Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mixka
2. sep 2009

paneboze, to sa ani citat neda, ani spat nebudem 😢

pocuj mati, nemohla by si obcas dat linky na pribehy so stastnym koncom ???

najjulinka
autor
2. sep 2009

ja si dávam hovädziu polievku... mamka mi dnes po mužovi poslala čersvú pažitku.. mnamky...

magimary
2. sep 2009

no, mati,...fúúúúúúúúúúúúúúú ☹ , kde na to chodíš?!?... ☹

juli, zase spomínaš jedlo... a tlačíš do hlavy a ja tu o hlade a o vode už druhý deň 😝 😀 (dala som si poprízdninový očistný režim a potom prechádzam na racionálnejšie (rozumej rozumenjšie) starvovanie... 😅
takže, juli večer už len racionálne reči (nie o jedení) 😀 😝 😀

ja sa blížim ku krásnemu číslu, tak potom zase trochu pomlčím (asi... 😅 )..., nech si svieti...

magimary
2. sep 2009

a ešte - teraz mi prišiel milý mailík o "našom" Malom:
🙂 😉 😵
Ahojte, musím sa s vami podeliť o našu najnovšiu radosť:

- naše chlapčiatko dnes urobilo svoje prvé samostatné kroky 🙂)) Trvalo mu to 5 týždňov - pred 5 týždňami urobil prvý neistý krôčik za obe ruky...mesiace capkania okolo nábytku nepočítam.... a dnes večer sa postavil a prešiel takmer pol obývačky. Skoro sme odpadli, pretože to jeho chodenie vôbec nebolo intenzívne, 95 % všetkého presunu robil stále po štvornožky, asi si len teoreticky zbieral potrebné znalosti a už si povedal, že to konečne skúsi. Čakajú nás pravdepodobne rušné dni behania za malým (teda ak sa nevráti na 4) a asi aj dosť pádov :(

najjulinka
autor
2. sep 2009

Dobrú noc... Malému blahoželám ku krokom 😉

magimary
2. sep 2009

dobrú! tak teda zasvietim pekným číselkom na noc aspoň takto,keď už všetci (asi) spíte...keď nič nepíšete... 🙂
😎4444 😵

najjulinka
autor
3. sep 2009

Dobré ráno. Spravila som si kávu... A ideme sa kuknuť na naš nový prirastok... Som s tým zmierená, že bude velkáč(ka)... Má to ajvýhody.. .a keby sa zdržalo dlhšie, tak do školky pojdu vo dvojici - aj to má výhody 😉 😀

najjulinka
autor
3. sep 2009

Pozajtra na svadbu segre... Ja neviem čo si obliecť čo dať ako dar... nemam ešte nič....... 😖

tinika
3. sep 2009

janula minuly rok sa dalo este brat rodičovsky a zarove pracovat, ale od 1,1,09 sa zmenil zakon a uz sa neda, jedine ak robis na dohodu, tak uzasne to vymysleli. A odvody sa z rodičovskeho neplatia, je to socialna davka. Takže len z príjmu zo zamestnania ti idú odvody. 😉
A tiez neviem či si mna este pamatate, občas som tu nakukla , ked sa nam nedarilo a teraz sa tešime a čakame maleho drobca

mata2
3. sep 2009

ahojte,
kavickujem 😵
je tu ticho,bez velkacov 🙄

http://krimi.cas.sk/clanok/129569/vysetrovatel-...

cairka
3. sep 2009

dobré ránko.
juli, tak držím palce, aby ste si s novým prírastkom padli do oka 😉

najjulinka
autor
3. sep 2009

Tak my sme hned na rano už stihli byť bez elektriny zas 😠 😠 😠

adrianamickova
3. sep 2009

tinika 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

magimary
3. sep 2009

jáj,najdúšik je naozaj krásny... 😵
juli a kedy dostanete veľkáča? 😕
tinika, jasne že si ťa pamätáme... 😉

skončilo moje pekné čísielko..., ďalšie bude až o 1111 príspevkov ☹ 😀

farbicka24
3. sep 2009

Ahojte maminky 🙂 Tak konečne po dlhej dobe som opäť tu! Neviem,či si na mňa ešte spomínate,ale máme v predosvojiteľskej starostlivosti malú Perlu alias Rebeku 🙂 9 mesiacov ubehlo ako voda a už tri mesiace čakáme na papiere zo súdu a oni stále nič. Neviem,či zaspali,či čo ,ale už to je hrozné. o týždeň 12.9 to bude presne rok,čo sme mali súd v Komárne ,ale mám pocit,že malú máme doma od mala. Neviem,čo je tu nové a nechcelo sa mi veľmi čítať,nakoľko máme dosť slabý signál na net,ale aj tak som rada,že je vôbec nejaký a že možem aspoň občas sem nazrieť. ak môžte napíšte asoň v skratke kto čo a jak.Ako sa majú vaše detičky a pod. 😉

farbicka24
3. sep 2009

juli ako tak pozerám máš doma riadny zaberák a kde ideš na svadbu? mne sa žení kamoš a berie si holku z ličártoviec.

ikke
3. sep 2009

...niektore ste tu zhanali kocik pre trojicky, u nas niekto teraz predava taketo cudo:
http://link.marktplaats.nl/275928764
😕 😀

najjulinka
autor
3. sep 2009

tak baby velkáčka je drobunká a zlatunká.. .také malilinkaté velkáčske dieťatko... 😵 😵 😵 Dobre sme si vybrali po telefone.. .fakt... zlatunke... 😵 😵 😵 Može proste byť.... 😉 🙂

ahoooooooooooooooj farbicka.. .tesim, že ta tu vidim.. .
na svadbu v KE ideme.. mojej sestre (Gite)....

najjulinka
autor
3. sep 2009

ikke to je pre velkáčov kočík... 😉 tento vyrábaju pre od 2 do 5 deti 😀 😀 😀

ikke
3. sep 2009

ved hej, to je jasne, ze pre vacsich, aj ked najitel tam pise ze od 5kg... optimista 😅

cairka
3. sep 2009

farbička ahoooooooooooj, ty píš, ako sa máte? ako rebeka? pozerám, že už tiež mala 3 roky, to už je tiež veľkáčka 😵

my máme výsledky.... streptokok je pozitívny, zajtra si ideme po ATB 🤐 takže škôlka ešte minimálne týždeň nič, musím zajtra hodiť reč s doktorkou, že ako dlho asi predpokladá, že sa máme odhlásiť...takže to hrdlo asi nebude alergia, ale zas prečo sa jej spravil ekzém so streptokoka, asi to bude kombinácia...a to jeseň iba začína

najjulinka
autor
3. sep 2009

U nas všetky 4 deti hajaju!!!! 😀 😀 😀

cairka
3. sep 2009

juli, sa máš 😉

kukám v pase, že zas budeš mať skorodvojčatá 😀

najjulinka
autor
3. sep 2009

nooo.. .Je len o mesiac a 6 dni mladsia od Lucinky... ale vzrastovo je ešte menšia od dvojičiek... 😀 Ale šikovná... Sama pila z hrnčeka akurát ked sme tam boli... aj taká ina reakcia ako pri dvojčkách bola... hned prišla ku mne.. .vyhukana bola 😔 , ale prišla s roztiahnutými ručkami... 😵 Lucinka to vzala tiež všetko OK...
Ja Lucinke rozpravam, že ako sme si ju našli, že nemala mami a že som ju potrebovala a tak som ju našla a odvtedy ma mami, karola, babi, deda, Marenu (moja teta)... etc...... No a Kiko tam bol tiež sam a aby tam sam nečakal na mami, tak sme si ho požičali a aj ostatné deti u nás len čakaju na mami... a Mirka tiež u nas počka na mami.. a bude s Lucinkou v izbe.. a všetko nam Lucinka oddobrila, že može byť... 😵 😀
A sama Lucinka bez toho aby sme jej povedali, začala Mirku po vlaskoch hladkať 😵 😵 😵 Tak snad bude dobre... Už sa možem tešiť, už možem hniezdieť.. už som to naše babulo videla... a lepšie som si ani nemohla vybrať... aj ked po telefone, tak je to to naj... 🙂

magimary
3. sep 2009

ahojte! 😵
hlásim návrat z Lidla (dvojhodinová špacírka 😅 ) a kukám, že juli už má novinky 😵 , juli a to je fakt malá ešte menšia ako Lucinka? (veď aj ona je ako pavučinka 😅 )...

a ikke, ja žasnem, veď to už je snáď skôr bicykel...na tom by som sa bála deti aj voziť, snáď... 😅

a aj my budeme mať možno novinku... 😵 , ale ešte musím byť poooooooooooriadne ticho... 🤐 🙂 , lebo zatiaľ netušíme, ako to celé dopadne...
ale praskla by som(od radosti) , keby som vám aspoň nenaznačila 😀 😅

zicon
3. sep 2009

Nuz je to skladny, prakticky kocik. 😉

Druhy den v skvolke a vsetko v poriadku, poslucha je zlaty a kedze sme vcera v case vysielania boli este vonku, prave sleduje sa v televizii a roby indiana.

najjulinka
autor
3. sep 2009

Baby mne keby ponukli bábo malilinke, tkaja by som už tam "našu" babulku nevedela nechať... Dobre sme sa našli... A mužovi sa tiež páči.. .taký zlatulinký drobček... 😵 sa aj teším už, leboviem na koho......

magimary
3. sep 2009

aj ja sa teším...
a ešte ani neviem na koho? 😀
hlasim dalsi prichod - tentokrát zo školkarskeho rodicka... 🙂

mata2
3. sep 2009

kopirujem z inej temy: je to nejaka pozvanka na akciu Navratu 🙂

Čo pre vás znamená byť spolu pri stole?

Ahojte maminy, ktoré oslovila táto otázka. Túto tému zakladám z dvoch dovodov:

Po prvé, zaujímajú ma Vaše odpovede, lebo si myslím, že spoločné rodinné stolovanie znamená viac, ako len zjedenie pripraveného jedla.

Po druhé, chcela by som Vás upozorniť a pozvať na zaujímavú akciu združenia Návrat (presadzuje a podporuje návrat opustených detí z detských domovov do rodín).
Ide happening SPOLUPRISTOLE, ktorý sa uskutoční 4. septembra od 17.00 na Poštovej ulici v Bratislave. Rodiny budú vytvárať z písmenkovej polievky odpoveď na otázku: Čo pre vás znamená byť spolu pri stole? Bratislavský happening SPOLUPRISTOLE je štartovacím momentom celoslovenského projektu SPOLU.
Cieľom je pozrieť sa bližšie na to, v čom spočíva vzácnosť času, ktorý rodičia a deti trávia spoločne a hľadať zmysel obyčajného rodinného života pre deti. Aktivity sú zároveň výzvou rodinám na zamyslenie, či by sa pri ich spoločnom stole nenašlo jedno „voľné miesto“ pre opustené dieťa.
Od 4. septembra 2009 sa verejnosť bude môcť zapojiť do rodinnej MMS hry SPOLUPRISTOLE a vyhrať víkendový relaxačný pobyt pre celú rodinu!
Ďalší happening sa uskutoční na námestí SNP v Banskej Bystrici, 25. septembra 2009 od 16.00.

Viac info najdete na www.navrat.sk

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre