Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
23. nov 2017

@vanesa1210 je to divne ...

divabarca
23. nov 2017

@bosorkabb Ďakujem ti veľmi pekne za vysvetlenie, už mi je to jasnejšie a bohužiaľ s týmto ja vôbec nie som stotožnená.. asi vôbec nie som pripravená na adopciu, pretože tento spôsob je pre mňa momentálne neprijateľný...viem, že sa tým vlastne tie detičky chránia, aby sa s nimi nejak nehandlovalo a nezahrávalo sa s ich citmi, ale tiež myslím aj na svoje pocity a viem, že teraz by som toto nedokázala takto riešiť..

bosorkabb
23. nov 2017

@divabarca ono už fotka a video ti napovie. A potom máš možnosť ísť do DeD a pozrieť dieťatko. Ale najprv ho uvidíš na fotke a videu na úrade. My sme sa do našej Oli zalubili hneď pri pozeraní videa.

vanesa1210
23. nov 2017

Baby, prosím Vás ktoré ste mali už súdne pojednávania pri adopcii, u živnostníka ako chcú zdokladovať príjem? Daňové za predchádzajúci rok alebo výpisy z účtu, alebo......? Ďakujem krasne

iivviikk
23. nov 2017

@vanesa1210 ahoj daňové za predošlý rok. My sme to tak dávali.

divabarca
23. nov 2017

@bosorkabb no už to znie trošku lepšie, keď píšeš, že je aj video a možnosť ísť trošku pozrieť dieťatko..to mi už príde trošku osobnejšie, ako len nejaký náhľad do spisu.. ale ešte asi veľa vody pretečie kým sa aj k tomuto odhodláme..najprv si to asi potrebujeme usporiadať v našich hlavách a vnútrach..

bbbarunka
23. nov 2017

@divabarca my sme sa zaľúbili už len vďaka fotke. Osobné stretnutie to len potvrdilo🙂

beka22
23. nov 2017

@divabarca ani my sme nemali video. Ale keď sme videli foto vedeli sme že je náš a do 1 týždňa sme našu lásku mali doma po veľmi dlhom čakaní (5,5 roka) 😉

kikuska_wedge
23. nov 2017

@divabarca z vlastnej skúsenosti viem, že to čo sa ti nezdá osobné je veľmi osobné. Ja to neviem rozumne vysvetliť, ale ja som vedela, že sú to moje deti skôr, ako som vedela pohlavie, vek .... Pani na úrade mi len povedala, že majú jeden prípad. Odvtedy som vedela, že sú to naši. Všetci mi hovorili, neviaž sa na to, netlač na to pod. Ale ja som ako mama vedela, že to budú moje deti. Potom sme sa dočkali vytúženého tel. že si môžme pozrieť spis. Keď sme ho chytili do ruky, vypadli z neho fotografie detí. Bola to láska na prvý pohľad. V tom spise by mohlo byť napísané čokoľvek na svete, bolo mi to jedno. Keď sme potom pozerali video, mala som strašnú hrču v hrdle, usmievala som sa a tiekli mi slzy. A keď sme sa prvý krát uvideli, už som od nich nikdy nechcela odísť. A keď sme si ich prvý krát viezli domov ... a keď mi prvý krát povedali mama ... a tých keď je strašne veľa. V každom prípade platí, že niekto ... Boh, vyššia sila, osud, karma ... nazvi to ako chceš, riadi tento proces lepšie, než akýkoľvek úrad. A každému nadelí to jeho dieťatko. V našom prípade rovno dve. Tak ako pri pôrode platí, že je to rande na slepo, z ktorého je láska na celý život. Tak to platí aj tu.

magimary
23. nov 2017

jeden náš známy si takto išiel (aj s manželkou) pozrieť spis na úrad a vzal si so sebou 4 A4ky otázok, ktoré mal (on je taký analytický typ, všetko musí overovať, preverovať, skúmať, zisťovať...)-a už vopred informoval pani, že chce všetky odpovede...
a ako zbadal malého na fotke, odložil svoje papiere a ani nedýchal...
pani sa mu hovorí: "No, spustite-môžete sa pýtať"
a on so zadržaným dychom ledva zo seba vydoloval: "Už nemám žiadne otázky."
❤😉❤

marcelarefat
23. nov 2017

@kikuska_wedge presne si to vystihla.

joannita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebekarebekova
23. nov 2017

Dakujem vam za rady ohladom 1. kontaktu s UPSVARom. 😊❤

berginkan
23. nov 2017

@joannita no vsak prave. Ved ako tie Kramare. Tam to bohuzial funguje bez toho, aby sme co i len tusili kolko deti ide takymto ludom ...

bosorkabb
24. nov 2017

Ja za seba hovorím že na prístup počas toho ako sme boli v poradovniku sa nemôžem sťažovať. Súdy to už je iná kapitola.
Treba byť pozitívne naladený (aj keď viem že niekedy to nieje jednoduché) každá sa dočká toho svojho dieťatka a tak ako píše
@kikuska_wedge všetko sa pre niečo deje. Ja to volám osud. Osud rozhodol že patríme k sebe a tak to zariadil. Boli sme si s našou malou súdení.
Tiež som neverila na lásku na prvý pohľad, na motýle v bruchu ale fakt ak zbadáte dieťatko ktoré vám osud vybral tak to pocítite. Je to zvláštny pocit ktorý sa opísať nedá.

vanesa1210
24. nov 2017

@berginkan hrozne sa to všetko počúva.....

joannita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanesa1210
24. nov 2017

@joannita aaach jaaaj hrozne sa to počúva.... Máš pravdu je to des, na SK je to tak keď máš prachy a známosti všetko sa dá.....

bosorkabb
24. nov 2017

@joannita a v ktorom kraji ak smiem vedieť? Ako dlho čakáte v poradovniku?

mata71
24. nov 2017

@magimary vystihnuté 🙂 rozhodlo srdce

joannita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosorkabb
24. nov 2017

@joannita ja tiež. A fakt nemám zlé skúsenosti ani baby ktoré poznám.
To už musíte byť vysoko v poradovniku.
Si jediná o ktorej viem v BA že čaká tak dlho.

joannita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
joannita
24. nov 2017

je tu pls niekto kto caka v BA kraji na biele babatko?? prosim napiste mi ako dlho cakate a kolki ste v poradi....dakujeeeeem!

bosorkabb
24. nov 2017

@joannita preto som sa divila ako dlho čakáš. Zdá sa mi to dlho na to že je to BA kraj.
My keď sme robili prípravu minulý rok tak nám bolo povedané že do 3 rokov sa všetci dočkajú. Viem že teraz hovoria o dlhšej dobe.
Ale zase je pravda že nepoznám každého v poradovniku a neviem aké majú požiadavky.

joannita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosorkabb
24. nov 2017

@joannita to mi je ľúto. My už premyslame nad druhým.
Viem že posledné biele dieťa bolo umiestnené v auguste.
Kamoška čaká už na druhé poloromske a teraz je 30 v poradí. Prvé dieťa dostala tento rok a čakala 7 mesiacov v poradovniku. Ono ale podstatne je že nechce len biele preto nečaká dlho. A to sa jej zdá dlho, neviem co by robila ak by čakala tak ako ty. Vlastne ani ja si to predstaviť neviem. Fakt ta obdivujem za trpezlivosť.

berginkan
24. nov 2017

@bosorkabb no tak to neviem, ale nam v marci hovorili ze 5 rokov v BA na biele a este sa to predlzuje. my sme boli ale rozhodnuti ze nemame problem s etnikom.

a este co sa tyka platenia, neviem ako a kde si to ludia vybavuju, ale chvalabohu takeho nikoho nepoznam,.

bosorkabb
24. nov 2017

@berginkan áno už sa to dosť predlžuje vraj nie sú deti.

joannita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre