• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

13. novembra 2017 
@gorcsova jasneeee je ich vela
17. okt o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gorcsova , samozrejme, že existujú. Ale nemajú vytetované na čele "Som cigán" , takže majú to šťastie, že ľudia to o nich nevedia hneď, narozdiel od tých s hnedou pokožkou.
17. okt o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@gorcsova ahoj, ponukli vam babatko? ak ste neni za to vziat si romske dietatko a ponukli Vam novorodenca, ktory je biely a nevedia jeho povod - uplne kludne moze byt romskeho povodu, niektore deti tmavnu az ked na nich zacne svietit slniecko...
samozrejme, ze su aj romovia, ktori su tmavi od zaciatku a ti mavaju zvycajne aj vyrazne romske crty...
ale u novorodenca pokial nema vyrazne romske crty nemusis vobec spoznat, ze bude mozno "tmavohnedy" ked na neho zacne svietit, cize "stmavne" casom...ako bude starsi...
17. okt o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gorcsova ono aj naša malá je tmavšia oficiálne romka ale otec neznámy a mama poloromka.
Tak ako píšu baby, časom trochu viac do tmava má pokožku. Ako novorodenec bola biela, teraz po lete trochu viac do tmavá ma pokožku. Taky taliansky typ. Na romku málo tmavá zase.
17. okt o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@gorcsova ale isteže, aj modrookí, aj ryšaví, aj blonďaví!, zelenookí......bledulky s tmavými vlasmi, ale aj snedé detváky so svetlohnedými vlasmi....
17. okt o 19:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@gorcsova blbá otázka, ale áno, existuje
17. okt o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Ešte doplnim že farba pleti nerozhoduje o dedičnosti génov napríklad syn je jak murko a žiaden sluch na hudbu a dcérka je svetlá a ma úplný rytmus vie sa hýbať do tempa aj celkovo jej chovanie je take temperamentné čo sa týka hudby, zábavy , voľnosti u syna je to iné je starostlivejši , citlivejší a skôr poplaseny ako temperamentný :v:

Ja keď som bola v porodnici s malým tak mi zavolala najlepšia bývalá kamoška a miesto pozdravu sa spýtala je to čierne alebo normalne ? povedala som že zelene s tykadlami :speak_no_evil: Keď prvý krát uvidíš to Svoje dieťa budeš vedieť že je Tvoje a na farbu pleti si v tom momente ani nespomenies :wink: ak predsa len ano tak nečakalo na Teba :wink:
17. okt o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (22)
@gorscova prispevok vyššie
17. okt o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
17. okt o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
18. okt o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ahojte baby,ktore cakate v ZA kraji na adopciu a mate skusenosti s jednanim na urade tam.....ozvite sa mi prosim....dajme hlavy dokopy a zacnime to riesit konecne,stacilo,ci....?
18. okt o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:alien::alien::thumbsup::thumbsup:
dobre si jej povedala ,, uff
18. okt o 13:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dievcata, prosim Vas, ake tlaciva treba vyplnit ak chcete ziadat UPSVaR o Prispevok pri narodeni dietata?? Ako tam pozeram na strankach, vsade nachadzam tlaciva typu,
ze vyplnuje bud matka ktora porodila, alebo otec, ktory sa stara o dieta po smrti manzelky..ja tam nevidim nikde moznosti o nahradnej starostlivosti..atd..
prosim, poradte..dakujem
18. okt o 16:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, uz som na to prisla....Ahaa...takze je to prispevok pri zvereni...nie pri narodeni....tak ale to je pekne svinstvo a rozdiel - pri narodeni 892e a pri zvereni 503e..a co sme my ako menej? menej potrebujeme na babatko? ahhh..no co uz..
18. okt o 16:58  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@fatma1 aj to len pre deti do 6 mesiacov :frowning2:
18. okt o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bosorkabb Ano, viem...hmm ;( SaS a ostatni z opozicie to chceli zjednotit, aby aj tento prispevok bol v rovnakej sume ako pri narodeni, no nepreslo to!
18. okt o 18:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Po roku a pol konečne naša. Úplne a navždy :heart::heart::heart: Milujeme ťa od prvej chvíle ako sme ťa uvideli na fotkách. Aj keď sa to čakanie zdalo nekonečné, na druhej strane nemôžem uveriť, že to tak rýchlo letí. Na pravo fotka z prvého stretnutia :heart_eyes:
18. okt o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
@timi1606 krásna , gratulujem :kissing_heart:
18. okt o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@timi1606 gratulujem
18. okt o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fatma1 aj ja som na to na úrade poukazovala, je to veľké svinstvo,že takto okrádajú deti.
18. okt o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timi1606 Gratulujem!
18. okt o 21:35  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vanesa1210 no je to tam drsné, už roky. Práve vybavujú rok 2011 počítam ten budú vybavovať ešte aj v roku 2018. :unamused:
18. okt o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timi1606 gratulujem krásne zlatíčko
18. okt o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, my sme trosku pozadu, ale teda uz mame vsetky tlaciva vypisane, zohnane. teraz prosim nasleduje co? zanesiem ich na upsvar a dohodnem si stretnutie? alebo oni na zaklade odovzdanych tlaciv si nas zavolaju? dakujem
19. okt o 13:30  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berginkan Pokiaľ máte všetky potrebné papiere a sú v poriadku tak vás zavolajú potom , ak nie a dačo im bude chýbať tak vás vyzvú aby ste ich doložili.
20. okt o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, chcela by som sa spýtať, aký dlhý čas prejde od prvého kontaktu s dieťatkom po dobu, kým si ho zoberiete k sebe. Zaujíma ma to v prípade novonarodenych deticiek, ktoré sú voľne k osvojeniu. Sme v poradí uz celkom blízko a neviem, či už si mám niečo doma pripravovať a kúpiť alebo budem mať na to ešte čas.
Ďakujem za akekolvek info.
22. okt o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wodanka dobry den :slight_smile: tak my sme si nasu malu brali ako 2 mesacnu..a od prveho kontaktu po prichod domov to trvalo priblizne 3-4tyzdne.:slight_smile: Tazke relativne rychlo.
22. okt o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wodanka u nás cca 1,5 týždňa.
22. okt o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wodanka u nas presne tyzden
22. okt o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wodanka ja by som len z praktickej skusenosti radila, minimalne mat prehlad, co asi budete potrebovat pre babo a kde a co kupit - aby ste si to uzili :slight_smile: a nie narychlo v strese kupovat prve co pride pod ruku - aspon mne sa osvedcilo (ale to som len bio mama :slight_smile: )
... i ked nemusi byt vsetko naraz - vela veci sa da postupne dokupit, ale niektore treba hned (oblecko, flasky, kocik, autosedacka, plienky, vlhcene obrusky... )
22. okt o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok