Náhradné materstvo v cudzine

28. dec 2020

Ahojte máte skúsenosti s náhradným materstvom? Prípadne máte odporúčanie na nejaký článok, diskusiu?
Viem že v Čechách a na Ukrajine to je legálne. Koľko to stojí, prípadne kde sa môžem obrátiť.
Nemôžem donosiť dieťa zo zdravotných dôvodov tak prosím nesudit.
Chceš to prebrať súkromne napíš iba IP do komentára a ja ti napíšem.

gianna
30. dec 2020

Tiez medializovaný prípad - počas tehotenstva bolo zistené, že dieťa má downov syndróm. Objednávateľa oznámili, že také dieťa nechcú, náhradná matka odmietla ísť na potrat, lebo je to proti jej svedomie (mimochodom ona ho mala v brušku a cítila jeho pohyby). Dieťa zostalo náhradnej matke, ktorá nedostala ani sľúbenú odmenu. Čo v takom prípade? Je to ok? Alebo ju mali prinútiť k potratu, lebo je to tak v zmluve? Kde je ľudská dôstojnosť tej náhradnej matky? A toho dieťaťa? Nie vždy sa všetko dá za peniaze!

autor
30. dec 2020

@gianna prosím ťa nepíš už viac do tejto diskusie. Otázka znela inak. Toto všetko viem, tiež sa to môže stať pri adopcií, že o dva roky zistíš že má dieťa autizmus. Vrátiš ho ? Samozrejme že nie.
Prosím ťa nesud a nepíš už do tejto diskusie, lebo sa uberá už iným smerom. Ďakujem

rachel36a
30. dec 2020

@gianna takutk vec nepochopi niekto kto deti mat moze...ja mam dieta z darcovskeho programu, ktore sa narodilo s vyvojovou vadou a v troch rokocb mu diagnostikkvali autizmus...nikdy by som sa ho nevzdala...milujem ho...trosku empatie voci zadavatelke otázky by neuskodilo

gianna
30. dec 2020

@rachel36a opakujem, ja rozumiem túžbe po dieťati, ale nemyslím, že by mala byť naplnená, za každú cenu bez ohľadu na dieťa, ženu, ktorá ho porodila a pod. Tie prípady, ktoré som uviedla sa reálne stali a naďalej dejú. Celé náhradné materstvo je postavené na veľmi tenkom ľade a je s tým spojene obrovské množstvo morálnych aj právnych problémov. Je úžasné, že ste prijali dieťa také aké je, ale povedzme si na rovinu, nie je to tak vždy. Aj tu na MK možno aj väčšina žien, ktoré zistia počas tehotenstva, že dieťatko má vývojovú vadu, volia potrat, aj keď by išlo "len" do downov syndróm. A v prípade náhradného materstva ide o ďalšiu ženu, ktorá má tiež svoje pocity, psychiku, svedomie.... a na toto sa už ohľad neberie. Nie všetko sa dá kúpiť za peniaze.

andreatytler
30. dec 2020

Autorka skus zavolat priamo IVF centra v Cechach alebo na Ukrajine. Mozno by vedeli doporucit organizacie, internetove stranky pomocou ktorych zeny hladaju nahradne matky.

rachel36a
30. dec 2020

@gianna prepac , ale aj ked si myslis ine, tak tvrdim ze tomu nemozes rozumiet...ked tvoja tuzba trva vela rokov, ked si niekolkokrat potratila a prisla nie len o dieta, ale aj o cast tvojho tela, ked den za dnom vidis zeny ktore tie deti maju aj ked ich napriklad vobec nechceli...a ty nic...poviem ti, ze by som bola urobila cokolvek, a nie len ako ty píšeš ze si dieta kupia...uz som bola na tom tam, ze by som ho bola kludne diefa aj ukradla...nakoniec sa mi ho podarilo " kupit", ako to ty nazyvas...bolo to najlepsie investovanych skoro 5tisic eur...
takze to nemozes pochopit...ja som si tym presla a zial viem cim si presla aj zadavatelka otazky, kedze ju osobne poznam...nepriala by som to nikomu...😓😓😓

miadi
30. dec 2020

@rachel36a toto mi znie Strasne ze kludne aj ukradla nie je nic horsie ked matke unesu dieta. Ja by som nikdy neurobila druhemu co nechcem aby sa stalo nne. To uz je chora tuzba mat nieco co nemam. A drzala som v ruke syna velkeho ako dlan. Viem co je tuzba po dietati.Neodsudzujem umele oplodnenie ci nahradnu matku no ukradnut dieta .. Proste Uz len Ta myslienka je chora.Zla zvratena. A nic z toho co si opisala ju neospravedlnuje nie je to v poriadku. Ziadne utrpenie zeny bez dietata takuto myšlienku neopravnuje. Ani neospravedlnuje. To uz je ozaj chore myslenie. Bolo by mi smutno keby som si take nieco dovolila citit mysliet .. je mi luto ze si nieco take citila a ze to považujes za ok pocit primerany k situacii. Len si predstav zeby ti Niekto kludne ukradol tvoje vytužene dieta. Peklo ktore by si citila sa neda porovnat stym co preživa zena tuziaca po materstve. Urcite hranice až kam clovek zajde v tuzbe po tom co nema musia byt. Vzdy je cesta akp sa k tomu dostat bez toho aby clovek ubližil druhemu.

stanzi
30. dec 2020

Autorka, ak naozaj chces riesit nahradne materstvo, osobne by som to urobila tak ze by som si nasla agenturu alebo skor radsej kliniku v Kyjeve ktora sa tomu venuje - tam by mali vsetko vybavit za teba. Urcite by som nesla cestou hladania matky cez inzerat....Staci ked si vygooglis surrogate pregnancy clinic Ukraine, a hned ti vybehne niekolko moznosti.

miadi
30. dec 2020

@gianna nahradne matky idu do toho dobrovolne. Vedia ze babatko nie je ich a vedia ze ich to bude po porode boliet dat novorodenca inym. Ale same sa rozhodli urobit to nech su ich dovody akekolvek. Urcite je to zataz na ich psychiku a maju potom pocit ze im chyba dieta ktore im nikdy nepatrilo. Lebo ho citili v sebe. Ale nikto ich do toho nenutil Proste sa stym musia vysporiadat.

rachel36a
30. dec 2020

@miadi nikde som nepisala ze to povazujem za ok...pisala som o zufalstve, co my, zeny co nemozeme mat dieta citime..jasne ze by som neukradla dieta...pisem o pocite beznadeje. Co zial nepochopis...

andreatytler
30. dec 2020

@miadi Ja ju zase chapem s tym pocitom ze by dieta aj ukradla. Bola som v takom rozpolozeni ale vtedy nejde o to ze clovek zacne uvazovat nad tym ako ukradnut dieta ale skor o tom ze zacne chapat ako sa na to niekto odhodla. Proste je to take zufalstvo ze rozum uz ide do uplneho extremu a cloveku samotnemu je z toho nanic, ze sa mu v hlave zrodi taka myslienka. Ja som casto myslela na ten film Raising Arizona, kedy Nicolas Cage kradol babo pre neplodnu manzelku🙂.
Myslienka nie je podstatna. Podstatne su ciny. To sa neda odsudit cloveka za myslienku. Ved kolko je takych mamiciek, co si pomysleli ako by bolo nadherne keby ziadne deti nemali ked ich vytocili do nepricetnosti, alebo ked novorodenec nonstop vrieska, tak ma clovek chut ho hodit do postielky alebo na neho navrieskat aby prestal.... Moj nazor je, ze dolezite je to, co clovek skutocne urobi... nie to co ma v hlave.

miadi
30. dec 2020

@andreatytler jasne činy su hlavne. Ale myšlienky casto predchadzaju činom. Neodsudzujem cloveka ale taku myšlienku. Je to nebezpecny stav mysle. Rovnako ako Niekto kto mysli na sebevrazdu hoci to neurobi. Smeruje do temnoty. A vela krat zeny ktore take nieco napadne to aj urobia. Bol jeden pripad ze z porodnice daka zena odniesla babatko. O 4r sa na namesti nasiel opusteny chlapcek. Ta mama ktorej ukradli novorodenca verila ze to je jej syn . Lebo chcela verit. Neskor v dospelosti si dal urobit test DNA a Nebol teda ich. Patral po tom unesenom dietati chcel mame najst jej skutocneho syna a zistit kto ho opustil. Nezistil nic o sebe len o tej co uniesla to dieta bola to zena aj zistil kto to bol no deti mala v dome viac a zmizli .. nenasiel ho. A ta zena uz umrela ci zmizla., kusok od nas v Michigan.

michaelis
29. mar 2021

Ahojte dozvedeli ste sa niečo nové čo sa týka Čiech a Ukrajiny?

autor
14. apr 2021

zdravím ozývam sa po dlhom čase, lebo sme mali koronu a bolo to dosť zlé. Ozvali sa nám z Ukrajiny, kde aj pôjdeme, len nech sa upokojí situácia. Keďže nemám veľa rokov pár mesiacov počkáme. Mali aj webinár pred pár dňami

Good day,
The IFG team is delighted to invite you to our webinar
"Unexplained infertility"
Date: April 9st
Time: 8:00 PM | GMT+1 [London Time]/ 9:00 PM | GMT+ 2 [Brussels Time]
Link to the registration: https://www.myivfanswers.com/e...
Link to Linkedin post: https://www.linkedin.com/feed/...
Speaker: Dr. Uliana Dorofeyeva
Medical Director, Scientific advisor at OVOGENE Egg Bank
Our team believes that diagnosis "Unexplained infertility" should not exist as it means that the clinician failed to find the cause or causes of the patient's infertility.
After the cause is detected various treatment options are used in order to maximize the chances and achieve a live birth!
IVIG, individual transfer based on a "window of implantation", ovarian rejuvenation, all types of third party reproduction - oocyte donation and surrogacy, unique techniques as spindle and pronuclear transfer - all these techniques are allowed and successfully practiced by our team!

Best regards,

The IFG Team

https://www.myivfanswers.com/events/unexplained...

michaelis
16. apr 2021

Môžem Vám napísať správu?

smeja1981
3. máj 2021

mozme si napisat v sukromnej sprave ?

celesta17
25. sep 2021

Dobrý deň prosila by som si od vás info tiež hľadám to isté ako vy. Ďakujem pekne... Náhradnú matku...

ljudas
23. nov 2021

Dobrý den, můžeme Vám zorganizovat léčbu pomoci nm v ČR nebo na Ukrajíně, pokud mate zájem prosím pište sz. děkují
Ludmila

monkie
30. dec 2021

@pleun prosím tiež o informácie do IP 🙏

monkie
30. dec 2021

@smeja1981 prosím tiež o informácie do IP 🙏

monkie
30. dec 2021

@michaelis prosím tiež o informácie do IP 🙏

monkie
30. dec 2021

@ljudas prosím o info. Ďakujem

monkie
30. dec 2021

Milá autorka, mám rovnaký problém a minimum informácii. Prosím o kontakt, budem veľmi vďačná. Zorientovať sa v takomto mori je veľmi stresujúce a zdĺhavé... Čas mi beží. (Mám zdravotné dôvody.) Ďakujem mnohokrát 🙏

moni2710
24. jan 2022

@monkie rada odnosim babatko

monkie
24. jan 2022

@moni2710 píšem Vám správu.

autor
24. jan 2022

Som tu po dlhšej dobe zajtra vám odpoviem.

autor
24. jan 2022

@monkie pozor u nás je to zakázané, aby žena vynosila dieťa druhej matke. Dávaj si pozor s kým si píšeš a kto ťa kontaktuje. Podľa slovenských zákonov je matka tá čo porodí, a na Slovensku by jej ani embryo nevložili.

moni2710
25. jan 2022

Pekny deň jasne ze na svk nie. Ale v Čechách je to možné kontakte som s klinikou v Brne hľadajú aj náhradné maminky a viem co to odnáša a som s tým ok

moni2710
25. jan 2022

Rada odnosim babatko

maribell
25. jan 2022

Ja len taka otázka na zamyslenie, keďže sa tu píše, že matka je tá ktorá porodi...nedalo by sa to súdne napadnúť, že dieťa mohlo byť napríklad zamenené v pôrodnici, keďže nesedí dna s matkou? 🤔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre