusime stresovat, lebo maju vela bezdetnych parov a slobodnych zien, ktore si beru zase tie vacsie deti. Nevraveli nam, ze si dieta nesmieme vziat. Jasne, ze su rodiny s vlastnymi aj adoptovanymi detmi. Len to pre mna tym padom straca zmysel, lebo ak vsetky opustene deti najdu rodinu, ktora po nich tuzi, lebo vlastne deti mat nemoze, tak nevidim dovod, preco v takom pripade brat miesto v poradovniku. Neviem, cele ma to prekvapilo. Fakt je, ze nepotrebujem robit silou mocou "dobry skutok" a mam svoje dve deti, mozno bude aj dalsie, preto ak situacia nie je taka, ze je dieta, ktore proste nema kam ist, lebo je dost bezdetnych ludi, tak v tom nevidim vyznam. Viem, ze stale chybaju profi rodiny, to by im velmi pomohlo. Ale to by som nedokazala robit. Este vraveli, ze sice su plne DD, ale viacpocetnych skupin a ja si domov nemozem vziat 4-5 alebo aj 8-10 clennu skupinu. Alebo su to deti, ktore su uz v puperte, co v nasej situacii zase neprichadza do uvahy.

anettta
25. máj 2017

@klara333 to co je za blbost???!!!!
z akeho si kraja? aj ked aj ja mam pocit, ze na urade s tym nie su stotozneni, ze si chceme vziat dietatko, ked uz mame svoje deti...sice nam to priamo nepovedali, ale vidim to spravanie ze je ine ako take, ktorym by nas mali podporit a povzbudit...podla mna sa nedajte odradit, je to super, ze to chcete robit a dietatku urcite bude u Vas lepsie ako v Ded. A ked je teta taka mudra, mala si sa spytat, ze preco je teda v detskych domovoch aktualne 5000deti???
neviem, ci mate blizko Navrat, ale ak mate nejaku pobocku, chodte sa tam porozpravat, tam Vas povzbudia urcite.

klara333
25. máj 2017

@anettta ja som sa jej pytala, ale ona nam vravela, ze ano, su deti v DD, ale to su tie vielke romske skupiny a rodiny uz nemozu delit, musia sa adoptovat spolocne. Alebo su to deti, kde prebieha sanacia ich rodiny, aby sa tam mohli vratit. Alebo deti zdravotne postihnute, alebo teenageri. Aktualne v Nitre nemaju dieta na osvojenie ani do pestunstva. Bola som vcera v usmeve sa pytat, kde teda okrem toho, ze nas panula vychvalila povedala v podtate to iste. Ja viem, ze u nas bude dietatu lepsie nez DD. Ja len vravim, ze ak su na cakacke ludia, ktori deti nemozu mat, nevidim zmysel v tom, predlzovat im cakanie, ked tomu dietatu bude u nich tak isto dobre, ako by bolo u nas. Chapes co myslim? Este nas caka osobne stretnutie v Navrate, zatial sme si len pisali a potom sa rozhodnem. Keby mi pani povedala, ze maju kopu deti do 5 rokov a maju malo rodin, nevaham ani sekundu. Ale situacia je realne ina a tie cisla, co prezentuju v televizii, kolko je deti v DD su trochu skreslene v tom zmysle, ze z tych deti si ani my nevyberieme, lebo skratka nie su osvojitelne ani do pestunstva. Fakt je, ze ak by bolo vela deti a malo rodicov, necakalo by sa na dieta niekolko rokov. To mi zase pride logicke. Joj, uplne chaos mam teraz v hlave.

maartinkaa
25. máj 2017

napisala som dllhy prispevok, a nedal sa mi pridat,,,ale pisala som, ze s nami na priprave boli dva bezdetne pary, ktorym by som dieta nikdy nezverila, prvy par bol nasraty na cely svet, lebo vsetci sa dozvedia, ze dieta nie je ich biologicke a druhy par, chcel nahradu po smrti svojho jedineho syna, ale musel to byt chlapec a musel mat vek, ako ich syn☹

snazilka12345
25. máj 2017

Ahoojte sme cigansky par mam 25 rokov a manzel 27 rokov skusali vyskusali vsetky moznosti mat dieta no zial neuspesne tak sme sa rozhodli si adoptovat mimi. Nase podmienky na babo su len nech je zdravucke ciganske. Moja otazka na vas je ako dlho to vsetko trva myslim celi proces v Presovskom kraji? Dakujem pekne za odpovede 😉

bosorkabb
25. máj 2017

@snazilka12345 podľa mna velmi rýchlo. Najdlhšie budú trvať papiere a príprava. Ale o rómske deti je malý záujem. Ak už budete zaradený do zoznamu žiadateľov tak do 6 mesiacov máte dieťatko. Aspoň taká je moja skúsenosť.

bosorkabb
25. máj 2017

@klara333
@anettta
Áno v DeD sú väčšinou deti buď postihnuté,rómske,surodenecke skupiny alebo nie su právne voľne. To nám tiež povedali v Navrate,na úrade aj v DeD.

snazilka12345
25. máj 2017

@bosorkabb vau tak to si ma posila a ako to je s tou pripravou ktoru musime apsolvovat ?ako dlho tvrva ke to neaky kurz ci ako?

mana85
25. máj 2017

@klara333 Keby sa riadime tým co nám povedali na úrade keď sme tam prvý krát prišli doteraz nemáme dieťa a nieto ešte dve také úžasné....

Najskôr prišla otázka že prečo nejdeme na umele oplodnenie to sme povedali že tou cesto ísť nechceme stale nas presviedčali ze nech ideme a potom ak sa nepodarí aby sme prišli a vobec že aj tak sme este mladí na deti ehm ja vtedy 26 a muž 30 no nedali sme sa odradiť tak sme povedali že AR je proti nášmu presvedčeniu to spozorneli a všade nam písali že sme hlbolo veriaci 😊 sme veriaci ale toto nebol dôvod preco nie proste sme to tak cítili ale im to nestacilo len takto jednudocho...

Potom zase že určite ale určite nie rómske dieťa 😅

A inak malú máme z NR kraja našli nám vtedy 4 deti vo veku okolo 2 rokov no chceli sme skôr dievčatko tak sme si našli našu slečnu čakala na nás dva roky ❤ a sme TN kraj tak šla medzi krajovo keby chcela tetuska na úrade tak by Vám dohladala aj v inom kraji podla vašich požiadaviek ak su miernejšie na vek ci farbu pleti . nenechajte sa odradiť !

A včera sme si konečne boli po nový rodný list 🍀

maartinkaa
25. máj 2017

@mana85 mne sa az ciferniky prekrucaju pri vyrokoch niektorych uradnicok, ani vlastna mater im nerozumie, ako citam,,,

inak my v leviciach mame zlate baby, nedam za nic😉

mana85
25. máj 2017

@snazilka12345 príprava trvá 26 hodín su v tom testy osobnostné väčšinou a budete sa rozprávať vela o sebe o predstavach co Vas čaká a pod . da sa vybrať subjekt ako návrat ci úsmev ako dar alebo každý urad ma svojho psychológa ....

bosorkabb
25. máj 2017

@snazilka12345 ano je to vlastne kurz,všetko vám povedia na úrade. Kurzy sa robia buď na urade kde je to zadarmo alebo v Návrate a usmev ako dar. Absolvujeme 26 hodinovu pripravu a následne vás zaradia do poradovnika.

nikadomi
25. máj 2017

@snazilka12345 ahoj, my sme z Ba a máme dieťatko z PO kraja, nakoľko sa ho tam nepodarilo kvoli etnicite umiestniť... tak ja myslím, že čakať tam nebudete vobec dlho... možno dokonca vobec alebo pár týždňov, mesiac, dva 😉 Držím palčeky

snazilka12345
25. máj 2017

@bosorkabb
@mana85 aha ako to je oni nam presne urcia termin ci sa snimi dohodnut tak ked budeme mat volno lebo mame to dost blbe v praci a nie vzdy nam by dali rovnako volno si myslim

snazilka12345
25. máj 2017

@nikadomi tak to by bolo super dakujem vam zenicky

bosorkabb
25. máj 2017

@snazilka12345 na úrade su sedenia podla úradných hodin v navrate a usmeve sa dá dohodnúť. Treba sa ich popytat.

snazilka12345
25. máj 2017

@bosorkabb aha no si myslim ze uz sa snimi neako dohodneme

tortelinka
25. máj 2017

@snazilka12345 tak to bude rýchle, keď vás zaradia, hneď sa pýtajte na úrade

viaven
25. máj 2017

Ahojte 🙂 neviete prosim vas ako sa hybe zilina momentalne? Je tu niekto co caka na poloromciatko?

snazilka12345
25. máj 2017

@tortelinka no kto vie ci to bude rychle zajtra ideme na urad tak uvidime

mana85
25. máj 2017

@snazilka12345 my sme na úrade robili pripravu tak že sme sa prvý a posledný krát stretli spoločné a ostatne sedenia sme mali kazdy inak lebo sme robili na smeny....všetko je o ľuďoch 😌

snazilka12345
25. máj 2017

@mana85 tiez si myslim ze neako sa to bude dat riesit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre