Adopcia štvormesačného bábätka

bluevelvet918
15. máj 2014

Ahojte. Po jednej nedávnej skúsenosti by som sa vás chcela spýtať, ako to funguje keď matka chce dať niekoľko mesačné dieťa na adopciu. Mamička prišla o manžela, strechu nad hlavou, príjem... Jednoducho nedokáže zabezpečiť bábätko. Keďže nejde o mňa, nediskutujme o tom, že to bude ľutovať a podobne... Všetky maminy vieme, že to bude rana na celý život... Každopádne uvítam každú jednu informáciu o tom, ako dať bábätko na adopciu, najlepšie aby sa neriešil detský domov, ale priamo išlo rodine, ak je to možné. Na internete sme totiž našli iba informácie ako si dieťatko adoptovať. Vopred ďakujem za zmysluplné odpovede k téme.

jabadaba
16. máj 2014

no ak mam byt uprimna, radsej by som dietatko zverila doveryhodnej osobe, o ktorej viem, ze sa postara akoby som mala ist po zobrani aj s dietatom. Triet biedu asi nie je najlepsim zazemim pre dieta. Darmo je tam laska. Z tej sa nikto este nenajedol. Ak by to fungovalo tak, ze mama v tiesni si vie vybrat osobu pre svoje dieta a v jej prospech by sa dietata vzdala, podla mna by toto bolo fajn. Ovela lepsie ako vlacit dieta po roznych instituciach....preco to nejde aj napriamo? Niekto ma zaujem postarat sa, niekto sa nevie postarat, spravi sa dohoda...v com by bol problem? Neviem si predstavit ake okolnosti k tomuto zenu dovedu, ale isto nebudu banalne a z rozmaru. Preto to nechcem ani posudzovat. Bolo by ale dobre, ak by v takomto pripade bola menej komplikovana cesta ako dietatku zabezpecit dobry zivot.

bosoriak
16. máj 2014

@bluevelvet918 Tiez mam pocit, ze ti viaceri odpovedali k veci. Zas nemozes cakat, ze pri takejto teme niekto odola vysloveniu svojho odsudzujuceho nazoru 😉

jabadaba
16. máj 2014

@kveta podla mna presne o toto ide - poznat kam dietatko pojde. Aj ja by som bola radsej ak by som si osobu pre svoje dieta vybrala, sama. A to naozaj nie je mozne so zapojenim vsetkych moznych institucii, ktore do toho pchaju nosy. Castokrat mam pocit, ze v neprospech dietata. 😝

magimary
16. máj 2014

@jabadaba nuž, ale @kveta opísala skutočné možnosti, ktoré u nás sú,
načo tu spomínať vzdušné zámky, ktoré existujú bežne v amerike?
tie by dotazujúcej sa moc nepomohli

kveta
16. máj 2014

@jabadaba Situacia na Slovensku je chora. Zena po utajenom porode nema napriklad pravo ani na informaciu, ci dieta porod prezilo. Nesrandujem..

jabadaba
16. máj 2014

@kveta to je sila...ano, system u nas je uplne zly. V neprospech dietata, hlavne, ze pozapajame celu byrokraticku masineriu, kde ale nikto netusi co robi dalsia strana a je im lautr fuk co v konecnom dosledku bude s dietatkom.

jabadaba
16. máj 2014

@magimary vsak ja kvete neodporujem, len som nadviazala suhlasne na jej poslednu vetu. 😎 A vzdusne zamky....no, skoda, ze iste uplne samozrejme veci su tu za vzdusne zamky. Co si budeme nahovarat.

dusika11
18. máj 2014

kamaratke sa stalo.podobne muz ju opustil dieta malo tri mesiace..nemala prijem byt tiez nie..jej matka schyzofrenicka u nej byvat nechcela.-..
riesenie.....na fore si nasla spolubyvajucu...mala malicku izbicku s druhou mamickou...pomahali si...s najomnym..aj s detmi..ihned si nasla pracu..poberala prispevok rodicovsky a aj plat dieta bolo obcas s pestunkou obcas sos polubyvajucou dnes je stastne znova vydata a ma druhe dieta na prve sud urcil vyzivne ale bol to boj.. nevzdavaj sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre