Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maninka1974
23. apr 2019

@zuzlicek44 ak mate doma maleho dnom prevzatia maš matrersku to by všade mali vediet podala rozhodnutia sudu

zuzlicek44
23. apr 2019

@miriam439 dakujeeeeeeem ❤️

ckatka
25. apr 2019

@miriam439 my sme mali presne 3 interakcie a maly siel k nam,
Prva bola asi hodinu u profi.
Druha asi dve hodiny u profi-s kamoskou co je specialny pedagog.
Tretia - sme si ho pozicali na vylet k nam domov a vecer vratili.
A o tyzden sme sli definitivne ponho. Mal 7 -8 mesiacov.

miriam439
25. apr 2019

@ckatka Náš mal presne 8 mesiacov, keď sme videli jeho spis. Vraj do 3 týždňov ho budeme mať doma. Nakoniec to boli 3 mesiace. O predĺženie sa veľmi postaral krajský UPSVAR, najprv im dlho trvalo, kým zaslali súhlas, že môžme ísť za malým do DeD a potom zase vrátili správu z DeD, kde psychologička napísala, že si dieťa s nami už vytvorilo citovú väzbu. Tvrdili, že nám nedovolia podať návrh na neodkladné na súd, kým dieťa nepôjde k nám na víkend aspoň 2-3 krát.
Takže všade iné praktiky, ktoré zrejme závisia od ľubovôle konkrétnych úradníkov.
A minule som sa od známych dozvedela, že keď oni brali novorodenca z pôrodnice, tak ani poriadne nevideli jeho spis a museli sa okamžite na prvej interakcii rozhodnúť, či ho chcú. Ale hlavne, že potom museli za ním dva týždne dennodenne dochádzať do pôrodnice na celé dni na interakcie.
Takže asi tak to na našich úradoch funguje.

danicau
25. apr 2019

Ahojte, neviete ako je teraz na tom BA? Ktory mesiac a rok vybavuju?

joannita
25. apr 2019

@danicau podla mna teraz mozu riesit cca koniec roka 2014, cca oktober, november, december. Moj odhad podla toho co tu baby pisali. S romskymi samozrejme oslovuju uz aj dalej.

gagika78
26. apr 2019

Ahojte baby. NR. Musím sa s Vami podeliť o obrovskú radosť. Minulý týždeň som písala že sme na 3.mieste. A včera nám volali, že sa narodil chlapček - utajený pôrod. Bežali sme do pôrodnice. Je naaaaaadherny. Dostal nás celkom na prvú šupu. Ja som sa hneď zaľúbila ❤. Dúfam že tento bobacik bude naozaj náš.

tecko28
26. apr 2019

@gagika78 z celeho srdca gratulujeeeeeem!!! A prajem, aby to uz vyslo, velmi sa tesim s Tebou 🙏👶❤

mata71
26. apr 2019

@gagika78 gratulujem super sprava

ericia
26. apr 2019

Ahojte dievčatá..idem sa k vám pridať a spýtať sa nejaké informácie...Kam treba ísť, keď sme sa rozhodli adoptovať dieťa? Koľko sa asi čaká na nie rómske dieťa v TT? Ďakujem vám 🙂

johanka121
26. apr 2019

@ericia treba ist na upsvr v mieste trvaleho bydliska. Tam daju papiere ktore treba vyplnit, doniest potvrdenie od lekara o zdravotnom stave, papier od zamestnavatela..tak Ti povedia. Dlzka cakania zavisi od toho ake velke dietatko chces ale vacsinou romske su rychlo ☺️

janakjk
26. apr 2019

@gagika78 juuj gratulujem 😍😍😍
Super Nitra sa pohla

berginkan
26. apr 2019

@ericia na neromske je to vo vsetkych krajoch cca rovnake od 3 do 6 rokov sa caka

lienocka1988
26. apr 2019

@berginkan veru v PO kraji je to už 8rokov ☹

miriam439
26. apr 2019

Žienky, aby sme si tu nepísali len o ťažkostiach, ktoré máme pri vybavovaní a čakaní, chcem sa s vami podeliť o jeden krásny moment, v ktorom sa mi roztopilo srdce od lásky.
Minule chystám nášmu 2,5 r. drobčekovi čisté veci na preoblečenie, on sedel na posteli a čakal, kým povyberám zo skrinky. Naraz mi nežným hláskom hovorí: "maminka, ďakujem ti, že mi tak pomáhaš". Tak ma pichlo pri srdci, až mi slza vyšla.
Uvedomila som si, že všetky tie ťažkosti spojené s náročným vybavovaním po úradoch a súdoch stoja za takéto nežné chvíle.

johanka121
26. apr 2019

@miriam439 mne vcera uz skoro 5 rocny pri zaspavani objimal plysaka a aj mna a potom dal prec plysaka a hovori mi..ved ja ho nepotrebujem ked si pri mne, Ty si ovela lepsia 😀

livinkita
26. apr 2019

Ahojte,neviete ako je na tom BB kraj?

gagika78
26. apr 2019

@tecko28 Ďakujeeeeem. Veľmi sa tešíme. Dnes sme neboli za malým, riešili sme vsetky papiere a ešte nejaké iné povinnosti. Zajtra ideme 🙌

gagika78
26. apr 2019

Ešte raz všetkým zo srdca ďakujem, sme šťastní a dúfame že tentokrát to už vyjde❤❤❤

joannita
26. apr 2019

@miriam439 no konec, normalne mi slzy vyhrkli ❤ krasne 🙂

tulipan43
26. apr 2019

@gagika78 gratulujem

katkuz
26. apr 2019

@gagika78 srdecne gratulujeeeeeeeeeeeem a tesim sa s vami - nech vsetko dobre dopadne, povybavujete a mate ho domka ❤❤❤

katkuz
26. apr 2019

@miriam439 nadherna, uprimna laska 😘❤🙂

denka40
26. apr 2019

@gagika78 konecne ste sa dockali aj vy...gratulujem.....tak sup sup dalej NITRA.....

gagika78
26. apr 2019

Baby ste zlaté, ďakujem, ďakujem, ďakujem.💕

kattyb
27. apr 2019

@gagika78 ahoj..... V prvom rade gratulujem a dufam, ze vam to vyjde. A chcem sa spytat, kedy vas zapisali do poradovnika? My cakame v NR kraji od februára 2017,prave sme skoncili aktualizáciu po dvoch rokoch, tak by ma zaujimalo este asi na koľko čakania to asi vyzera. Ďakujem za odpoved.

tecko28
27. apr 2019

@kattyb aj my sme NR, ake mate poziadavky? A vies kolki ste aktualne priblizne?

janakjk
27. apr 2019

@kattyb ahoj my sme kúsok pred vami , december 2016, sme cca 23-24, ešte cca rok

kattyb
27. apr 2019

@tecko28
@janakjk Volala som v lete 2018 , boli sme na nejakom 40 tom mieste , tetula vravela ze este tak rok a pol to vyzerá.Odvtedy som nevolala , ale teraz na aktualizácií nám povedali že do dvoch rokov už určite prídeme na radu. Požiadavky máme biele , zdravé dievčatko do troch rokov. A vy ?

janakjk
27. apr 2019

@kattyb biely zdravý novorodenec môže byť chlapček aj dievčatko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre