Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

akramgad
6. apr 2011

@kanhwa jasné !!! každá máme to naj dieťa xixixi nech to je čím skôr a smiech drobca nech sa ozýva nie len vo vašom príbytku ale aj vo vašich srdiečkach 😵 😉 🙂

akramgad
6. apr 2011

@natia baby čo máte v TN ? to nie je od nás ďaleko a mám tam rodičov ak sa dá a nebudem vtierka možno by som šla 🙂

dadenka1
6. apr 2011

@akramgad no to bude super ale prosím ťa hlasuj za nedeľu... aby som aj ja mohla prísť...
😵

akramgad
6. apr 2011

@dadenka1 a kde sa stretávate? a to ste všetky z TN?

dadenka1
6. apr 2011

@akramgad asi toto by bolo prvýkrát... ja si teda myslím.. a ja ani nie som z TN.. to len natia minule dala do pléna otázku, či nedáme stretko... tak dúfam, že dáme.. a dúfam že v nedeľu 😀 😀

natia
6. apr 2011

@dadenka1 no dobre, tak mne by to aj v nedeľu vyšlo, ale až o pol 5 najskôr...

dadenka1
6. apr 2011

@natia to je v pohode.. tiež môžem až po 15:00, skôr sa mi nedá.. počkajme teda na ostatné dievčence...

akramgad
6. apr 2011

fňuk to je pre mňa už neskoro :(( ☹

dadenka1
6. apr 2011

@natia
@akramgad uf uf tak to vyzerá tak, že ostanete pri tom piatku... škoda, chcela som prísť, ale ako vidím piatok nevyhovuje iba mne...... nevadí.. možno si tam dáte ďaľší termín a tam už budem môcť... kvôli mne to nerušte...

misula4660
6. apr 2011

@akramgad ďakujem zlatko, verím tomu aj ja..... 😉

misula4660
6. apr 2011

@dadenka1 ďakujem veľmi pekne ....

kanhwa
6. apr 2011

Ahojte baby,
tak mne pred chvilou skoro srdce vyskocilo z hrude 😝 zvoni mobil a na telefone vidim ze vola Upsvar. Volala mi pani, u ktorej sa zvyknem kazde dva mesiace informovat o poradie. Ze vraj dostali do databazy dievcatko, ktore ma dva roky, ze ci by sme ho nechceli (my sme totiz uviedli ze 0-3 mesiace). Tak som jej povedala, ze nech sa nehneva, ze o takomto veku sme ani neuvazovali. A ona ze sa nehneva, ale ze musi volat podla poradia.

Neviem sice, kolkym uz volala pred nami, ale myslite, ze to znamena, ze sme uz niekde na poprednych miestach v poradovniku????

Tiez sa ma pytala, ze ci trvame na tom, ze len do troch mesiacov, tak som jej povedala, ze samozrejme trosku volnejsie to kludne mozeme chapat, ale v zasade aby to bolo este babetko.
Baby, uplne zle mi je, neviem sa sustredit na pracu...ak sme uz niekde vpredu, tak sa asi treba pripravit, ze mi zas onedlho budu volat? dufam, ze nebude moc tych telefonatov takych, ze bude moc daleko od nasej predstavy. ej, nechcem to riesit, co Misula ☹

Baby, ja som tak vzrusena. Myslite, ze je sanca, ze babatko budeme mat skoro???

kanhwa
6. apr 2011

baby,
uz mi napiiiiiiiiste niekto, stale sem kukaaaaaaaam 😎

kanhwa
6. apr 2011

baby ja to nevydrzim, mne sa asi nieco stane 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

dadenka1
6. apr 2011

@kanhwa kuky kuk...

kanhwa
6. apr 2011

@dadenka1 uz aj mi nieco napis 😉

dadenka1
6. apr 2011

@kanhwa prosím ťa hlavne sa upokoj... a koľkí ste boli naposledy?
lebo aj nám volali, tiež mimo požiadaviek 9 mesačné dievčatko (my chceme 0-6), ale v poradí sme až okolo 30tky...

kanhwa
6. apr 2011

@dadenka1 v januari sme boli 54. a v marci ked som volala mi nechceli povedat, ale vtedy sa to vraj vobec nehybalo...mozno ze aj 50 ludom volalil predo mnou, netusim....

dadenka1
6. apr 2011

@kanhwa podľa mňa nemuseli ani 50tim volať, iba už predtým, keď bolo voľné dieťatko tak skúšali a u tých pred vami proste majú už potvrdené, že by takéto dieťatko nechceli... u vás možno skúšali, či ste nezmenili názor a tak.. teraz už asi nebudú volať mimo podmienok... aspoň ja si to tak vysvetľujem.. my sme 30ti a napriek tomu, že nám volali a odmietli sme, skôr ako na vianoce nečakám... asi som ťa nepotešila ale som realista...
Tiež by som bola redšej, keby mi povedali, koľkí sú pred nami s takými požiadavkami ako máme my... takto všeobecne je to veľmi chaotické...

kanhwa
6. apr 2011

@dadenka1 veruze si ma nepotesila, ale treba sa drzat pri zemi 😢
ja verim, ze snad my budeme mat trosku skor ako na Vianoce.

dadenka1
6. apr 2011

@kanhwa ach moja.. rada by som ťa potešila.. ale budem ti tlačiť kaleráby do hlavy? radšej nech si milo prekvapená.... a v lete kočíkuješ... moc ti to prajem... sama som zvedavá ako to s nami čakateľkami nakoniec dopadne... mne ke´d z UPSVaRu volali a sme odmietli, tak som 3 dni plakala a nebola schopná existovať... ale to nie je tvoj prípad.. tak držím palčeky anech už sa dočkáte...

dadenka1
6. apr 2011

@kanhwa daj si trochu borovičky a čokoládu.. nech sa ti upokojí tlak.. 😀 a môžeš ma ponúknuť 😀 😀

dadenka1
6. apr 2011

@kanhwa ako vidím borovičku neponúkaš, ani čokinu... pomaly idem, máme s mm rande, (to my v stredy tak si doprajeme), tak si tam niečo dobré dám... aby si sa upokojila aj za teba si dám 😀 😀 držkaj sa

natia
6. apr 2011

@dadenka1 no vy ste akí romantickí s tým manželom 😉
@akramgad a ten piatok ti vyhovuje?
ja to nechcem rozhodovať, takže takto
@dadenka1
@akramgad
@cicimotinka
@zuzubabo
a iní, ktorí by sa chceli zúčastniť ... kedy vám to vyhovuje? v piatok okolo 16-tej alebo nedeľa okolo 17tej alebo úplne iný termín??

natia
6. apr 2011

@kanhwa takto ti poviem...oni majú telefóny zadarmo a za umiestnenie dieťaťa prémie...

kanhwa
6. apr 2011

@dadenka1 az teraz som prisla z prace. dala som si trosku becherovky a rafaelo 😀 len sa mi nepodarilo ti poslat 😎

kanhwa
6. apr 2011

@natia ach jaj 😉 jedneho dna isto aj za nas premie dostanu 😉 verim, ze coskoro 😉

lenuska74
6. apr 2011

aj to natia ale je pravda že niekedy človek aj zaberie ako my 😀 tak skúšajú my sme mali že od 2r. a teraz ideme kuknuť 1r. 😝 😀

kanhwa
6. apr 2011

Baby uz som sa nejako ukludnila. Beriem to tak, ze kazdy asi prejde aj tym, ze zavolaju mimo predstavy a spravili sme krok k tomu, aby nasa dcerka bola s nami coskoro. chapem to pozitivne, ze sme sa posunuli do dalsieho levelu 🙂

natia
6. apr 2011

@lenuska74 netáááraj... píš IP, píš, píš, zvedavá som a tešíííím sa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre