Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

ckatka
22. okt 2017

@wodanka na mk máš milión inzerátov, takže keď sa dietko narodí a vy sa rozhodnete že beriete, stačí ti tu dať vedieť a výbava sa ti bude hrnut na kilá. Zbytočne nekupuj šetri peniažky na plienky a sunar. Ak sa nechcete / nebudete môcť kojit, to sú najväčšie položky. A asi nebudes ani vediet ci dievča/ chlapec. 😀 aj za týždeň stihneš základnú výbavu poriešiť v pohode. Nevšímaj si zoznamy "prepotrebnych nevyhnutnosti" čo nájdeš na internete. Väčšinu pokryješ vecami, čo bežne v domácnosti nájdeš...nemusia mať zrovna oznacenie "baby". Čo sa isto zide- priemysli si, kde budeš prebalovat, nech ti neodíde chrbát. Fakt praktické je mať prebalovaci pult s odkladacim priestorom v kúpeľni vedľa umyvadla...posrate dieťa supnes rovno pod tocku. A postielku VEĽMI blízko postele, alebo rovno nech spí s vami. Z teplej postele vyliezť kazdu chvilu...ver sa ti nebude chciet. máme postielku len ako vešiak na uteraky 😂😂 aj tak kazdu noc po chvíli sa pýta k nám.
Silno odporúčam ešte tento čas využiť na dve veci. A to posilňovanie (nerobím si srandu), a upratovanie - resp veľká revízia všetkých priestorov a povyhadzovanie všetkého nepotrebného, nebezpečné a ostré veci dať do horných skriniek a pod . S dieťaťom ti pribúda veľa vecí, napr v kuchyni alebo predsieni... je fajn mať vopred na ne miesto (My sme to trochu podcenili a teraz mám nervy že triedim len tak úchytkom kym spí). Držím palce!

ckatka
22. okt 2017

@katkuz skúsenosť s osvojenym babom...ked sa rodina a známi dozvedia, že idete do toho...vela prinesú. Oveľa viac ako bio babu, chcu sa proste podieľať na tom peknom skutku. To som si všimla. Aj úplne cudzí ľudia nám nosia veci 😁 je to úplne krásne až ich musím občas brzdiť, že fakt to nemám kam dať.

joannita
22. okt 2017

Dievcata, uz som sa tu raz pytala, ale nikto sa mi neozval. V pripade ak ste vy, alebo vasi manzelia podnikatelia, ako sa preveruje na sude prijem? Danove priznanie za predchadzajuci rok?
A ked na sude dokladate prijem (ci uz ako podnikatel, alebo zamestnanec), sud preveruje aj ci mate nejake dlhy - uvery, spotrebaky atd?
Budem vdacna ked mi niekto odpovie te....dakujem

danicau
22. okt 2017

@joannita. V pripade zamestnanca sme davali mzdovy list, a z podnikania DP za predchadzajuci rok. Zaujmave, ze nikto neriesil hypoteku, dlhy, iba ake mame naklady na byt. Sme Ba kraj.

wodanka
22. okt 2017

@simona2007 @bosorkabb @krista5 @katkuz ďakujem Vám za info, podľa toho čo píšete moc toho času veru nebude. Asi najlepšie bude vyhliadnut si niečo vopred a potom, keď už to bude aktuálne, budem vedieť, kde to kupit

bosorkabb
22. okt 2017

@wodanka hlavne monitor dychu, postieľku a autosedacku maj. To bez toho ti dieťa domov nedajú. U nás hneď riešili monitor či máme. A dobré je mať komoda kde bude mať dieťatko svoje veci. Ostatné môžeš dokúpiť neskôr.

wodanka
22. okt 2017

@ckatka ďakujem 🙂 čo sa tyka miesta, tak toho máme doma dostatok, som typ človeka, ktorý 2 az3 krat do roka prejde celý dom a vyhodí všetko nepotrebné 🙂 spálňa je už tiež pripravená tak, aby sa tam zmestila postieľka, aj predsieň sme robili tak, aby sa dalo ísť dnu s kočíkom a bolo tam dostatok miesta preň. S tým fitkom si ma pobavila 🙂 síce don chodím ale ani ma nenapadlo, že to zužitkujem aj pri babatku 🙂 už si asi len idem sparvit zoznam čo budem potrebovať prvé dni a týždne a kde to kupit, nech sa potom z toho nezblaznim...a samozrejme že zapojíme aj mm nech vie, čo ho čaká ;)

wodanka
22. okt 2017

@bosorkabb monitor dychu? To naozaj musím mať? Autosedačku a aj postieľku som už riešila a to máme v rodine, to už len premiestnim k nám domov.

bosorkabb
22. okt 2017

@wodanka áno monitor treba mať. Bola to podmienka aby nám dieťatko dali domov, aj to prišli skontrolovať. A potom pri každej kontrole kontrolovali či je namontovani na postieľke.
Už aj profi musia mať a detský domov tiež.

anettta
22. okt 2017

@wodanka ahoj no ja som prvykrat nemala az tak vela veci nachystanych...ved ze sak stihneme kym babo pride domov...a maly mal ist o tyzden domov a bola som na nervy co vsetko som este nemala...neviem ako to mas pripravene, ale ja som este chodila par dni toho tyzdna do prace...hoci som mala vsetko dopredu dohodnute a pripravene...predsalen odniest veci z prace a dokoncit vsetko....
Potom kazdy den sme cestovali za malym do porodnice aby nebol sam...co nam trvalo vzdy okolo5 hodin...a uz mi zostavalo minimum casu na pripravu veci...bol to velky stres. Ale ten tyzden mi stacil aby som vsetko zohnala (a to som mala kupeny kocik, postielku, monitor - toto som mala)
Takze za mna urcite chystaj, aby si potom uz mohla kupovat len mliecko ktore pije, par farebnych veci (modre/ruzove). Aby si mala cas chodit za babom.

katkuz
22. okt 2017

@bosorkabb no to je veru novinka aj pre mna - lebo ja som ho pri bio nemala (tri deti 🙂 ) podla info odporucaju najme pre nedonosene deti - nezalezi to teda od konkretnych pripadov ?? ale logiku mi to dava, ze pri srdieckovych detickach sa nevie cim presli, kym boli v brusku

joannita
22. okt 2017

@danicau dakujem ti....a prosimta kedy ste mali vy sud? Ci sa nieco nezmenilo odvtedy... myslim hlavne tie dlhy, cize hypoteky a pozicky.
Ale som prekvapena ze preveruju naklady na byt?? Ved skoro vsetci splacame hypoteky ktore su ovela vyssie.

joannita
22. okt 2017

@bosorkabb ahoj, prepac aj teba sa opytam lebo uz mate babo doma. Preverovali vam, ci mate hypoteku resp. Ine pozicky? A tiez ste museli dolozit ake mate mesacne naklady na byt ako pise kocka tu hore? Dik

bosorkabb
22. okt 2017

@katkuz tieto deti patria štátu a štátny úradníci rozhodli že monitor je potrebný. Dokonca to písali aj na súd do správy. Takže sme ho museli a musíme mať.

bosorkabb
22. okt 2017

@joannita áno náklady na byt, nájom a energie. Na hypotéku sa len pýtala sudkyňa pri preverovani výdavkov. Ale neriešila len zapísala.

lillik3
22. okt 2017

Dievcata KE kraj? Aka je teraz cakacka na babatko? Nejde o mna, ale znama uz podnika kroky k ado. Dakovala 😉

bbbarunka
22. okt 2017

@wodanka ahoj, u nás monitor nebol potrebný. A to sme sa v dd pýtali, či ho treba. Povedali, že to záleží na nás a na zdravotnom stave dieťaťa.

wodanka
22. okt 2017

@anettta práveže to nemám zatiaľ ziadno pripravené, tak preto sa pýtam, aby som si to vedela predstaviť, čo nás čaká a koľko času na to budeme mať. A už teraz vidím, že je pomaly najvyšší čas začať niečo málo chystať.

wodanka
22. okt 2017

@bbbarunka a @bosorkabb ďakujem kočky, popytam sa u nás, že či ho treba alebo nie

sara119911
23. okt 2017

Ahojte dievcata, prosim vas o eadu dali sme ziadost na sud a cakame ze budeme porucnikmi a sud ma neodkladnym opatrenim nam ho zverit. Ak budem mat neodkladne nastupujem na matersku avsak da sa napr par dni po neodkladnom opatreni pockat byt na PN a tak ist z prace na matersku? Potrebujem v praci este 2-3 dni aby som to odovzdala cele

danicau
23. okt 2017

@joannita Mali sme sud minuly rok v novembri- predosvojitelsky. A tento november mame posledny sud. Tak potom napisem ci sa pytali na hypoteku. Hovorim, ze doteraz to nikto neriesil.

mana85
23. okt 2017

@wodanka záleží od kraja v našom prípade TN sme šli z pôrodnice po 2 dňoch domov na vtedy ešte predbežné op. Niekde musí dieťa do profi na celú dobu pokial neprejde lehota pre bio . všade je to inak ...

bosorkabb
23. okt 2017

@sara119911 odo dňa zverenia ti prináleží materská. Mne v práci povedali ze nástup na materskú je dňom zverenia. V tlačive na materskú dávku je kolonka od kedy bolo dieťa zverené a dátum nástupu na materskú. Ale či sa dá aj neskôr neviem. Skus za na sociálnu poisťovňu.

mana85
23. okt 2017

@joannita my sme mali sud posledný v apríli a iba sme uviedli výdavky a doklady o príjmoch čo sa týka úveru tak nikto nič nepýtal len sme k žiadosti uviedli finančný rozpočet a medzi položkami aj splatku na úver...

bosorkabb
23. okt 2017

@wodanka hlavne uveď kraj a baby s daného kraja vedia najlepšie.

joannita
23. okt 2017

@mana85 super, dakujem pekne za info. To predlozenie financneho rozpoctu sa vyzaduje, alebo to z vlastnej iniciativy? Lebo ako citam, niektore baby to nerobili....

joannita
23. okt 2017

@danicau super, budem ti vdacna, dakujem 🙂

berginkan
23. okt 2017

@pepopestun aha cize staci ich odniest do podatelne ano? 🙂

wodanka
23. okt 2017

@bosorkabb a @mana85 tiez som z TN kraja, tak ak to nezmenili, bude to podobne aj v nasom pripade

bosorkabb
23. okt 2017

@joannita predkladali sme manzelovu pracovnú zmluvu, potvrdenie o príjme naše viac nič. Až na pojednávaní sa pýtala sudkyňa na výdavky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre