Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

smejka
4. apr 2011

@kanhwa zbozne to prianie.. 😔

bershka
4. apr 2011

@tortelinka no ved prave, nemam ani sajnu.. viem, ze su tam doslova krute pravidla, ale neznamena, ze ked nemam sajnu, ze nie som schopna 🙄

misula4660
4. apr 2011

@maznacik007 krásne a úprimne napísaný príspevok o 20:52...mám také isté pocity ako ty.... ☹

tortelinka
4. apr 2011

@bershka nic take som nepovedala, ale ta motivacia mi prisla cudna, to urcite nestaci, ale je jasne ze kazdy niekde zacina, a musi mat aj tu prvu informaciu

misula4660
4. apr 2011

@tortelinka ďakujem... ☹

tortelinka
4. apr 2011

@misula4660 za co?

bershka
4. apr 2011

@tortelinka prave preto som sem nakukla. ale nechce sa mi citat celych 83 stran..

misula4660
4. apr 2011

@akramgad ďakujem veľmi pekne a najhoršie je, že som slaboch a nemám na to odvahu ani ja...bojím sa toho veľmi.... ☹

tortelinka
4. apr 2011

@bershka kludne sa pytaj ked nieco

bershka
4. apr 2011

@tortelinka k tym romskym detom este. nie som rasista, ale presne ako si napisala.... etnika, mentalita, atd..

tortelinka
4. apr 2011

@bershka nie je to lahke, ale my sme sa rozhodli aj pre taketo dieta

magimary
4. apr 2011

@kanhwa jáj, aby som nezabudla...som k dispozícii 😉 🙂
(a na otázku zdravotnej dokumentácie som odpovedala vyššie)

barbareta
4. apr 2011

@misula4660 isto NIE si slaboch ! 🙂 Sama dobre vieš ze dieta si zobrali dom . ako ho vzali tak ho i vratili lebo to bolo nad ich sily ! A pri tak malých detí je to velky varovný signál že asi zrejme nieje všetko v poriadku...A ozaj ako už neviem kt. kočka to tu písala Treba dieťa dať riadne vyšetriť aby savedel jeho presny. zdrav s. stav a potom dalje nukat na osvojenie.

kanhwa
5. apr 2011

@magimary vdaka, vsetko jasne 🙂 snad teda natrafime na ochotnych a serioznych ludi, ktori nebudu zavadzat.
pekny den vsetkym 🙂

valova
5. apr 2011

ahoj maťa ty máš v pestunstve detičky?ako dlho trvaju IA?niečo mi popiš o tom

akramgad
5. apr 2011

@misula4660 moja prepáč a čo to trepeš že si " slaboch " keby si bola slaboch tak nedáš šancu na rodinu opustenému dieťatku užívaš si život vo dvojici ktorý pri konci žitia bol smutný a prázdny ☹ držím palce

misula4660
5. apr 2011

@akramgad taký život by som si teda naozaj nevedela ani predstaviť...pretože neviem si predstaviť, že by som žila bez detí...to by nebol ani život....a čo vy? ako sa máte? čo tvoje malinké zlatíčko?

goralenka
5. apr 2011

Ach baby. Ja mam stale zmiesane pocity ☹ Cakam uz dva tyzdne, kedy sa nam ozve pani psychologicka z UP, lebo sa stahovala alebo nieco take a neviem sa dockat. Snad to bude prima zenska a dokaze mi ukludnit ten chaos, co mam v hlave, hlavne po tom, co vas citam. Ked si predstavim, ze by som vas tu nenasla a dosli by sme az do stadia, ked by sme sa mali rozhodovat tak ako vy tu a nebol by nikto, kto by nam poradil, mam zimomriavky po chrbte ☹ Uz sa desim, co osud nachysta nam a s cim sem pridem o ten rok a pol az dva roky. Snad tu este budete a nasmerujete ma ☹

@misula4660 ja by som trvala na tom, ze chcem vidiet lekarsku spravu aby som to mohla ist konzultovat..a porozpravala sa s profimamou... lebo takto to je doslova hop alebo trop.. a spravila by som to co najskor este pred tym, ako sa mi malicka uplne zavrta do srdiecka.. ona sa ti tam uz totiz uklada a moze sa tam ulozit uplne nenavratne a bolestne ☹ hlavne, ak nemas odvahu vychovavat chore dieta...

dnes som sa rozplakala.. ked sme sa s manzelom bavili o tom, ze sa uz tesime, ze ked budeme mat to nase vysnene uz svoje a budeme moct, zoberieme ho k moru.. ze sa tesime, ako si tam v tej plienke bude stavat s ockom hrad a ked ocko nieco pokazi, dostane s lopatkou po cele... uz len kvoli takymto snom to nevzdam...

beba1902
5. apr 2011

@goralenka neboj urcite to zvladnes a sny sa ti naplnia 😉

akramgad
5. apr 2011

@misula4660 no zlátíčko také malé živé šidlo 😀 už ani nestíham všetko skryť zabezpečiť proti pádu a iné nezbednictvá 😝 vždy je o krok dopredu pred nami ale nevadí hlavne že sme zdravý 🙂 mojenko nepodceňuj samú seba vyriešiš to či sa už rozhodneš pre toto bábo ale by si ešte troška počkáš ale mamina budeš a skvelá !!!!! a ako ste sa rozhodli z manželom?

akramgad
5. apr 2011

@goralenka moja tie pocity sme mali všetky a sú horšie než bolesť zuba 😀 ale neboj ako náhle sa nájde malý uzlíček pre vás bude dobre ostanú už len pocity prvých 5 dní " Zvládnem to " ? a odpoveď je jasná ANO

akramgad
5. apr 2011

@misula4660 tak pozrime more a tatry by nestačili xixix ste zasnený ako sme boli my a to je krásne a zároveň niečo čo vás drží pri sebe 🙂

goralenka
5. apr 2011

@akramgad to s tym morom som pisala ja 😀 no.. nikdy som nebola pri mori.... vsetky peniaze isli na moje umele oplodnenia... a chodievame do tatier na dovolenky.. preto tam chcem vziat aspon to male...a hrozne sa na to tesime....

akramgad
5. apr 2011

@goralenka ahá 🙂 prepáč veď to je jedno len nech ste traja 🙂 a potom aj nakoniec sveta 😝

goralenka
5. apr 2011

@akramgad no.. v skutocnosti chceme byt styria az piati .. ale to casom 😵

akramgad
5. apr 2011

@goralenka veľká rodinka 🙂

akramgad
5. apr 2011

@goralenka myostávame len pri našej princeznéj stačí nám jedno 🙂 som už stará na ďalšie dvojročné čakanie 😵

goralenka
5. apr 2011

@akramgad chceme tolko deti, kolko dokeme uzivit. 😵 O dalsie poziadame hned ako dostaneme to prve. A pockame si na uplne miminko. A mozno sa podari aj vlastne, uvidime 😵 Manzel je z troch deti, ja z dvoch, ale bratranec bol u nas skoro stale, boli sme velka parta a mala som v tomto krasne detstvo, chcem take aj pre tie svoje..

misula4660
5. apr 2011

@akramgad ahoj moja. no rozhodli sme sa, že budeme čakať ďalej. cítim sa hrozne, ale viem, že to proste všetko asi tak malo byť a povedali sme aj tetuške na úrade, že si radšej počkáme na toho ,,nášho novorodenčeka"....

natia
5. apr 2011

@misula4660 nemaj z toho výčitky, rozhodli ste sa správne, lebo nesprávne by bolo ísť proti svojim vnútorným pocitom... na to by ste napokon potom doplatili všetci traja...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre