Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

berginkan
1. sep 2018

@joannita ja by som hovorila ze v procese adopcie. Boze neznasam to. Furt sa ludia na nieco pytaju. Furt sa staraju. Hrozne. Asi sa nato vyserem a poviem ze spadol z neba 😂😂😂

bosorkabb
1. sep 2018

@berginkan ľudia sú zvedavý. Mňa sa pýtali možno týždeň a potom už nikto.

maninka1974
1. sep 2018

@joannita aj ja normalne donesli sm,e si ho z porodnice som odpovedala potom či sme dlho čakali boli otázky ale to či je už všetko ok a adpocia a tak to ludia veci nevedia ti čo to nepoznaju .... mne to nevadilo ale bol to šok ked ma videli s kočom boli prekvapený my sme to nikomu nehovorili okrem susedy ta vedela ...

joannita
1. sep 2018

@bosorkabb
@berginkan
@tortelinka
Veru su zvedavi, aj ked ok to je v poriadku, ale ze ked napr. Neodpovedam na ich otazky a len sa usmejem, tak ze im to nedojde ze no tak asi bude adoptovany? 😁 Ale jak trtkovia musia sa opytat na to brucho 🙂

maninka1974
1. sep 2018

@joannita ešte ma napadlo otázky že poznáš matku maleho a ja že keby aj ano nebudem o nej hovorit ale nepoznala som ....

joannita
1. sep 2018

@maninka1974 pockaj nerozumiem 🙂 Nikomu ste to nehovorili pises (okrem susedy), a ked sa teda cudovali a pytali tak co si hovorila?

tortelinka
1. sep 2018

@joannita mňa sa na brucho nikto nepýtal, alebo skôr som sa stretla s tým, že sa akosi báli opýtať, tak som sama povedala, že sú adoptovaní, a je to v poriadku

maninka1974
1. sep 2018

@joannita suseda to vedela o týžen skor ako sm,e maleho donesli domov a potom sme spolu kočkovali aj ona bola na materskej donesla mi veci potom sme sa bavili kto mi čo povedal že ake budu reakcie ..... jedna že či sme si maleho objednali sa jej pýtala ....ja som to brala tak normálne zasmiali sme sa aj na tom....

joannita
1. sep 2018

@maninka1974 objednali 😁

berginkan
1. sep 2018

@bosorkabb no vsak su, ale je to hrozne.

Nedavno to hedna baba dala na fb. V tomto skoda ze nie su vsetci na fb 😂😂

maninka1974
1. sep 2018

ja už si všetko nepametám čo presne a ako ale všetci čumeli do koča chceli ho vidiet bol velmi pekný bol ako babo všetkým sa páčil .....na dedine nevoješ do obchodiu s kočom stale mi ho niekto postrážil vonku pre mna to bolo príjemne obdobie ....

laura1994
1. sep 2018

@karo149 ďakujem . Tak keď sa rozhodnete tak mi napíš 🙂

miriam439
1. sep 2018

@joannita Ja som raz susede na dotierave otázky povedala, že teraz sú už modernejšie spôsoby, ako prísť k bábätku, ako deväť mesiacov trpieť a potom ešte pôrod vydržať. 😮 Neviem, čo ma to tak napadlo, jej takéto povedať, ale účinok to malo fajnovy, hneď skrotla a viedla normálnu konverzáciu 😊 Napokon som jej slušne povedala, že nám sa zatiaľ nedarí a tak sme sa rozhodli, vziať si bábätko z DeD. Aj ostatným v dedine hovorím, keď sa pýtajú, že je to dieťatko z DeD a už potom skoro nikto nerieši, či osvojenie, pestúnska alebo čo.

berginkan
1. sep 2018

@miriam439 😂

bosorkabb
2. sep 2018

@joannita tak nie každý je inteligentný, že.
@berginkan ono na to treba byť pripravený že ľudia sa pýtať budú. Oni sú skôr zaskočený.

macka2017
2. sep 2018

kočky,prosim o radu, chceme dať pozastavenie v poradovníku z pracovných dôvodov, mám písať žiadosť alebo oznámenie,alebo ako? komu to mám adresovať? pani na určenom úrade, ktorá nás má na starosti? stačí mail

bosorkabb
2. sep 2018

@macka2017 úradný list pani ktorá ťa má na starosti na určenom úrade.

macka2017
2. sep 2018

ako to mám formulovať, ako pozastavenie v poradovníku alebo odklad? Dakujem.

bosorkabb
2. sep 2018

@macka2017 ako odklad, a uvedies dokedy.

daina120
3. sep 2018

@macka2017 nedavno sme riesili: paci sa vzor:

Janko Mrkvicka a Janka Mrkvickova, trvale bytom Ruzova 007, Bambulkovo, 000 41
___________________________________________________________________________


Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny
Odbor sociálnych vecí a rodiny
Odd. SPODaSK
Ulica cilo
Psc mesto



VEC
Žiadosť o prerušenie sprostredkovávania náhradnej rodinnej starostlivosti
___________________________________________________________________________

Manželia Janko a Janka Mrkvickovi, žiadame do 01.02.2019 o prerušenie sprostredkovávania náhradnej rodinnej starostlivosti, nakoľko sme .......

Ďakujeme

V Bambulkove, dňa 22.8.2018


............................................ ..............................................
podpis podpis

macka2017
3. sep 2018

@daina120 dakujem 🙂

gunhild
3. sep 2018

Ahojte , dnes nám volali , že majú pre nás chlapčeka. Zajtra ideme pozrieť spis. 😁🍀

mariana03
3. sep 2018

@gunhild Držím palce nech to dobre dopadne😉

joannita
3. sep 2018

ahojte, vypisujem ziadost na rodinne pridavky a je tu kolonka "uplatnujem si narok na pidavok na dieta od" aky datum mam pls uviest? odo dna kedy nam bolo zverene predbezkom? (kedy nam bolo odovzdane, alebo kedy rozhodol sud?) T.z. da sa to aj spatne?

a este je tu ze mam uviest adresu trvaleho pobytu dietata, to je ake pls neviete? Maly nam bol zvereny na zaklade predbezka zatial, t.z. netusim aky ma trvaly pobyt...

dakujem

miamao
3. sep 2018

Ahoj,vyplatia ti to aj spatne.Daj tam datum odkedy rozhodol sud ze je u vas na predbezku.Adresu ja udavam nasu,aby sem vedela chodit pripadna posta,ale na urade som ich na to upozornila.

joannita
3. sep 2018

@miamao cize ked sme si ho prevzali 26.7 z DeD tak dam ten datum? Alebo datum 23.7 ked rozhodol sud?
Oki tu adresu sa ich opytam radsej...
dakujem ;)

gunhild
3. sep 2018

Ahojte dievčatá, budem môcť zobrat dieťatko aj z pôrodnice?????

miriam439
3. sep 2018

@joannita No ak si dobre pamätám, tak nám priznali prídavky len od právoplatnosti predbežka. Tiež sme malého prevzali z DeD na konci júla, predbežko nadobudlo právoplatnosť na konci augusta. Prídavky prišli spätne v decembri za august až november. Bola som sa opýtať na UPSVAR, prečo nie aj za júl, pozerala mi aj zákon, lebo som ju znezistila tou otázkou.
Nakoniec som to pochopila tak, že prídavky preto nie za júl, lebo odo dňa prevzatia dieťaťa z DeD na základe predbežného opatrenia až kým nenadobudlo predbežko právoplatnost, tak malý bol u nás akoby na "hosťovský pobyt" a z DeD mi poslali za tých páru dní stravné - 2€ na deň.
Na UPSVAR budeš musieť doložiť aj kópiu predbežka - ja som teda musela aj s vyznačenou právoplatnosťou od súdu.

johanka121
3. sep 2018

@gunhild my sme brali z porodnice maleho..mal 2 tyzdne..☺️

mmag
3. sep 2018

My sme tiež brali nášho malého priamo z pôrodnice - týždeň sme za ním chodili, kým na súde vydali predbežko a dvojtýždňového sme ho mali doma😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre