Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

joannita
28. sep 2017

@jenoveva to vam kto povedal ze je to jedna z podmienok ze dieta musi vediet ze je osvojene? Nam na priprave hovorili ze je to len a len na nasom rozhodnuti, ze nikto nas nemoze do toho nutit a hlavne to nemaju ako skontrolovat 🙂
Jasne ze pre dieta je to najlepsie a podla mna je potrebne mu to povedat inak to nemusi skoncit dobre. Ale dat to ako podmienku? 🙂

joannita
28. sep 2017

@zocharka mozem sa opytat preco uz vyse roka ju mate zverenu len predbeznym? To je neuveritelne podla mna. Uradnicky stale tvrdia ze sa to stava len vynimocne, ale ako citam tak je to skor pravidlo!! do zadku.

bosorkabb
28. sep 2017

@joannita my máme predbežne od marca. Poznám aj iných. Takže také výnimočné to asi nebude.

berginkan
28. sep 2017

dnes ma zaujalo, ze na adopciu do zahranicia posielame iba Romov. preco to tak je sa momentalne zistuje, ale cely tento system je nemozny. stale hovoria, ze je vela deticiek, tu vsak cakame na ne roky, do zahranicia ich tiez nedavaju, co som si doteraz myslela - ja to nechapem. a pritom, adopcia zo zahranicia tu nie je mozna a ja by som kludne prijala aj uplne inu naradnost. vzdy ma taketo spravy otupia a niekedy mam chut sa vzdat a byt bez deti. kde najst silu? 😔

bosorkabb
28. sep 2017

@berginkan ono deti sú, ale nie právne voľné. Súrodenecké dvojice. A potom je veľa detí ktoré nie sú majoritného etnika alebo poloromske. Takže neplatí že každý čaká roky. Sú páry ktoré čakajú len zopár mesiacov. Všetko je to o požiadavkách na dieťa.

erio
28. sep 2017

@berginkan mas uplnu pravdu.

nikadomi
28. sep 2017

@joannita malý je u nás od marca 2016.. do septembra 2016 bol na hosťovskom, odvtedy ho máme v predosvojiteľskej... v marci 2017 sme podali žiadosť na trvalé zverenie.. odvtedy nič.. áno, urgujeme, voláme, vieme u ktorej sudkyne to je.. vraj je zahltená a nestíha... malý je u nás a všetko ostatné je ok, len už by sme to mali radi naporiadku ☺️

vanesa1210
28. sep 2017

@joannita aha to mi ujelo....😉

anettta
28. sep 2017

@berginkan ja sa zial pripajam k tvojmu nesuhlasu...my chceme aj dietatko romskeho etnika a poznam maminky, co na romske dietatko cakali aj 2-3 roky zial...
my cakame uz skoro rok a to sme povedali, ze aj nemusi byt uplne zdrave a to sme zapadne slovensko!!!!

@bosorkabb to co pises ty je zial zvykom IBA ale fakt IBA v ba kraji, ze cakate iba par mesiacov ☹ aj stredne aj vychodne slovensko je v tomto pozadu...a my tiez...

anettta
28. sep 2017

@joannita co sa tyka toho, ze je podmienka, ze dietatu musis opvedat, ze je adoptovane je v niektorych krajinach...na slovensku nie...ale neviem ci to nieje aj v Cechach podmienkou...
a podla mna by to mohli dat ako podmienku. vies kolko je adoptivnych rodicov, co su ochotni sa prestahovat na iny koniec republiky, len aby to nikto nezistil a nevedel? dokonca sa skryvaju aj pred rodinou...ale zial to iba znamena, ze su neni vyrovnani so svojou stratou...
kazdy clovek ma mat pravo vediet, odkial pochadza a aku maminulost a kde ma korene...nech si adoptivni rodicia predstavia, zeby im ich mama teraz v dospelosti povedala, ze ich vlastne vzala z detskeho domova...akoby jej dalej doverovali??? ved ich cely zivot klamala...smutne...

bosorkabb
28. sep 2017

@anettta tak ale musíš uznať že vadsina žiadateľov chce biele, zdravé čo najmenšie dieťa. A právne voľné. A takých je proste málo.
Ty si výnimka a takých je veľmi málo. Zažila si si toho veľa a dieťatko ti úprimne prajem a dúfam že k vám príde čím skôr. Moc, moc ti držím palce 👶

anettta
28. sep 2017

@bosorkabb dakujem to je mile 🙂

mana85
28. sep 2017

@anettta nemyslím si že zatajovanie osvojenia musí vždy znamenať že sa sa nezmierili s adopciou, proste niektorí chcú svoje deti takto ochrániť , niekedy je lepšie nevedieť 😒

thera1
28. sep 2017

ja som našej nevedela klamať,,,,,lebo dá sa to len do určitého okamihu a nakoniec sa človek zamota...a musí povedať pravdu....ale ako to zoberie to dieťa,že bolo klamané najbližšími....ja som to nechcela riskovať....

avogiles
29. sep 2017

@anettta a ste cez navrat alebo usmev? Ako velke dietatko chcete?

mana85
29. sep 2017

@thera1 tak ale je rozdiel klamať a zatajiť a ak to nevezmu v poriadku v dospelosti tak už od detstva by sa tiež s tým trápili , ja som sa o osvojení dozvedela od susedov v 8 rokov a mamina sa priznala že mi to nechceli nikdy povedať aby som nebola nešťastná a chapem ju aj vtedy som , no radšej by som to vedela od nich ako od cudzích. My s mužom nezatajujeme ale klameme , deti síce vedia no viac sa o tom doma nerozpravame lebo nič viac nevieme možno raz v dospelosti im povieme mena , mesta ale teraz je to zbytočne a ku koreňom a kultúre sa dostávame cez hudbu , rozpravky , verím že ak nás ľúbia tak to v dospelosti pochopia ...

zocharka
29. sep 2017

@joannita
Ahoj, bolo nám povedané, že nemá kto pojednávať, že je málo sudcov lebo sa tam robili personálne zmeny. Mali to riešiť už v marci, no nakoniec to presunuli na október. Tak len čakáme. Dúfame, že sa to už vyrieši. 🙁🙂

anettta
29. sep 2017

@avogiles my mame jedinu podmienku - aby bolo co najmensie...boli sme aj usmev aj navrat...
Zial nechcem byt zla ale navrat uprednostnuje svojich - tych co si tam robili pripravu.

anettta
29. sep 2017

@mana85 ja osobne si myslim ze je to tazke pre deti vediet to...to je absolutne jasne ... nikdy to nebudem spochybnovat. Ale neviem si predstavit zeby som cely zivot svojim detom klamala..

.citala som jednu krasnu vetu- adopcia nie je sucastou bytosti dietata. Adopcia iba vysvetluje prichod dietata do rodiny 🙂

joannita
29. sep 2017

@anettta neviem sa k tomuto nejak vyjadrit, ja osobne to mojmu dietatu urcite poviem, ved v dnesnej dobe socialnych sieti a internetu to bude aj tak kopec ludi vediet, kolegovia, kamarati, susedia a je jasne ze by sa to casom dozvedelo. Mne osobne keby mama teraz povedala ze som adoptovana, urcite by som sa na nu nehnevala. Bola by som urcite sokovana, ale ked si spomeniem ako dobre ma vychovala a kolko lasky mi dala tak viem ze vsetko robila v dobrom umysle, urcite by som to nenazvala klamstvom.

dasah
29. sep 2017

To nie je o tom že by sme detičky klamali,ale keď ich vychovávame s láskou a viem že každá z nás ju dáva oni pocítia,že ich máme radi.Veď každý deň ich pritúlime k sebe,dáme božtek na líčko pochválime aké sú šikovné a sami pocítia aj keď nie sú naše,že ich milujeme.A dá sa to povedať ,že prečo ich zrovna máme my.To čo píšete,ža ich klamete? Nie,potom načo ste si ich brali? Sú naše.A budú,len im to treba s láskou a s rozumom povedať.Nezabúdajme že sme im chceli dať domov, aký by nemali,ale máme ich radi.

silverrko
30. sep 2017

Mamičky budúce mamičky idem sa pochváliť🙂 oficiálne sme rodinka🙂 pol roka čakania 2 r boj sudn.formou ale zvládli sme to. Máme doma krásne zelenooke usmievavé dievčatko už na furt🙂)) nech vám to ubehne a pevné nervy.😝

silverrko
30. sep 2017

PS mali sme pestu teraz oficiálne osvojena preto tak krátko a od miminka🙂) ❤

silverrko
30. sep 2017

Ak potrebujete návrhy žiadosti rady...kľudne napíšte do pošty poradime pomôžeme s manželom sme si preskákali toho dosť čo sa tyka rýchlosti súdov.

zanetaqwe
30. sep 2017

@joannita ďakujem mrkneme na to😀❤😘

timi1606
30. sep 2017

@silverrko Gratulujem 😍 Nás čaká 18.10 posledný súd, už sa nevieme dočkať 😊

silverrko
30. sep 2017

@timi1606 🙂 ❤ dakujeme bolo to o nervy ale uz je to na furt🙂 vela stastia!❤

laura1994
30. sep 2017

https://www.noviny.sk/slovensko/263738-o-adopci... baby? Čítali ste to? Teraz som si všimla že moja mamka to dala zdieľať

bosorkabb
30. sep 2017

@laura1994 čítali a poznám aj pravdu. Nie všetko v článku je pravdivé. Nech profi povie prečo jej prvé dieťa vzali naspäť do detského domova. To radšej nepovie. A hlavne v akom stave bolo keď ho od nej zobrali. Ale to radšej nenapisu. Lebo by to nebolo nič pekné.

erio
30. sep 2017

Prosim Vas baby viete mi poradit ohladom zmeny zakona dokladovania dokumentov pri ziadosti o adopciu. Ze vraj sa to tento rok menilo a je potrebny aj suhlas osoby, ktora s Vami napr. byva, jej odpis z registra trestov aj potvrdenie o zdrav. stave. Ako je to napr. ak je stav tejto osoby trvale priputanie na lozko alebo bdela koma. To nie je sanca tieto dokumenty vybavit.😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre