Adopcia - prešiel tým celým niekto?

mary_m17
23. jan 2019

Ahojte, rada by som sa spýtala, či máte niekto skúsenosti s adopciou. Chcela by som sa o tejto téme poradila s niekým, kto si tým prešiel. Ďakujem veľmi pekne. 🙂

h2
23. jan 2019

@mary_m17 Ahoj, je tu strášne veľa tém o adopcii, stačí len pohľadať. 😉

marcelik88
23. jan 2019

Neviem ci tu aj skupina nie je taka 🙂

miriam439
23. jan 2019

@mary_m17 Je tu živá diskusia Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku. Prečítaj si zopár posledných strán, dozvieš sa veľa aktuálnych vecí a môžeš sa aj opýtať na konkrétne veci

laurakrauz
25. jan 2019

Ahojte, asi to sem nepatrí, no hľadám rodinu, ktorá prešla adopciou (prípadne ňou prechádza), ktorá by sa chcela o svoje skúsenosti podeliť v knihe, skutočnom príbehu. Môžu byť aj 2-3 rodiny, na podobný štýl som už napísala knihu - Zázrak zo skúmavky, ktorá rozpovedá príbeh dvoch žien, ktoré majú dieťatko vďaka umelému oplodneniu. Chcel by niekto prostredníctvom svojho príbehu povzbudiť ostatných? Môže to by aj anonymne...

rose82
1. feb 2019

Ahoj,prave tymto procesom prechadzam tak kludne sa ozvi😊

santamonica
8. feb 2019

@laurakrauz práve tým prechádzame, napíš súkromnú správu ak chceš.

laura1994
19. feb 2019

@laurakrauz ahoj. Práve sme v poradovníku už skoro 2.rok tak neviem, či ti aj to vyhovuje keďže dieťatko ešte nemáme 🙂

maninka1974
25. feb 2019

@laurakrauz možne neskoro my sme vyskušali všetko nevydarne teh pred adpociou 2 potom ako sme malehpo dalšie dve medz tým aj 3ivf ivf a nakoniec mame chlapčeka zo srdiečka .......ak máš zaujem ss

travel_mommy
4. júl 2019

@rose82 drzim palce,viem o com...

travel_mommy
4. júl 2019

@laura1994 aj 4 a viac rokov je bezne.Vydrzte to

sofinaa
27. nov 2019

Chcela by som si adoptovat maleho babetka vlastne zial nemozeme.Kto ma stym skusenosti prosim piste

johanka121
29. nov 2019

@sofinaa co Ta zaujima?

travel_mommy
10. dec 2019

napiste spravu

very_sad
1. jan 2021

@laurakrauz ahoj, môžem sa spýtať, aj sa podarila ta kniha? Ďakujem

laurakrauz
1. jan 2021

@very_sad ahoj, v roku 2020 vydavateľstvo nevydávalo knihy domácich autorov kvôli covidu, námet ponúkli ešte inej populárnejšie autorke, obe ho máme vvstadiubrozpracovania, ale čas na písanie chyba

very_sad
1. jan 2021

@laurakrauz to je veľká škoda, lebo o tejto "problematike" nie je skoro žiadna literatúra. Ak by sa niečo pohlo, bolo by veľmi fajn, ak by si dala vedieť 🙂

laurakrauz
2. jan 2021

@very_sad urcite dam =)

vikad
21. feb 2021

@laurakrauz Ahoj. My sme si cestou adopcie prešli pred 6 rokmi, máme krásne dvojičky dievčatká a zvažujeme osvojenie ešte jedného dieťatka, tak ak máš ešte chuť, kludne sa mi ozvi. Rada sa podelím s našim príbehom a povzbudím ostatných k tomu, aby sa adopcie nebáli. 🙂

rika1929
8. apr 2021

@vikad ahojky, ako dlho Vám prebiehal proces ?🙂

gabriela198
20. júl 2021

@santamonica ahoj mi sme sa rozhodli s manzelom o osvojenie dietata este len budeme osnasat papiere a chcela by som sa spytat ked ty ponuknu starsie dieta ako je 3 rocne mas potom nejak narok na nejaky prispevok od statu ked sme obidvaja zamestnany a musis byt najmenej 1 rok doma s dietatom ako to uvas prebiehalo

santamonica
23. júl 2021

@gabriela198 ahoj, my máme nášho syna od jeho 6 mesiacov, ale žienky toto rozoberali dosť v téme 'Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?' ,
tam ti poradia, ja som si neni istá......ja som ostala hneď doma z prace, kým prebehol 1. súd, dostávali sme iba na stravu od DD, to bolo menej ako 100 € a potom už materskú a rodičovskú. Viem, že pri staršom dieťatku môžeš ostať na tej rodičovskej dlhšie, v prípade 3rocneho asi až do jeho 6. rokov. Držím palce. My sme už skoro 3 roky šťastná rodinka, malý je úžasný, najväčšia laska🥰.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre